Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zachwalam, co to za słuchawki, jak ich nie słychać, tylko muzykę?

Nuda, Panie, esencja beyerdynamica.

 

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Manu, tak zachwalasz te 1990, że aż bym spróbował. Choć z Beyerem mi nie po drodze jakoś... a na wspomnienie 1770 tracę humor. A Amirony miałeś okazję spróbować?

 

Nie.

Teraz mi się jakiś shit dla przykładu wylosował, to gorzej brzmi jak stare radio za komuny. Ale co zrobić, tak brzmi.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem możliwość posłuchania przez chwilę Meze 99 na X5 3gen i ciesze się, że mogłem to zrobić przed ewentualną myślą o ich kupnie. Z pamięci nie wypunktuję co mi nie pasowało, ale było tego bardzo dużo. Może na innym źródle byłoby lepiej.

A w DT1990 zakochałem się i to będzie godny następca 990 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam w DT1990 z przestrzenią/holografią(?) - bardzo ważne sprawy i one to pełnią ważna rolę w audiofilskich smaczkach i istnieją już rozdzielnie od podbarwień czy niedobarwień. Dynamiczny DAC winien czadu dodać.

Bo jak to jest z tą dynamiką? Nie czepiam się Manuelvetro samego w sobie. Ogólnie/ globalnie pytam w naszej całej audio-dziedzinie. Bo wiadomo, że podbicie wysokich dodaje szczegółów/ odgłosów tła i przestrzeni/ ew. holografii i powinno być jakieś rozdzielenie tych pojęć.  Na przestrzeń/ holografię/ detali tła: 

  1. Pochodzących od: technicznej doskonałości sprzętu - jego czułości i szybkości.
  2. Pochodzących od: Komory akustycznej.
  3. Pochodzących od: podbicia bardzo wysokich zakresów (>>>10kHz-15kHz).
Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matkin napisał:

Jak tam w DT1990 z przestrzenią/holografią(?) - bardzo ważne sprawy i one to pełnią ważna rolę w audiofilskich smaczkach i istnieją już rozdzielnie od podbarwień czy niedobarwień. Dynamiczny DAC winien czadu dodać.

Ja mam problem z przestrzenią.

Pojawia się w polu mojego zainteresowania, tylko jak coś jest nie tak.

np. Teraz mam po 1990 meze99 na głowie i zastanawiam się, co jest nie tak. Pionek źródłem. Z kolei dla ER4XR pionek jest tak synergiczny, że myśle , co za przestrzeń nieskończona, choć gdzieś czytałem, że jakaś lipa ze sceną u nich. 

K701 są bardziej przestrzenne od 1990, one nie brylują w tej sferze, niemniej nie frapuje mnie ta kwestia, znaczy, ze jest dość dobrze. Podobnie jak w t5pv2, może kapkę lepiej. 

26 minut temu, matkin napisał:

Bo jak to jest z tą dynamiką? Nie czepiam się Manuelvetro samego w sobie. Ogólnie/ globalnie pytam w naszej całej audio-dziedzinie. Bo wiadomo, że podbicie wysokich dodaje szczegółów/ odgłosów tła i przestrzeni/ ew. holografii i powinno być jakieś rozdzielenie tych pojęć.  Na przestrzeń/ holografię/ detali tła: 

  1. Pochodzących od: technicznej doskonałości sprzętu - jego czułości i szybkości.
  2. Pochodzących od: Komory akustycznej.
  3. Pochodzących od: podbicia bardzo wysokich zakresów (>>>10kHz-15kHz).

Zostałem Bytem samym w sobie, ktoś wreszcie poznał się :P

 

globalnie / ogólnie, to nie wiem, co do dt1990pro to myśle, że 1. Tak, 2. Chyba tak. 3. Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mikla napisał:

A w DT1990 zakochałem się i to będzie godny następca 990 :)

Następca, tak - tylko z nazwy i szkoły grania beyerdynamica. Słuchałem jednocześnie jednych i drugich. 1990 tak jak napisał Manu - grają bez koloryzowania, i czuć techniczny sznyt. 990 grają słodko, mniej precyzyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Compton napisał:

Czy ktoś słuchał może T5p V2 na wzmacniaczu lampowym?

Czy jest szansa, że to może zagrać bez brumienia?

Pytam, bo żona niemal codziennie przypomina mi, że moje słuchawki grają jak głośniki... ;)

 

aż takie czułe nie są, z miniwattem mi grały ok - tylko lampy wymienione, kabel zasilający plus listwa - był bardzo niewielki brum

tylko ten miniwatt to ani ciepło ani leniwie nie grał... bo to z t5pv2 byłoby za dużo słodyczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kommel napisał:

Znaczy się dźwięki wyciekają na zewnątrz? Nie podłączałem tp5v2 pod lampę ale coś czuję, że tu by się bardziej sprawdziły t5pv1 (chłodniejsze, lampa miałaby miejsce do popisu). No ale to tylko moje domysły.

Wyciekają dźwięki na zewnątrz. Potrzebuję pilnie zamkniętych, a T5p V2 dobrze wspominam. Kwestia tylko wzmaka lapowego i parametrów słuchawek.

 

Dzięki Panowie za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słuchałem z Pionkiem i stacjonarnie... bdb słuchaweczki, chyba najbardziej przystępne i uniwersalne granie spod loga Tesli. Średnica ocieplona trochę, góra fajna jakościowo, ale nie Teslowa... tylko basik nie był tak twardy jakbym chciał, ale również bdb =)

 

Długo nie słuchałem, bo miałem am inne priorytety odsłuchowe, ale na pewno godne polecenia i nie są z kategorii "specyficzne, posłuchaj przed kupnem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , ta gora w amironach i mi baaaardzo sie podobala, chociaz w pewnym fragmencie (gdzies w "dolnej" gorze) trzeba uwazac, zeby nie przedobrzyc z jej iloscia bo jest na granicy. Oczywiscie moim zdaniem. Ogolnie tez odnioslem wrazenie, ze wszystko zagraja dobrze, takie bardzo uniwersalne brzmienie. Jednak na pieknych kobiecych wokalach nie "uwioda" tak jak pm3, to jeszcze nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jaworrr napisał:

Super softy od HM5 wejdą na DT770? :) 

Wejdą, ale kołnierz się trochę pozawija.

Dźwiękowo to jednak sporo różnią się od oryginałów (nawet skórkowych), więc nie wiem czy warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

Wejdą, ale kołnierz się trochę pozawija.

Dźwiękowo to jednak sporo różnią się od oryginałów (nawet skórkowych), więc nie wiem czy warto.

Nabyłem DT770 ze skórkowymi z superluxów.

Gra to piknie (jest basik, średnica lekko cofnięta (lekko!), sopran... wyraźny, ale nie przedobrzony ilościowo - a spodziewałem się, że może być ostro w tym zakresie. 

Poszukam skórkowych padów od BD w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr - skórkowe z Superluxów są równie szczelne jak HM5, więc jeśli chodzi o ilość basu to będzie podobnie, ale za to HM5 są sporo wyższe i większe na średnicę wewnątrz, co odchudza brzmienie średnich i wyciąga górę. Skórkowe BD mają od spodu perforacje, więc dźwiękowo w paśmie średnie i wysokie będą bardziej podobne do Superluxowych (choć pewnie trochę odchudzone przez większa średnicę wewnętrzną), ale bas (zwłaszcza subbas) będzie mniejszy, będzie też lepsze napowietrzenie.

Teraz pytanie w którą stronę chcesz brzmieniowo pójść, bo jeśli nic nie zmieniać, to chyba skórki AKG, albo klapnięte HM5.

Zamiast padów BD które szybko klapcieją można spróbować skórek od Soundmagic HP100/150 - od spodu są materiałowe, więc zbliżone do tego co BD oferuje (napowietrzenie, bas), za to średnica wewnątrz mniejsza, więc średnie mniej odchudzone.

Aha, są jeszcze skórki od DT770M, które nie mają perforacji od spodu i chyba one będą najbliższe dźwiękowo do tych Superluxowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności