Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

No fajne są te Amirony, coraz bardziej mnie do siebie przekonują...

Początkowo prosto z pudełka grają niezbyt gładko, jest sporo sybilacji i szeleszczenie na górze.

Teraz po kilku dniach wygrzewania jest o wiele lepiej.

Amirony to takie NightHawki w wydaniu Beyerdynamica....he,he.

Ale że to Beyery to mamy wielką scenę, naturalny przekaz, wszystko idealnie pod kontrolą, bas szybki i sprężysty, zero ściemnienia czy też zamulenia przekazu. Wyższy bas nie wchodzi jak w Hawkach na średnicę, średnica bardzo naturalna i ocieplona, góra jedna z lepszych co słyszałem w otwartych słuchawkach...Bardzo im się udały te Amirony co grają jak nie Beyery zTeslą...:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, markdover napisał:

No i pewnie dlatego mi zupełnie nie podeszły :)

A na czym słuchałeś Amirony? 

 

Największe wrażenie góra na mnie robi, taką czystą ,perlistą ,tak wyciągających chórzystów wysokie C, że aż dreszcz jest na plecach,to w T1 rev1 podobną słyszałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, będę miał też już z kablem zbalansowanym , ale pod X1s też nie da rady podłączyć..:P

Najpierw Comptonowi obiecałem wysłać...

Amirony z tego co czytałem na HeadFi świetnie skalują się ze sprzętem ,im lepszy tym lepiej grają.

Takie DT1990 już niby gorzej,mniejsze różnice na plus, więc wolałem Amirony wziąć, choć nad Dt1990 też myślałem.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Soundman1200 napisał:

A na czym słuchałeś Amirony? 

 

Największe wrażenie góra na mnie robi, taką czystą ,perlistą ,tak wyciągających chórzystów wysokie C, że aż dreszcz jest na plecach,to w T1 rev1 podobną słyszałem. 

Tak jak pisałem, Opus #1 + iFi micro iCAN. I właśnie do góry miałem największe zastrzeżenia, brakowało mi tam przysłowiowych jaj. Ale uczciwie muszę przyznać, że szukałem słuchawek jasnych o jak najmocniejszej górze. Myślałem o T90, ale z ciekawości sprawdziłem właśnie Amirony jako ich (teoretycznego) następcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślę że miałeś trochę za słaby sprzęt by Amirony pokazały co potrafią,zwłaszcza na górze.

Na cma600i Amirony mają lepszą górę od T1rev2 których na X1s słuchałem.

Spodziewałem się grania w stylu HD650 a tutaj żyletki przyjemne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Takie DT1990 już niby gorzej,mniejsze różnice na plus, więc wolałem Amirony wziąć, choć nad Dt1990 też myślałem.

 

Ciekawi mnie porównanie tych dwóch modeli. @Soundman1200 może kupisz do kompletu DT1990 żeby porównać, będziesz miał przy okazji na czym słuchać jak wyślesz do kogoś Amirony :P

 

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Th610?...już ktoś z forum wziął, będzie się już jutro nimi cieszył...:P

 

No i to się nazywa męska konkretna decyzja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:

To myślę że miałeś trochę za słaby sprzęt by Amirony pokazały co potrafią,zwłaszcza na górze.

Na cma600i Amirony mają lepszą górę od T1rev2 których na X1s słuchałem.

Spodziewałem się grania w stylu HD650 a tutaj żyletki przyjemne...

 

To piszesz,że Amirony pokonały TH610 ? :-)

Przepaść czy tylko trochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, decees napisał:

 

Tak po cichu, bez komisu, bez wygranej w rankingu wyświetleń w sierpniu?

Żółta kartka :D

Ano,ktoś już wcześniej zaklepał Th610 jakbym sprzedawał, kobyłka u płota...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eternal Seeker napisał:

 

To piszesz,że Amirony pokonały TH610 ? :-)

Przepaść czy tylko trochę ?

To jednak inne słuchawki, Th610 zamknięte,inny też odbiór ich w tym względzie...

Th610 z racji że zamknięte mają mocniejszy, bardziej dobitny ,choć mniej zróżnicowany bas.

Nie mają tej swobody i oddechu przekazu jaki oferują Amirony, w pełni otwarta konstrukcja.

Przekaz Th610 jest mniejszy gabarytowo,wokal nie zajmuje tak dużo przestrzeni scenowej jak w Amironach, te znowuż grają pełną piersią, bez żadnych ograniczeń. Bas jak na otwarte całkiem dobry ,różnorodny,potrafi zadziwić zejściem gdy trzeba. Średnica sporo lepsza od tej z TH610, czystsza, ocieplona, naturalniejsza, bardziej wciągająca, klasowa...Góra to największy plus Amironów ,delikatna ale i wyraźna, srebrzysta i perlista, jakby daleki  krewny tej z T1 rev1 ,ale jeszcze inny... Scena sporo większa w Amironach, szeroko i wspaniale poukładana, zero wchodzenia na siebie instrumentów i żadnego bałaganu...Można Amironów słuchać bardzo głośno jak również dowolnie długo ,bo nie męczą ani za grosz...:rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, decees napisał:

 

Tak po cichu, bez komisu, bez wygranej w rankingu wyświetleń w sierpniu?

Żółta kartka :D

Nie przejmuj się, mozesz zapisać się jako pierwszy do kolejki u kolegi, który TH610 odkupił od Soundmana;)

Edytowane przez dj1978
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

To jednak inne słuchawki, Th610 zamknięte,inny też odbiór ich w tym względzie...

Th610 z racji że zamknięte mają mocniejszy, bardziej dobitny ,choć mniej zróżnicowany bas.

Nie mają tej swobody i oddechu przekazu jaki oferują Amirony, w pełni otwarta konstrukcja.

Przekaz Th610 jest mniejszy gabarytowo,wokal nie zajmuje tak dużo przestrzeni scenowej jak w Amironach, te znowuż grają pełną piersią, bez żadnych ograniczeń. Bas jak na otwarte całkiem dobry ,różnorodny,potrafi zadziwić zejściem gdy trzeba. Średnica sporo lepsza od tej z TH610, czystsza, ocieplona, naturalniejsza, bardziej wciągająca, klasowa...Góra to największy plus Amironów ,delikatna ale i wyraźna, srebrzysta i perlista, jakby daleki  krewny tej z T1 rev1 ,ale jeszcze inny... Scena sporo większa w Amironach, szeroko i wspaniale poukładana, zero wchodzenia na siebie instrumentów i żadnego bałaganu...Można Amironów słuchać bardzo głośno jak również dowolnie długo ,bo nie męczą ani za grosz...:rolleyes:

 

Dzięki za opis .

Podobnie odebrałem porównanie TH-610 kolegi (na kablu firmowym oraz zbalansowanym FAW) na Questyle CMA600i vel moje HD800 .

O "lepszości" tego czy tamtego decyduje jednak kwestia gustu i upodobań ,mój kolega od tych TH-610 woli ich prezentację ,HD800 mu się

nie podobają a ja podobnie jak Ty wolę bardziej otwarty ,napowietrzony i przestrzenny przekaz jaki zapewniają mi Sennheisery .

 

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa ,Questyle nie kosztuje wiele nie jest jakimś hi-endem ale to urządzenie klasowe i bardzo ładnie

różnicuje przekaz w zależności od żródła .

Mam cztery żródła oraz kolegę ,upierdliwego malkontenta , zrobiłem na nim w ubiegły weekend eksperyment słuchawkowy ,w roli głównej

Questyle ,HD800 oraz rózne żródła i kilka kabli ,kolega nie mógł uwierzyć ,że ten sam sprzęt może tak różnie grać :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie kabelek zbalansowany Beyera do Amiron /T1...

Tak jak się spodziewałem, teraz jest wyraźniej, dobitniej w przekazie, o to chodziło..

Ciut z lekka plastikowy przekaz Amiron nabrał bardziej realnego odbioru...perkusja brzmi teraz jak odgłos metalu a nie jak coś metalicznie brzmiącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 07:39, Soundman1200 napisał:

góra jedna z lepszych co słyszałem w otwartych słuchawkach...Bardzo im się udały te Amirony co grają jak nie Beyery zTeslą...:rolleyes:

 

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

 

Ciut z lekka plastikowy przekaz Amiron nabrał bardziej realnego odbioru...perkusja brzmi teraz jak odgłos metalu a nie jak coś metalicznie brzmiącego...

 

Wczoraj najlepsza góra a dzisiaj ze plastikowa i dopiero jest dobra po zmianie kabelka? Przechodzisz sam siebie ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

 

 

Wczoraj najlepsza góra a dzisiaj ze plastikowa i dopiero jest dobra po zmianie kabelka? Przechodzisz sam siebie ;)

 

"Wstań, Twoja wiara Cię uzdrowiła". Efekt placebo jest jedną z najsilniejszych, największych i nie rozwiązanych przez naukę zagadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności