Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Aro91 napisał:

 

nie idzie w razie problemu zmodować, może inne pady i poprawić tej góry pasma ?

I co masz na myśli że K702 nie grają tylko plumkają przy lepszych beyerach :)

 

Idzie je zmodowac - Majkel i Perul sie tym onanizowali i doszli do niezlych efektow.

K701/2 graja jasno, ale ich wyzsza srednica i gora, to nie sa wyraziste dobrze wyartykulowane dzwieki, tworza slabo zogniskowane "roztrzepane" zrodla, a ich rozdzielczosc i separacja pozostawia wiele do zyczenia, podobnie jak same szczyty sopranow. Ot przyzwoite sluchawy, a przy cenie 8 stowek dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Aro91 napisał:

A jak z wygodą pewnie podobnie co do DT990 

Czy Ilościowo dużo wiecej basu w T90, Jaki ma charakter przy lekkich basowo AKG 

 

 

 

Wygodą imo są mistrzostwem świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Idzie je zmodowac - Majkel i Perul sie tym onanizowali i doszli do niezlych efektow.

K701/2 graja jasno, ale ich wyzsza srednica i gora, to nie sa wyraziste dobrze wyartykulowane dzwieki, tworza slabo zogniskowane "roztrzepane" zrodla, a ich rozdzielczosc i separacja pozostawia wiele do zyczenia, podobnie jak same szczyty sopranow. Ot przyzwoite sluchawy, a przy cenie 8 stowek dobre.

 

K701 obustronny rekabl FAW 7n standard, przy 1990pro jednostronny audeos 7n ten sam drut - odstają technicznie, rozdzielczość i separacja ... nieznacznie. Jest to słyszalne, wyraźne, ale nie ma tzw. bólu d.upska. Odstają imo podobnie jak fabryczne t70, może małą kapkę więcej. Natomiast serię dt880/990 zjadłyby. Inną kwestią jest, ze z kablem fabrycznym z k701 jest dokładnie tak, jak napisał kolega @audionanik. Miałem tez drzewiej sztukę k701którą @Fatso potraktował tez bodaj obustronnie 7n i furutechem chyba jakim zacnym. Oj grało to bardzo podobnie jak moje aktualne k701 obustronny FAW ... jakby kolega @Szakovsky powiedział , co najmniej 4 klasy wyżej niż standardowe k701.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda to sprawa dosc indywidualna, dla mnie byly pod tym wzgledem przecietne. W kosc daje badziewiasty system regulacji palaka, ktory lubi sie "zacierac".

Co do basu to jego ocena nie bedzie jednoznaczna - na zasadzie: wiecej mniej - na stocku jest mocno wytrawny, bez podbarwien i misiow, wiec subiektywny pobiezny odbior moze byc "kroca bomba, malo basu"; jednak porownanie do tego z 701/2 czy bd990 pro jak i edyszyn to he he - zejscie, faktura, wyrazistosc, pancz - zdecydowanie po stronie t90. Na przelocie po sygnale sinus. czestotliwosciach od 20hz do 20khz wypadly ksiazkowo, bas od samego dolu bez zadnych podbarwien czysciutko, przy nich 990edyszyn byly jak pulchne pierdziawki bez zejscia.

 

Czesc Manu!:D

Dodam jeszcze, ze wada t90 jest glosne granie cichych dzwiekow tzn zapisanych na plycie jako ciche, pewno maja za mocny magnes w stosunku do wagi cewki i kazdy sygnal jest dosadny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aro91 napisał:

A jak z wygodą pewnie podobnie co do DT990 

Czy Ilościowo dużo wiecej basu w T90, Jaki ma charakter przy lekkich basowo AKG 

 

 

 

Nie idź w T90 jak lubisz K702...lepiej i sensowniej już w DT990E600 ohm. 

Scena większa nawet od T90 na boki, spokojniejsza i mniej krwawiąca góra, prawie nic, a dynamika i bas lepsze sporo od K702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Nie idź w T90 jak lubisz K702...lepiej i sensowniej już w DT990E600 ohm. 

Scena większa nawet od T90 na boki, spokojniejsza i mniej krwawiąca góra, prawie nic, a dynamika i bas lepsze sporo od K702.

Czy scena w DT990 w porównaniu do T90 jest większa śmiałbym polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Pany, ja też miałem fazę na tańsze beyery, a dt880 to uważam nadal za chyba najlepiej wycenione słuchawy (750pln za nufki), ale bez żartów ich góra przy t90 jest nieczysta, mniej rozdzielcza i zróżnicowana - to nie ta klasa; to samo dotyczy holografii i precyzji w lokalizacji źródeł pozornych. Ja nie jestem fanem t90, ale połączenie ich z balantine skłania do rozważań nad rozdzielczością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdy by scena nie była tak obszerna w T90 w zamian za lepszej jakości bas czy wyrafinowanie jestem w stanie dołożyć do tych droższych.

Zapewne bez modow by się nie obyło 

Z 2 strony w AKG brakuje mi czegoś zonacze jak bedzie na Aune ale kurcze bas wydaje mi sie taki pusty w sobie xD 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT880 mam modowane i T90 też. Niemniej, dopiero od pewnego poziomu źródła i przy tym samym wzmacniaczu użytym, DT880 dostają od T90 konkretne bęcki. Tak że ten - jak ktoś czuje, że nie da się przetwornikowi Tesla w pełni wyżyć, to proponuję zakup DT880, wersja 250 omów, i przerobić. Zostanie kilka stówek w kieszeni. Tu nie trzeba inwestować w inne pady nawet. Są dwa rodzaje modów, które poprawią te słuchawki wyraźnie. Jeden jest w pełni odwracalny, drugi odwracalny po użyciu paru kropel butaprenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, majkel napisał:

DT880 mam modowane i T90 też. Niemniej, dopiero od pewnego poziomu źródła i przy tym samym wzmacniaczu użytym, DT880 dostają od T90 konkretne bęcki. Tak że ten - jak ktoś czuje, że nie da się przetwornikowi Tesla w pełni wyżyć, to proponuję zakup DT880, wersja 250 omów, i przerobić. Zostanie kilka stówek w kieszeni. Tu nie trzeba inwestować w inne pady nawet. Są dwa rodzaje modów, które poprawią te słuchawki wyraźnie. Jeden jest w pełni odwracalny, drugi odwracalny po użyciu paru kropel butaprenu.

 

Dajże linka do tych modów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

:D

Pany, ja też miałem fazę na tańsze beyery, a dt880 to uważam nadal za chyba najlepiej wycenione słuchawy (750pln za nufki), ale bez żartów ich góra przy t90 jest nieczysta, mniej rozdzielcza i zróżnicowana - to nie ta klasa; to samo dotyczy holografii i precyzji w lokalizacji źródeł pozornych. Ja nie jestem fanem t90, ale połączenie ich z balantine skłania do rozważań nad rozdzielczością.

A z Balantinem to Pan po balansie słuchał jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, markdover napisał:

A z Balantinem to Pan po balansie słuchał jak rozumiem?

Tak, bo to chodzi o mój egzemplarz z symetrycznym kablem. Przy czym można też tym słuchawkom dobrze zrobić przez jacka, tylko trzeba wziąć inny wzmacniacz. Niestety moje wnioski pochodzą z tych samych T90, więc kabel był nadal symetryczny, tylko się wpinałem przejściówką na jacka. Standardowy kabel T90 i serii DT lekko przydusza dźwięk.

 

Co do modów DT880 - wersja light: przełożyć czarną przesłonę spod pada pod przetwornik do muszli, kosmatym do góry. Wersja full: wywalić przesłonę, odkleić filc, tylko ostrożnie, żeby nie podrzeć włókniny osłaniającej przetwornik. Następnie tenże filc wrzucić do muszli pod przetwornik, centralnie. Przesłona w tym wariancie zostaje bezrobotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Tak, bo to chodzi o mój egzemplarz z symetrycznym kablem. Przy czym można też tym słuchawkom dobrze zrobić przez jacka, tylko trzeba wziąć inny wzmacniacz. Niestety moje wnioski pochodzą z tych samych T90, więc kabel był nadal symetryczny, tylko się wpinałem przejściówką na jacka. Standardowy kabel T90 i serii DT lekko przydusza dźwięk.

Mój egzemplarz jest rekablowany przez Perula, więc bolączki stockowego kabla są mi obce. Jakim więc wzmacniaczem proponował byś robić im dobrze bez balansu?

 

Kurczę... dopiero co kupiłem wzmaka, jeszcze do mnie nawet nie dojechał, a ja już myślę o kolejnym. Co zrobić, taki sport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności