Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, majkel napisał:

Niestety moje wnioski pochodzą z tych samych T90,

A moje nie tylko, przeciez mialem swoje stockowe t90 (kupione od Karola R.:D), tylko tamtych sluchalem na headoniku i kilku wynalazkach, ale fakt - dopiero Twoj egzemlarz z balantine sprawily, ze postawilem oczy w slup. Wplywu kabla bym nie demonizowal, bo potem moje bd kupil Krzyhoo i pastwil sie nad nimi na wiele sposobow (rekablowal chyba tez) i nie bylo takiego efektu jak z balantine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Aro91 napisał:

Panowie napisze ktoś krótko o co chodzi z tym balansem oraz kablem symetrycznym :)

 

Biedak, kolejny zarażony chorobą audiofilii...ile przed nim zmian i ciągłych rozterek, już teraz łączę się w bólu:P

Ma super K702 a szuka nie wiadomo czego, a powinien lepszego toru do nich i zmodować by bas poprawić , 5 minut roboty...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Są dwa rodzaje modów, które poprawią te słuchawki wyraźnie. Jeden jest w pełni odwracalny, drugi odwracalny po użyciu paru kropel butaprenu.

 

Za moich młodych lat butaprenem to się buty kleiło... Pewne rzeczy się nie starzeją. Cytując klasyka: "Wszystko się zmienia, tylko nie Rolling Stones" i jak widać butapren :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 

Narazie czekam na Aune s16 ale jestem wymagający i myślę by pójść półkę wyżej z jakością

Dawno temu miałem DT990pro i bardzo mi sie podobały mam spory sentyment do tej marki przy czym AKG fajne ale chyba to nie to czego szukam 

Wiem że mozna zrobic bass mod ale narazie to czekam na Aune :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S16 nie ma wyjścia symetrycznego także masz jeden problem z głowy ;)

Aune pomimo dociążenia i kontroli basu, pół kroku wypchniętych średnich, mają sporą górkę na przełomie średnich i wysokich. Wybieranie jasnych słuchawek proponuję tylko po odsłuchu bo można się zdziwić jak góra nam zapiłuje w mózgu ;)

 

@grubbby - czy T1 rev2 są jaśniejsze niż He500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam podobne pytanie 

Wiem że K702 są sporo jaśniejsze od moich dawnych K612pro 

Ilościowo wysokich tonów  (beyery T90) jak można porównać do lekko jasnych K702 

Oraz po modach T90 czy będą miały podobna ilość wysokich do wymienionych akg które mam obecnie ? 

Im więcej czyta czlowiek tym wiekszy mętlik w głowie xD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, markdover napisał:

Jakim więc wzmacniaczem proponował byś robić im dobrze bez balansu?

Mnie nie wolno tutaj nic proponować, ale napiszę, że pełną przyjemność ze słuchania daje mi również Sonic Pearl HS+. Granie jest w stosunku do Balantine nieco mniej dosłowne, ale lekko dosycone na średnicy, więc trochę bardziej w stronę tego, czego ludzie szukają w lampach.

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S16 nie ma wyjścia symetrycznego także masz jeden problem z głowy
Aune pomimo dociążenia i kontroli basu, pół kroku wypchniętych średnich, mają sporą górkę na przełomie średnich i wysokich. Wybieranie jasnych słuchawek proponuję tylko po odsłuchu bo można się zdziwić jak góra nam zapiłuje w mózgu
 
[mention=47144]grubbby[/mention] - czy T1 rev2 są jaśniejsze niż He500?
Niestety rev2 nie dane mi było jeszcze :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pożyczone HE500 grały bardzo jasno, jak T1 rev1....T1rev2 to już sporo ciemniejsze granie,może nie poziom LCD2 ale już jasno nie jest, nawet miałem uczucie czasem że zbyt ciemno lekko...Za to zalety ,biją stare T1 na miazgę...lepszy bas, zero sybilacji i krwi z uszu, koniec z lodowymi szpikulcami w uszach, muzykalniejsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie na uszach HE500 i nie ma mowy o tym, że to są bardzo jasne słuchawki. Są jaśniejsze oczywiście od HE400i, NH, Owl, X2 czy wielu innych, ale żeby były zbyt jasne to bym nie powiedział. A jestem wyczulony na wysokie tony, szczególnie sybilacje. Tutaj jestem na granicy.

@Soundman1200 jeśli T1 rev2 będą jaśniejsze to Cię znajdę ;)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 rev1 słuchane na HDVD800...bardzo jasne...

HE500 słuchane na Asus One Muse...jasne że Hell....he,he.

Znajomy miał je ,HE500 z Perłą, też określił jako jasne granie...ale ja się nie znam...:ph34r:

T1 rev2 na Aune X1s, ciemnawe....

Edytowane przez Soundman1200
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audionanik napisał:

Tez pozwole sobie urazic, tych co czuja jasnosc w he500:D

 

No to jest nas trzech.

HE500 jasne? T1 rev 2 ciemne? To w jakiejś równoległej rzeczywistości. Ja rozumiem, że ktoś je może odbierać po swojemu i wedle własnej skali. Ale inni to czytają i na tej podstawie wyobrażają sobie później kto wie co. Dlatego zdanie odrębne i protest, być może nawet gwałtowny, jest wskazany dla równowagi. Więc T1 rev 2, nadal są jasne i trzeba się bardzo postarać żeby nie krzyczały. Za to HE500 to typowe orto, nie tak ciemne jak pierwsze LCD2, ale jasne to są tyle co ciemna piwnica podczas nocy polarnej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nsk napisał:

Im bardziej wycofana średnica tym ciemniej, chyba tak to szło?

Tak, jasność znajduje się na średnicy (raczej w wysokich jej rejonach) i trochę na górze, tam gdzie ludzki słuch najbardziej czuły jest czyli około 1khz-3khz (u audiofili nawet do 6khz - a dla mnie 4 do 6 są nieprzyjemnie świdrujące).

                                                                                                       

                                    Z poważaniem, Max.

 

 

 

 

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,miałem razem LCD2 ,bez Fazora, oraz właśnie HE500 na raz...

Przy LCD2 to HE500 zagrały spooro jaśniej, tak jasno jak T1 rev1 i tyle.

Ale warto pamiętać że Asus One Muze gra baardzo jasno, i pewnie wszystko jasne...he,he.

Nawet LCD2  z początku po D7100 wydały mi się sybilizujące...:o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to wtedy trzeba to jasno napisać i usystematyzować, bo jeśli któreś słuchawki są jaśniejsze od LCD-2 bez fazora, to jeszcze nie oznacza, że są jasne. Bo od starych LCD-2, jaśniejszy jest nawet węgiel kamienny. Ale to również nie oznacza, że jest jasny :D

 

Ja to bym widział tak, subiektywnie oczywiście:

Beyery T1 rev 1, wyją do bólu zębów, one nie są jasne, one są przeraźliwe.

Beyery T1 rev 2, nadal to Beyery, nadal relatywnie jasne, powiedzmy mieniące się, ale już zęby nie bolą.

HD800, góra jasna, ale już kompletnie nie w charakterze beyerowskim, za to wysoka średnica ssssss.

HD600, generalnie równo, góra kompletnie nie gryząca, niektórzy powiedzą pewnie nawet że mało barwna.

HE500, typowe orto, wysoka góra jest, ale relatywnie nie przykuwa jakoś  uwagi, całkiem wysoko chodzą, ale czysto, brak żyletek.

długo nic

LCD-2 bez fazora, ciemnica jak lochy zamku w Malborku.

 

Tak bym to widział/słyszał. I tak jak wspomniałem, jest to subiektywna ocena, chociaż starałem się dodać chociaż szczyptę obiektywizmu.

Tak czy inaczej, wniosek z tego wypływa taki, że HE500 nie leżały nawet koło jasnych słuchawek. I będę się tego trzymał. Za to Beyery T1, niezależnie od rewizji, nadal można nazwać jasnymi słuchawkami. Przy rev. 1 nawet przesadnie jasnymi.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza T1v2, których nie słyszałem, jasność ułożyłbym jak powyżej. Nad T1 można jeszcze T90 ustawić, tam jest IMO jeszcze gorzej.

Dodatkowo HE500 ciemniejsze od HE5LE i od HE560 chyba także (tu strzelam z pamięci).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności