Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Soundman1200 said:

Phi, czyli mała scena w Elearach, to lipa jak za tą cenę, zawsze jest jakiś kompromis...by w innych zakresach brylować, znam to na pamięć.

Ale że Eleary bardziej rozdzielcze od T1 rev2?...coś powątpiewam...:P

Dobry bas i...reszta taka sobie, znam to...może dopiero Clear zagrają jak potrzeba...:)

słuchaj muzyki a nie się jarasz duperelami 

a z tego co można wywnioskować to nawet ich na uszach nie miałeś.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

Phi, czyli mała scena w Elearach, to lipa jak za tą cenę, zawsze jest jakiś kompromis...by w innych zakresach brylować, znam to na pamięć.

Ale że Eleary bardziej rozdzielcze od T1 rev2?...coś powątpiewam...:P

Trzymajmy się recenzji Ryki:

"Rozległa scena o dobrej wysokości zawieszenia"

 

W małą scenę wierzysz ale w wyższą rozdzielczość już nie? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Trzymajmy się recenzji Ryki:

"Rozległa scena o dobrej wysokości zawieszenia"

 

W małą scenę wierzysz ale w wyższą rozdzielczość już nie? ;)

 

Głębsza od T1 rev2?...nie wierzę....he,he...

Jak jest taka lokalizacja na scenie,lub lepsza od T1, sprzedaję HD800s....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Perkusja w Elearach to bajka. Podobnie jak gitara akustyczna i klasyczna. Wracając do perkusji. Kiedy słuchałem utworu "Outhouse" (Arild Andersen) to nie mogłem uwierzyć w to co słyszę... Szybkość ataku, pogłosy, urywane dźwięki, otaczające głowę, trójwymiarowe, czułem się, jakbym siedział na koncercie w pierwszym rzędzie i głowę trzymał pomiędzy kolanami Paolo Vinacci grającego na perkusji (bez skojarzeń poproszę) :) 

Eleary są naturalne w odbiorze, ponieważ, niewiem czy to najlepsze porównanie, ale sprawiają wrażenie, jakbyśmy siedzieli przed monitorami bliskiego pola. Bardzo blisko, intymnie. To takie granie, bliskie, potężne, szybkie. Aż strach pomyśleć, co potrafią Utopie, które mają podobno nieporównywalnie szybszy przetwornik. 

Po Elearach inne słuchawki Fostexy, Beyery, Grado, grają, jakby ich dźwięk był zrobiony. Problem w tym, że Eleary po tych słuchawkach są trochę "nudne". I ta góra wydaje się rachityczna... 

Zbyt duże uderzenie basu też jest złe na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam przepychanki poniżej chmur, a na szczycie gór HD800s...niepodzielnie rządzą w dynamikach....he,he.

Co tu się dzieje na wokalu!....

Powinni tego zakazać,takie cuda to chyba już tylko na Orfeuszu?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Ale przecież TH-610 miałby być najlepsze to jak to jest?

W zamkniętych są całkiem dobre ,to prawda...warte grzechu po wcześniejszej licytacji ze sklepem...he,he.

1 minutę temu, Compton napisał:

A w Krużewnikach był.., tzn K701 słuchał? B)

Tylko K702...kurczę nawet one gorsze od HD800s...niesamowite....ha,ha.

Niechętnie to przyznaję ale HD800s to najlepsze słuchawki co miałem/słuchałem..całościowo...

Znowu Niemcy...ehh, jak ja ich nie znoszę a jednocześnie uwielbiam....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić HD800c - zamknięte z pełną izolacją i prezentacją materiału jak otwarci bracia - brałbym nawet na kredyt w Vivusie z RRSO 100%... wczoraj padło u mnie znowu stwierdzenie "znowu zmieniłeś słuchawki?" i na nic tłumaczenie że tym razem NAPRAWDĘ nie zmieniłem, pady od T1 wyciekają na tyle że T5 zaczynają być słyszalne dla otoczenia, jak to mam wiecznie po górkę nooo <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vonBaron napisał:

Ale przecież TH-610 miałby być najlepsze to jak to jest?

W  kategorii zamkniętych są bardzo dobre, ale jednak męczą po paru h , każde zamknięte zmęczą w końcu, przynajmniej ja tak mam.

Otwarte, a zwłaszcza HD800, słucham do woli i czy głowa boli czy kac, nie męczą nic.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Phi, czyli mała scena w Elearach, to lipa jak za tą cenę, zawsze jest jakiś kompromis...by w innych zakresach brylować, znam to na pamięć.

Ale że Eleary bardziej rozdzielcze od T1 rev2?...coś powątpiewam...:P

Dobry bas i...reszta taka sobie, znam to...może dopiero Clear zagrają jak potrzeba...:)

Kompromis masz w 99% słuchawek, tego to już chyba każdy się nauczył.

Eleary są bardziej rozdzielcze od T1 rev2 - mam dwie pary pod ręką, ale możesz powątpiewać.

Clear mogą być świetnymi słuchawkami, ale z tego co czytam strojenie bliżej HD800S a nie Elear. No i cena....7500 zł i wciąż nie masz topowego modelu ;)

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Zbyt duże uderzenie basu też jest złe na dłuższą metę.

To prawda, dlatego to nie są słuchawki dla każdego. I jak pisałem, T1 rev2 dla większości to może być allroudnder.

10 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Niechętnie to przyznaję ale HD800s to najlepsze słuchawki co miałem/słuchałem..całościowo...

Pisałeś to o TH610, T1 rev2, Amiron więc sam rozumiesz, że ciężko brać Twoje opinie na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO niech @Soundman1200 podeśle mi HD800S, mamy to samo źródło i ja jako moderator rozstrzygnę to raz na zawsze, tylko admin jest wyżej.

 

PS. Trochę mniej "off top" proszę

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień z T1 rev2.

Słuchawki coraz bardziej przekonują mnie do siebie. Nie robiąc żadnych szalonych porównań tylko zagłębiając się w czystą muzykę muszę przyznać, że to świetne słuchawki, rewelacyjne wręcz. Szkoda, że Aune S6 ma górkę na przełomie średnicy z wysokimi bo mógłbym je jeszcze bardziej docenić. Ale to mój absolutny TOP3 na ten moment.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 17:49, Palpatine napisał:

Czy francuski "czołg" ugnie kolana pod niemieckim "myśliwcem"?

T1 rev.2 to słuchawki, które od dawna były w moim kręgu zainteresowania, byłem nawet bliski kupna ich w ciemno. Bardzo jestem ciekaw tego "pojedynku", a w piątek przyjedzie jeszcze prawdziwy król. Czy mid-level obroni się przed prawdziwymi flagowcami...zapewne nie, ale przyjemność odsłuchów i tak będzie niewyobrażalna.

Dzięki @vonBaron oraz @Compton

1f29bd0696937e77.jpg

I jak wypadły porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, markdover napisał:

I jak wypadły porównania?

Elear vs T1 rev.2

Bas w obu słuchawkach bardzo dobry. Słuchałem ponad godzinę T1 bez wątpienia mógłbym z nim żyć. Zabawa zaczyna się, kiedy dochodzi do bezpośrednich porównań. Bas w Elearach jest znacznie twardszy, schodzi niżej ma więcej faktur. Dynamika dolnego pasma bardzo mocno po stronie Elear. 

Średnica w T1 bardziej "żywa" jakby cieplejsza ale co ciekawe ta w Elearach jest bliżej. Żeńskie wokale bardziej podają mi się w T1 ale mocno podkreślone ś,ć, sz,cz trochę zabierają przyjemność ze słuchania. Wokal męski znacznie bardziej podoba mi się w Elear, jego dociążenie w mocnych gatunkach daje spora przewagę. 

Wysokich jest więcej w T1 ale nie ma mowy o piłowaniu górą, podobają mi się tonalnie, Eleary nie idą tak wysoko są przygaszone na szczycie.

Scena jest szersza w T1 ale nie podoba mi się ten delikatny pogłos, jakby sztucznie miał ją potęgować, momentami to zabiera czystość przekazu. Przez jej szerokość średnica wydaje się być bliższa w Elear co dla mnie osobiście jest sporym zaskoczeniem. Po raz kolejny się potwierdza że Focale budują scenę pionie bardziej niż na szerokość. Scena w głąb to równa półka, obie pary świetnie ją budują. Całość przekazu jest czystsza w Elear. 

Niskie tony - Elear

Analityczność - Elear

Rozdzielczość - Elear

Separacja - Elear

Dynamika - Elear - choć tutaj atak jest tak mocny, że dla tych którzy szukaj bardziej relaksacyjnego brzmienia może być to wadą.

Srednica - T1

Wysokie tony - T1

Sybilanty - T1

Wygoda -T1

Wszechstronność - T1

T1 są znacznie lżejsze jest mniejszy ucisk na głowę co z pewnością pozwoli na dłuższe i bardziej komfortowe odsłuchy.

Bez wątpienia obie pary mi się podobają, ze wskazaniem na Elear

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Elear vs T1 rev.2

Bas w obu słuchawkach bardzo dobry. Słuchałem ponad godzinę T1 bez wątpienia mógłbym z nim żyć. Zabawa zaczyna się, kiedy dochodzi do bezpośrednich porównań. Bas w Elearach jest znacznie twardszy, schodzi niżej ma więcej faktur. Dynamika dolnego pasma bardzo mocno po stronie Elear. 

Średnica w T1 bardziej "żywa" jakby cieplejsza ale co ciekawe ta w Elearach jest bliżej. Żeńskie wokale bardziej podają mi się w T1 ale mocno podkreślone ś,ć, sz,cz trochę zabierają przyjemność ze słuchania. Wokal męski znacznie bardziej podoba mi się w Elear, jego dociążenie w mocnych gatunkach daje spora przewagę. 

Wysokich jest więcej w T1 ale nie ma mowy o piłowaniu górą, podobają mi się tonalnie, Eleary nie idą tak wysoko są przygaszone na szczycie.

Scena jest szersza w T1 ale nie podoba mi się ten delikatny pogłos, jakby sztucznie miał ją potęgować, momentami to zabiera czystość przekazu. Przez jej szerokość średnica wydaje się być bliższa w Elear co dla mnie osobiście jest sporym zaskoczeniem. Po raz kolejny się potwierdza że Focale budują scenę pionie bardziej niż na szerokość. Scena w głąb to równa półka, obie pary świetnie ją budują. Całość przekazu jest czystsza w Elear. 

Niskie tony - Elear

Analityczność - Elear

Rozdzielczość - Elear

Separacja - Elear

Dynamika - Elear - choć tutaj atak jest tak mocny, że dla tych którzy szukaj bardziej relaksacyjnego brzmienia może być to wadą.

Srednica - T1

Wysokie tony - T1

Sybilanty - T1

Wygoda -T1

Wszechstronność - T1

T1 są znacznie lżejsze jest mniejszy ucisk na głowę co z pewnością pozwoli na dłuższe i bardziej komfortowe odsłuchy.

Bez wątpienia obie pary mi się podobają, ze wskazaniem na Elear

Chodziło mi bardziej o tego "króla" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Ahhh król dopiero godzinę na głowie, ale to w innym wątku.

Ale ewentualne porównania do T1 to by i do tego wątku pasowały. Jak coś, to może podrzucisz linka do tego tajemniczego innego wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do bardziej obeznanych czyli min @Perul, jaka jest różnica miedzy padami czarnymi i srebrnymi DT770 oraz DT990.

Które najlepiej brać do dt990 pro które nie mają ostrej V

 

770 czarny

https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_edt_770_vbear_pad.htm

770 srebrny

https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt770_ohrpolster.htm

 

990 czarny

https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt990_pro_velourohrpolster.htm

990 srebrny
https://www.thomann.de/pl/beyerdynamic_dt990_ersatzohrpolster.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał już ktoś z Was styczność z DT911? Mam je od niedawna i przyznam szczerze że jestem zaskoczony bardzo pozytywnie. Super wpisują się w moje potrzeby dźwiękowe i użytkowe. 

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności