Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do DT9990 edition 250 ohm, jest cos ze wzmacniaczy co delikatnie wygładzi górę ? w okolicach 400-500 pln ?

Wiem że na espresivo graja zacnie ale to 1500pln

Aune T1 tez ponoc ma wlasciowsci lecznicze.

Jakieś tańsze lampy ? albo klasyczne wzmaki ?

SMSL M3 , SMSL 2 oraz SAP9 - te testuję ale wszystkie w temacie góry bez zmian się zachowują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kuman napisał:

Czy do DT9990 edition 250 ohm, jest cos ze wzmacniaczy co delikatnie wygładzi górę ? w okolicach 400-500 pln ?

Wiem że na espresivo graja zacnie ale to 1500pln

Aune T1 tez ponoc ma wlasciowsci lecznicze.

Jakieś tańsze lampy ? albo klasyczne wzmaki ?

SMSL M3 , SMSL 2 oraz SAP9 - te testuję ale wszystkie w temacie góry bez zmian się zachowują....

Aune T1, tak. Ale wersje MK1 i MK2. MK3 gra równo i mniej lampowo wynika z recenzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym wy łączycie te 990Pro ,że macie "ostrą górę " ? Mam te słuchawki i zastanawiam się nad 600 Ohm bo te mają podobno ostrzejszą górę .

Zapinałem do Audiolaba M-DAC-a, HV-1 Dubiela  i Questyle CMA600i i są łagodne jak baranki ,co innego HD800 ,te na firmowym kablu

potrafiły na Audiolabie "zasyczeć" czasem  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Z czym wy łączycie te 990Pro ,że macie "ostrą górę " ? Mam te słuchawki i zastanawiam się nad 600 Ohm bo te mają podobno ostrzejszą górę .

Zapinałem do Audiolaba M-DAC-a, HV-1 Dubiela  i Questyle CMA600i i są łagodne jak baranki ,co innego HD800 ,te na firmowym kablu

potrafiły na Audiolabie "zasyczeć" czasem  :-)

Ja dopiero co się dowiedziałem, że wersja 600ohm jest najłagodniejsza na górze, ma najlepszy bas i średnicę:

http://www.head-fi.org/t/513393/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more

Np dt990 edition 250ohm, są łagodniejsze na górze bezpośrenio z Opusa#1, niż z Opusa + Little Dot 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie będzie to "pełny" obraz różnic, ponieważ jestem chory i przez to kuleje również mój słuch :P

Ogólnie lubię granie 990, sam je miałem parę ładnych lat, dopóki się nie zepsuły. Porównując te dwa modele, w tańszym brakowało mi powietrza. Wszystko było bardzo muzykalne, dla mnie za bardzo zbite wszystkie instrumenty, buźka się uśmiechała, nic nie kuło. 1990 PRO jest bardziej neutralne, mniej bezpośrednie (przez długi czas obcowania z 990 polubiłem ten sposób grania), ale scena, przestrzeń i detale są na dużo wyższym poziomie. Wokal jest bardziej wysunięty w 990, ale w 1990 jest równie czytelny i wyraźny. W między czasie posłuchałem Q701, fajne słuchawki, ale dla mnie jednak za jasne i za ostre były.

Jak choroba minie to postaram się w przyszłym tygodniu jeszcze do sklepu wybrać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie DT1990 neutralne i bardziej techniczne...

990pro bardziej muzykalne,bliżej wokal i intymniejszy przekaz.

Czyli jednak 990 pro dla mnie wygrałyby jak tak...he,he.

Takich mistrzów super grania techniczno/ scenowego to miałem na pęczki ale gdzie muzyka się podziewała?

Poczciwe ,budżetowe słuchawki leją topowce muzykalnym przekazem...i co zrobić...

Jedynie T1 rev2 połączyły mój ideał muzykalności i technicznej doskonałości....

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Amironami nie miałem styczności, ani nie mam żadnego przenośnego wzmacniacza, żeby sprawdzić o ile lepiej by sobie radził odtwarzacz ze wspomaganiem.

1990 to bardziej techniczne granie, ale dające bardzo dużo radości ze słuchania. Ja bardzo lubię muzykalne granie i droższy model jest takim jej rozwinięciem ze skokiem w bok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre, w końcu to Beyery :) DT990 pro nie słuchałem, mam 990 edition. Granie trochę podobne, 770 są trochę "cięższe" i ciut bardziej "funowo" grają jak na mój spaprany gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności