Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

DT150 postanowiłem dać drugie życie i wyposarzyłem w pady HM5 hybrydowe, asymetryczne.

Wcześniej używałem tych z DT100.

 

Dźwięk bardzo zyskał na przestrzeni względem DT100, lekko oddaliła się średnica, basik ma zdecydowanie bardziej nakreślony charakter, góra jest bardziej oddalona i czytelna jednak nie tak agresywna jak przy orygilanych z DT150.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako żeś to wyciął ,zdobył, to z gumy,silikonu ?

Ciągle mnie zadziwia Synthax i jego boje z DT150, niedługo książkę wyda o nich i modowaniu...he,he.:D

Edytowane przez Soundman1200
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Synthax napisał:

To opracowane w PMMA wycięte laserowo formatki. Sporo czasu się bawiłem z dobraniem odpowiednich proporcji absorberów fal akustycznych :)

 

Grają sporo lepiej... Sam widzisz jak trudno mi zrezygnować z ich potencjału.

A specjalnie przygotowane dla T1 zrobiłoby to cuś ciekawego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2018 o 11:35, Bialy_Wilk napisał:

Poradzicie gdzie najlepiej kupić oryginalne siwe pady do DT 880 Pro?

 

Ja do T70 oryginalne kupowałem w Konsbudzie. Dwa tygodnie czekania mniej więcej, ale kontakt spoko. 

Dnia 20.02.2018 o 11:35, Bialy_Wilk napisał:

Poradzicie gdzie najlepiej kupić oryginalne siwe pady do DT 880 Pro?

 

Ja do T70 kupowałem w Konsbudzie. Bezproblemowo, choć czekasz ok. 2 tyg.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2018 o 13:26, matkin napisał:

A specjalnie przygotowane dla T1 zrobiłoby to cuś ciekawego? :)

 

Miałem kilka miesięcy T1 v2, i scenicznie to one jakieś niespecjalne były... nie wiem czy taki system przyniósłby poprawę w nich bo ja sam myslałem nawet o płytszych padach do nich bo miałem poczucie oddalenia wokali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsłu****e DT990 600Ohm pierwsza wersja z lat 80. Wszystko ładnie zachowane, wszystkie oryginalne podzespoły.

Na pierwszy rzut ucha. Brzmienie basowo-średnicowe, ciepłe, bardzo łagodny sopran, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, są niesamowicie wygodne K612 się chowają, mam jeszcze problemy z poprawnym ułożeniem ich na głowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Setmag napisał:

Właśnie odsłu****e DT990 600Ohm pierwsza wersja z lat 80. Wszystko ładnie zachowane, wszystkie oryginalne podzespoły.

Na pierwszy rzut ucha. Brzmienie basowo-średnicowe, ciepłe, bardzo łagodny sopran, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, są niesamowicie wygodne K612 się chowają, mam jeszcze problemy z poprawnym ułożeniem ich na głowie.

 

ZAZDRO !!! kapitalne słuchawki i brzmienie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 Brzmienie pierwszej wersji DT990 jest inne niż nowoczesnej 600 omowej czy tym bardziej 250 która ma podobną obudowę.

Mój egzemplarz ma wszystkie elementy fabryczne, oczywiście nadszarpnięte zębem czasu. Są to trzydziesto-paroletnie słuchawki i padom przydała by się rewitalizacja.

Brzmienie jest wyjątkowo nasycone, mięsiste i zwarte. K612 są tak ekstremalnie inne, że nie mam pojęcia które słuchawki są bardziej poprawne ;)

K612 są jasne, suche, oddalone dt990 vintage ciemne, mokre, bliskie może przez klapnięte pady za bliskie. Kilka mm dalej od ucha i jest idealnie.

990 brzmią jak przepuszczone przez kompresor lampowy 150 a w porównaniu do k612 to przez 3 kompresory lampowe :)

Mam zmęczone uszy jutro z rana porównam jeszcze raz z DT150 i Focal Listen, k612 już nie mam na stanie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są podobne do HD600, mają jednak całościowo głębszy, szybszy bas, niżej schodzący i nieco więcej szczegółów na średnicy. Jest też charakterystyczne łupnięcie  na midbasie. Którego absolutnie nie ma w k612. Mają mniejszą scenę i są bardziej nasycone. Wracając do podobnych hd600. Wysokie tony zarówno w przypadku 600 jak i 990 Vintage są łagodne, mają zupełnie inną charakterystykę. 600 mają kocyk a 990 mają mniej niższych sopranów.  Muszę przeprowadzić jeszcze więcej testów.

Trudno się przyzwyczaić do słuchawek z mocniejszym wykopem niż dt150. Można się zdziwić w utworze wchodzi np. genialna gitara akustyczna potem intymny wokal aż tu nagle jak nie pier@#*@#* perkusja i trzeba ściszać bo nie idzie wytrzymać ;) na innych tak nie ma bo wcześniej na wokalu np. sypną górą jak 150. W 990 jest cofnięta.

990 działają jak wzmacniacz lampowy kompresują dźwięk jednocześnie go lekko ocieplając. Wysoce skompresowane nagrania brzmią na nich gorzej bo jest za intensywnie.

Słuchawki są ciekawe ale dziwne zarazem. Pady muszą być zregenerowane żeby coś więcej powiedzieć

 

@edit

Podniosłem klapniete poady o niecały 1cm i jest znacznie lepiej.

Teraz średnica jest na miejscu i bas tak nie kopie mid basem po uszach wszystko się ładnie wyrównało, góra jest czytelniejsza nie jest wycofana jak wcześniej. :D

 

 

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Setmag

To takie bardzo muzykalne lekko ciemne granie ogółem ?

Nw czy by mi podeszły bo lubię nieco jaśniejsze granie niż nawet K612 gdy góra jest odpowiednio łagodna bez iskier.

Do rocka by takie Beyery pasowały czy nie dadzą sobie rady z tak gęstymi kawałkami?, wiem że tam dociążenie było by super czytając twoje opinie.

na pw mógł byś co nieco opisać jak wg ciebie sprawuje się twój DAC ? może miałeś jakieś porównanie do innych konwerterów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 Każde słuchawki Vintage niosą za sobą ryzyko. We wszystkich słuchawkach ponad 20 letnich wszystkie elementy piankowe ulegają wietrzeniu, szczególnie pady, elementy dampingu przetwornika a klej łączący traci swoje właściwości. Na przykład w moich 20 letnich HD545 uległy erozji piankowe osłony tylnego przetwornika wpadły do środka cząsteczki lepkiej rozkładającej się pianki. Pady były już zniszczone, mocowania kabla wyeksploatowane, sprzedałem kumplowi, który po prostu położy je na półce w swojej gablotce. Amerykanie mają fioła na punkcie Vintage audio a kilkaset pln to zawsze lepiej niż kilkaset dolców w US.

 

Wacham się nad kupnem kolejnych starszych Senków. Z Beyerami mi się udało, nie mają za wiele elementów wietrzejących prócz padów. Pady są oryginalne ale klapnięte i trzeba je bardzo dokładnie regenerować.

 

Czy 990 Vintage są lepsze od K612? Na pewno więcej słychać i są przyjemniejsze w odbiorze. 612 kiedyś się zachwycałem jak po prostu mniej wiedziałem. Ale... idąc tym torem 20 lat temu byłem zachwycony Philipsami HD2000 za 50zł.

Współczesne DT880 600Ohm jest ponoć zbliżone do DT990 vintage. Najlepiej samemu posłuchać ;) Moim zdaniem DT990 Vintage mają tendencję do kompresowania dźwięku, dosładzania ale nadal wszystko dzielnie przekazują. Ułożenie ich dobrze na głowie to męczarnia. Wszystko zalezy od utworu czasami potrafią mnie wgnieść w fotel precyzją. Często słyszę niuanse w znanych utworach, które wcześniej były przykryte, czasmi potrafi zaboleć stopa perkusji bo mają silny impakt zależnie od ułożenia. Założenie nowoczesnych padów do 990 z 85 skutkuje unowocześnieniem dźwięku jest lekka Vka z przewaga basu z oryginalnymi są bardziej wyrównane - dla mnie lepsze.

 

Projekt Nimble DAC z założenia miał być porządnym sprzętem. Moja implementacja wygląda imponująco, ma mnóstwo zasilaczy bo aż 3 oddzielne do każdej sekcji i jest wielki jak na DACa. Tak sobie mażę, że na meecie zbierze wokół niego kółeczko i wszyscy stwierdzą, że jest lepszy od tego tam obok za 50 000 plnów. Mój Pass Burning Audio też robi wrażenie jest bardzo specyficzny. Ma inne brzmienie - takie egzotyczne, nasycone, szczegółowe i nikt nie ma pojęcia co to jest :) W środku wygląda dziwnie i zrobiony jest z drogich komponentów. Śmiało można wierzyć ,że jest lepszy od tego tam nowego za 10 000 dolarów bo przecież i sobie nie kupię.

 

Magia DIY i Vintage polega na tym ,że w znakomitej większości przypadków jest znacznie lepsza niż cena jaką się za nią zapłaciło a przede wszystkim, to że ktoś inny nie można ot tak sobie pójść i tego kupić :D

 

Edytowane przez Setmag
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 20:23, Aro91 napisał:

@Setmag

To takie bardzo muzykalne lekko ciemne granie ogółem ?

Nw czy by mi podeszły bo lubię nieco jaśniejsze granie niż nawet K612 gdy góra jest odpowiednio łagodna bez iskier.

Do rocka by takie Beyery pasowały czy nie dadzą sobie rady z tak gęstymi kawałkami?, wiem że tam dociążenie było by super czytając twoje opinie.

na pw mógł byś co nieco opisać jak wg ciebie sprawuje się twój DAC ? może miałeś jakieś porównanie do innych konwerterów :)

 

Serią hd545 hd565 się zainteresuj, ew hd580 ale musisz wiedzieć jak grają lub odsłuchać bo były ponoć kilka wersji.

 

k612 to już nowoczesne efektowne brzmienie skierowane raczej do kogoś mniej osłuchanego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy testowaniu okazało się, że jedna słuchawka charczy więc postanowiłem je wyczyścić.

 

Otwierając przetworniki  odkryłem, że powierzchnie membrany pokryte są klejącym nalotem mimo, że słuchawki wydają się bardzo dobrze zachowane i całościowo czyste.

Do lepkiego nalotu było było oczywiście przyklejona tona kurzu. Wyczyściłem delikatnie kleistą maź do momentu jak się nie będzie patyczek do nich przyklejać. 

 

Eureka słuchawki się odmuliły i zyskały na szybkości i szczegółowości. :D

Ehh używki vintage to ciężki kawałek chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności