Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, vonBaron napisał:

Akurat Sennki są be ;)

To chyba jedyna firma do której słuchawek mnie w ogóle nie ciągnie.

HD600 jak kilka lat pograją, na dobrej lampce to naprawdę potrafią zagrać. Poprzedni właściciel Elise miał "ją" właśnie z HD600, przewijał różne słuchawki za grube tysiące i jakoś nic mu nie przypasowało bardziej niż te nudne sennki.

A HD800 potrafią zagrać wybitnie, tylko one są baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa(...)aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wybredne. Potrzebują dosyć sporej mocy, wypełnienia, utemperowania góry, uporządkowania sceny i drinków z palemką. Ale jak jak już złapią synergię to faktycznie brzmią klasowo!

O HD800S nic nie mówię, muszę dłużej posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

P71214-185653.jpg

 

Zdecydowanie najlepsze zamknięte jakie maiłem na uszach. Wokale i scena wbija w fotel!

 

 

Ojjj taa 990pro vintage już w stoku wbiją w fotel że nie chce się wstawać, szkoda że w drewnie nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentują te Beyery. Vintage 990 nie miałem, miałem za to 880S 600 ohm bodajże. I z nimi miałem tak, że bez jakichkolwiek padów grały mi miłą, ciepłą barwą, taką naturalną, z bardzo dobrymi wokalami, dobrym basem i niemęczącą górą, o dziwo, całościowo takie lekkie miśki. Kupiłem im jakieś zamienniki padów z ibeja i się robiła niestrawna ssssybilująca V-ka :( Tu widzę w pełni odpicowana sztuka, więc pewnie gra to bardzo dobrze. 

 

Jeśli chodzi o Sennheisery, to nie pamiętam już dobrze brzmienia HD650 prócz tego, że jakościowo to chyba nawet lepiej niż HD600 mi grały, przy czym rzetelniej to jednak niższy model, bardzo ciekawie też grały HD580 po drobnych modach Perula i rekablowane. Tych to mi trochę szkoda jak sobie teraz o nich przypomniałem, ale z tą pamięcią to naprawdę różnie jest, do tego gusta się zmieniają, więc już nie będę się rozpisywał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Akurat Sennki są be ;)

To chyba jedyna firma do której słuchawek mnie w ogóle nie ciągnie.

 

Też tak kiedyś mówiłem o sennkach, potem tak mówiłem o hd600. 

A dziś :D to jedna z 2 par jakim wybaczam pewne ułomności oczarowały mnie tak mocno z lampy że wole ich czar niż lepszość innych słuchawek. Przestały mnie jarać nowości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

 

What? Przeciez T1 maja wiecej basu niz takie hd600, hd650, hd800, dt880 juz nie wspominajac o k701 bo to juz wogole kosciotrupy przy t1. Na wykresiku nawet to widac.

 

graphCompare.png

 

 

 

Patrząc na wykres trzeba brać też pod uwagę podbicie góry. HD650 wg wykresu mają dużo mniej góry, więc to raczej T1 z ich podbiciem grają szkieletowo przy nich.

Na IF jeszcze ładniej pokazana jest ilość góry w starych T1, bo ten egzemplarz na headromie raczej należy do tych z grzeczniejszą górą ;)

https://www.innerfidelity.com/images/BeyerdynamicT1.pdf

https://www.innerfidelity.com/images/SennheiserHD650.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał:

 

What? Przeciez T1 maja wiecej basu niz takie hd600, hd650, hd800, dt880 juz nie wspominajac o k701 bo to juz wogole kosciotrupy przy t1. Na wykresiku nawet to widac.

 

graphCompare.png

 

 

To ciekawe, moje T1 z numerem 11tys grały bardzo oszczędnie na basie, chyba mniej nawet od K702.

HD650 to potwory przy nich, ze 3 razy więcej basu w porównaniu.

Na szczęście wypuścili T1 rev2 które już mają odpowiednią ilość niskiego zakresu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzis wiadomo ze t1 z roznych okresow graja inaczej. Albo beyer kombinowal ze strojeniem albo dostawcy czesci sie zmieniali. Na headfi nawet kiedys widzialem ze ktos wklejal zdjecie v1 z samej koncowki produkcji i zawieszeniem drivera juz z wersji v2.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Nie od dzis wiadomo ze t1 z roznych okresow graja inaczej.

 

Żeby to się tylko T1 tyczyło... każde Beyery grają inaczej. :) Powtarzalność rodem z Audeze.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Żeby to się tylko T1 tyczyło... każde Beyery grają inaczej. :) Powtarzalność rodem z Audeze.

 

Pamietam wiele lat temu ktoś na audiohobby pisał że słuchał czyichś dt990 i stwierdził że wow to jest to czego szukał tyle lat. Zamówił sobie więc spersonalizowaną wersje manufaktur i zonk bo grały inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ten gość zamieniał pady. Wczoraj doszły do mnie nowe pady do T70. Założyłem i się skrzywiłem (nie miałem wcześniej oryginalnych). A jakieś 20 minut później coś się zaczęło zmieniać i odetchnąłem z ulgą. W sumie nie wiem - efekt adaptacji mózgu czy dopasowanie się nauszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spawn napisał:

 

What? Przeciez T1 maja wiecej basu niz takie hd600, hd650, hd800, dt880 juz nie wspominajac o k701 bo to juz wogole kosciotrupy przy t1. Na wykresiku nawet to widac.

 

graphCompare.png

 

 

 

18 godzin temu, audionanik napisał:

Śmieszek Ty:D.

 

 Co prawda nie miałem na własność T1 ale słuchałem ich kiedyś u znajomka v1 i tak je właśnie zapamiętałem, brakowało mi dołu.

 

Ale jak T1v2 to rozwinięcie DT1900PRO to są to słuchawki dla mnie.  Wczoraj trochę katowalem d1990 i 1770 oba modele to wyśmienite słuchawki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Teti napisał:

Ale jak T1v2 to rozwinięcie DT1900PRO to są to słuchawki dla mnie.  Wczoraj trochę katowalem d1990 i 1770 oba modele to wyśmienite słuchawki. 

 

 

Nie powiedziałbym. Inaczej gra T1v2 - o wiele bardziej nastawione na granie przestrzenne, troszkę mniej detaliczne, troszkę też mniejsze uderzenie na basie no i u mnie gładsze. Powiedziałbym, że 1990 to jest ewolucja grania T90. No i tak chyba powinno właśnie być.

Edytowane przez Firegon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Firegon napisał:

Nie powiedziałbym. Inaczej gra T1v2 - o wiele bardziej nastawione na granie przestrzenne, troszkę mniej detaliczne, troszkę też mniejsze uderzenie na basie no i u mnie gładsze. Powiedziałbym, że 1990 to jest ewolucja grania T90. No i tak chyba powinno właśnie być.

Ale trzeba przyznać, że ciężko narzekać na ilość basu w T1 rev2. Może nie jest tak tektoniczny czy punktowy jak w Elearach ale to wciąż bardzo wysoki poziom i ilościowy i jakościowy.

Ich najmocniejsza strona to głębia i holografia. Szkoda jedynie, że na moim torze syczały. Na pewno nie są to jasne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wypada tego mówić w wątku Beyera, ale posiadając obie pary przez tydzień pozwolę się delikatnie nie zgodzić ;)

Możemy się spierać o preferencje, ale jeśli nie porównywałeś 1/1... to tylko to zostaje w zasadzie. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee to wszystko zależy od sprzętu i preferencji. Słuchałem kiedyś T1 i basu było tam dla mnie mało i nie był jakiejś wysokiej jakości. Jakby mysz mi w ucho dmuchała.

A teraz bas w T1 jest piekielnie szybki. M brakuje ciut więcej barwy, a słyszałem je też w takiej kombinacji, że możnaby nimi herbatę słodzić. 

Raz, że tory inne, dwa że mi się w głowie poprzestawiało. Kiedyś jak bas nie dociskał mi uszu do czaszki, to słuchawek bym na głowę nie założył. A teraz mam odstające uszy.

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teti napisał:

Co prawda nie miałem na własność T1 ale słuchałem ich kiedyś u znajomka v1 i tak je właśnie zapamiętałem, brakowało mi dołu.

 

Ale jak T1v2 to rozwinięcie DT1900PRO to są to słuchawki dla mnie.

Jeżeli liczysz na więcej basu w v2 niż v1, to się przeliczysz - jest go w v2 tyle samo ,tylko go trochę popsuli (nie wiedzieć czemu:ph34r:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności