Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, majkel napisał:

Zmoduj DT880, to Ci zagrają lepiej, może nawet dużo lepiej. Trzeba wyjąć krążki sprzed ucha, a te filcowe gąbki spod nich odkleić od przetwornika. Następnie odklejone krążki trzeba włożyć pod przetwornik do muszli, centralnie, nieklejoną stroną do przetwornika. Pady się ściąga odciągając jedno ich miejsce w bok, a następnie od przetwornika prostopadle. Potem podważyć pierścień plastikowy, żeby wyskoczył i odblokował przetwornik.

 

A jakie dokładnie zauważyłeś zmiany w DT880 po tych modach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Soundman przecież lubi wyraziste granie, z twardym basem. Po opisach amironów to ja tego nie widzę... :) ale zobaczymy!

Synthax mnie przekonał, że to takie małe T1...z lepszą średnicą i górą ..sic...

Zobaczymy, jak będą słabe to ja dam popalić Maćkowi,za karę mu je wyślę...he,he.

Amirony niby dobrze się skalują ze sprzętem, po balansie postaram się je  do CMA600i podłączyć...a czy pokonają TH610 zobaczymy.

Synthax mówi, usłyszysz więcej od Th610 i bardziej prawdziwego...to nie mogę nad tym przejść bez emocji...:wub:

No i otwarte, a te sexowne weluro/alcantarowe wykończenie...normalnie odjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Synthax mnie przekonał...

Synthax mówi...

Liga broni, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi... :)

Spoko, mi się ogólnie Amironki też podobały.

Może po balansie dostaną większego kopa i się zbiorą do kupy, aby zagrać technicznie na trochę wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Liga broni, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi... :)

Spoko, mi się ogólnie Amironki też podobały.

Może po balansie dostaną większego kopa i się zbiorą do kupy, aby zagrać technicznie na trochę wyższym poziomie.

Niestety sluchalem tylko w Zywcu na cv2+, ale w bezposrednim porownaniu z np  mr speakers ether, amirony wypadly jako szybsze i bardziej energiczne tzn z gwaltowniejszym mocniejszym atakiem i szybciej gasnacym wybrzmieniem glownie na basie, srednica bardziej pastelowa niz w serii t, gorzej zroznicowana niz w eher, gora gorszej jakosci niz t, w zasadzie blizej jej bylo do tej bajerowskiej gory dt. Tak to zapamietalem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Amirony słuchałem i to było takie bezpłciowe, niewyraźne granie do zasypiania. Takie aby nikogo nie urazić. Do tego ta beznadziejna gąbka (plusz czy gąbka ?) na pałąku. A, że to jedyna Tesla jaką trochę znam to tak podchodzę to tematu jak do jeża. Zakupu w ciemno nie zaryzykuję by nie wpaść na coś takiego jak Amiron.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Rafacio napisał:

Akurat Amirony słuchałem i to było takie bezpłciowe, niewyraźne granie do zasypiania. Takie aby nikogo nie urazić. Do tego ta beznadziejna gąbka (plusz czy gąbka ?) na pałąku. A, że to jedyna Tesla jaką trochę znam to tak podchodzę to tematu jak do jeża. Zakupu w ciemno nie zaryzykuję by nie wpaść na coś takiego jak Amiron.

Amirony to już inna Tesla,nowy krok brzmieniowy Beyera, koniec z lecącą krwią z uszu podczas odsłuchów...he,he.

Co prawda już T1rev2 były przyjemne w odbiorze, połączenie detaliczności przekazu z muzykalnością.

Ciekaw jestem co też tam Beyer wymyślił z tymi Amironami, że aż mojego znajomego tak poruszyły, a przeważnie zgadzamy się w swoich wyborach.

Najwyżej pójdą na sell, kto szuka tańszej oferty może już sobie ostrzyć zęby w komisie:P

Wow, czyli to takie poprawione T90 z lepszym basem jeszcze...toż to powinien być ideał do Trance,czyli dla mnie, zaczynam się nakręcać...he,he.

https://www.head-fi.org/showcase/beyerdynamic-amiron-home.21982/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Akurat Amirony słuchałem i to było takie bezpłciowe, niewyraźne granie do zasypiania. Takie aby nikogo nie urazić. Do tego ta beznadziejna gąbka (plusz czy gąbka ?) na pałąku. A, że to jedyna Tesla jaką trochę znam to tak podchodzę to tematu jak do jeża. Zakupu w ciemno nie zaryzykuję by nie wpaść na coś takiego jak Amiron.

 

Też je właśnie odebrałem jako bezpłciowe. Przede wszystkim góra wydała mi się przygaszona. Teoretycznie są one następcą T90, ale jak dla mnie to są ich przeciwieństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markdover napisał:

 

Też je właśnie odebrałem jako bezpłciowe. Przede wszystkim góra wydała mi się przygaszona. Teoretycznie są one następcą T90, ale jak dla mnie to są ich przeciwieństwem.

No ładnie, a na czym testowałeś Amirony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

No ładnie, a na czym testowałeś Amirony?

Opus #1 + iFi micro iCAN. W tym samym układzie słuchałem też Grado RS1 i dosłownie zgniotły Amirony w praktycznie każdym aspekcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1990 wydały mi się bardziej "bezpieczne". Słychać, że są to słuchawki przeznaczone do studia. Świetny detal i rozdzielczość, ale trochę rozczarowały mnie pod względem sceny. Po doświadczeniach z DT150 spodziewałem się, że otwarte nauszniki za niemal 2,5k rozłożą mnie na łopatki swoją sceną, a niestety (na moje kaprawe uszy) był to jedynie mały krok naprzód, a nie przepaść. Grado w tej kwestii wypadły niestety dużo lepiej. 

Dnia 15.08.2017 o 23:16, majkel napisał:

Zmoduj DT880, to Ci zagrają lepiej, może nawet dużo lepiej. Trzeba wyjąć krążki sprzed ucha, a te filcowe gąbki spod nich odkleić od przetwornika. Następnie odklejone krążki trzeba włożyć pod przetwornik do muszli, centralnie, nieklejoną stroną do przetwornika. Pady się ściąga odciągając jedno ich miejsce w bok, a następnie od przetwornika prostopadle. Potem podważyć pierścień plastikowy, żeby wyskoczył i odblokował przetwornik.

A próbowałeś może zrobić DT880 full open mod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2017 o 23:09, markdover napisał:

 

 W końcu T1 są jakieś 5 x droższe od DT880, teoretycznie więc powinna to być różnica kilku klas jakościowych.

 

No właśnie tak to nie działa. Poprawa/zmiana brzmienia nie jest liniowo zależna od ceny. Beyerdynamic miał to 'nieszczęście', że dobrych 30 lat temu udało im się skonstruować nieźle brzmiący przetwornik na którym zbudowali kilka serii świetnych słuchawek (mam na myśli Dt770/880/990/901/911/931). Teraz, wraz z nową edycją słuchawek opartych o przetworniki Tesla trudno im uciec dużo do przodu, bo starsze modele nadal potrafią zachwycić brzmieniem.

 

Ja jakoś nie mam szczęścia do nowej serii na Tesli. T90 były dla mnie za ostre. Akt5p za to grały równo, świetną stereofonią, ale przywiązanie do 931 wygrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markdover napisał:

A próbowałeś może zrobić DT880 full open mod?

Nie. Próbowałem różne warianty odwracalnych modów i najbardziej mi odpowiada efekt tego, co ostatnio opisałem. DT990 są otwarte i korzystają z tego samego przetwornika. Nie podoba mi się do końca ich dźwięk, więc nie chcę iść w kierunku przewietrzenia przetwornika z tyłu. Zrobiłem to z jego przedniej strony, a z tyłu dołożyłem materiału rozpraszająco-tłumiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Nie. Próbowałem różne warianty odwracalnych modów i najbardziej mi odpowiada efekt tego, co ostatnio opisałem. DT990 są otwarte i korzystają z tego samego przetwornika. Nie podoba mi się do końca ich dźwięk, więc nie chcę iść w kierunku przewietrzenia przetwornika z tyłu. Zrobiłem to z jego przedniej strony, a z tyłu dołożyłem materiału rozpraszająco-tłumiącego.

A dołożenie krążków z tyłu za przetwornikiem nie ograniczyło czasem sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takiego efektu. Ja te materiały dodaję z tyłu dlatego, że Beyer lubi zostawiać pośrodku otwór, który jest osłonięty perforowaną blachą, a ta odbija dźwięk z powrotem na przetwornik. Ja chcę ten dźwięk wygasić na materiałach stratnych akustycznie i to pomaga zarówno w DT880 jak i T90.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majkel napisał:

Nie zauważyłem takiego efektu. Ja te materiały dodaję z tyłu dlatego, że Beyer lubi zostawiać pośrodku otwór, który jest osłonięty perforowaną blachą, a ta odbija dźwięk z powrotem na przetwornik. Ja chcę ten dźwięk wygasić na materiałach stratnych akustycznie i to pomaga zarówno w DT880 jak i T90.

 

Ciekawe co piszesz o tym odbiciu dźwięku, rzeczywiście coś może być na rzeczy. A w kwestii full open modu, to po prostu kombinuję na logikę, że skoro w DT990 powiększył on scenę, to myślałem, że w DT880 da się zrobić podobnie, zwłaszcza, że przetwornik jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, markdover napisał:

 

Ciekawe co piszesz o tym odbiciu dźwięku, rzeczywiście coś może być na rzeczy. A w kwestii full open modu, to po prostu kombinuję na logikę, że skoro w DT990 powiększył on scenę, to myślałem, że w DT880 da się zrobić podobnie, zwłaszcza, że przetwornik jest ten sam.

Odbicia od muszli to częsta przyczyna przegiętej góry i tzw "cyfrowego nalotu", najbardziej chyba słyszalna różnica w T90 po włożeniu gąbki na tylną ściankę.

Nie pamiętam jak są skonstruowane wewnątrz DT880, ale jeśli jest taka wkładka jak w DT990 to full open mod jest możliwy i powinien dać taki efekt o jakim piszesz. Przy okazji też dociążenie średnich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności