Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko od padów zależy. Na balanced 1990 były deko ciemniejsze od t70, na analitical jest podobnie. Tak na oko, nie chce mi się porównywać łeb w łeb, nie mam na to ani ochoty. To są niuanse jednak, na papierze się wydają ważne. Pady i zamknietość/otwartość różnicuje brzmienie, ale mając obie pary i 4 komplety padów - nie widzę problemu. A to są te same słuchawki przecież, poza tym.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się - z technicznego punktu widzenia TO CAŁKIEM różne produkty : inny driver, inne pady. Można powiedzieć to w przypadku DT1770/1990 ale nie 1990/T70. Najprostszy sposób to zweryfikować to na stronie Beyerdynamica. Ja to zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko od padów zależy. Na balanced 1990 były deko ciemniejsze od t70, na analitical jest podobnie. Tak na oko, nie chce mi się porównywać łeb w łeb, nie mam na to ani ochoty. To są niuanse jednak, na papierze się wydają ważne. Pady i zamknietość/otwartość różnicuje brzmienie, ale mając obie pary i 4 komplety padów - nie widzę problemu. A to są te same słuchawki przecież, poza tym.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się - z technicznego punktu widzenia TO CAŁKIEM różne produkty : inny driver, inne pady. Można powiedzieć to w przypadku DT1770/1990 ale nie 1990/T70. Najprostszy sposób to zweryfikować to na stronie Beyerdynamica. Ja to zrobiłem :)

Pisałem w odpowiedzi do kolegi - mój argument dotyczy porównania 1990 i 1770 , " to sa te same słuchawki", nie t70, bo rozważałem zakup 1770 do pary z 1990 w miejsce t70, jako słuchawek zdecydowanie innych.

 

Proszę w kontekście czytać/cytować

Z tego co pamiętam, to DT1770 były opisywane jako raczej ciemne, więc to chyba nie ten sam kierunek co DT1990.

Odpowiadałem koledze @ Compton Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukałem lepszych padów do dt 150 (bo pewnie w końcu mnie dorwą te słuchawki) i ku mojemu zdziwieniu, wyskoczyło mi pare innych modeli "dt", o których istnieniu nie miałem pojęcia. Pomijając DT108, DT109 i inne cuda z mikrofonem, czy miał ktoś styczność z DT100 i DT 250? Na hedfaju jest jakiś wątły topic porównawczy, ale może ktoś tutaj ma bogatsze doświadczenia? Tymi też warto się zainteresować, czy raczej tylko 150 jest tutaj "rodzynkiem"?

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ale z wyczytanych informacji w internetach wynika, że warto tylko DT-150.

 

A co do padów to podobno da się, nie bez problemów, naciągnąć pady od HM5, czy ktoś tego tutaj próbował?

 

DT250 to całkiem niezły model, może bardziej stonowany niż 150. Pady od 250 pasują do Sony MDR7506, v6 i v7.

DT100 to już wiekowy egzemplarz. Poszukaj w tym wątku, bo był już wcześniej opisywany. Pady od DT100 były dostępne w kilku wersjach. Najwcześniejsze były winylowe, potem pojawiły się z różnych odmian skaju a na koniec welurowe. Każde rozmiarem pasują do DT150, jednak są niższe. Do DT150 pasują również pady od Sony MDR-CD780 i 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy bardzo chwalił te Sony, ale właśnie z jego opisu wydawało mi się, że mogą być za mało funowe dla mnie.

 

Zdecydowanie mniej funowe. Jeśli miałbym porównywać 7506 z jakimś modelem BD, to pierwsze, co przychodzi mi do głowy to wspomniane już DT250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snuffdbko a miałeś też te pseudowelurki od dt100? Jestem ciekaw jak wypadają przy welurach hm5.

 

Te od hm5 nie są niższe niż stocki? Jeśli tak, to podnosiłeś je do takiej samej wysokości? :)

 

@Firegon Gdzieś w długim wątku o dt150 na head-fi jakiś człowiek twierdzi, że "dt250 są bardziej średnicowe, typu dt150 w stylu hd650, dt250 w stylu hd600". Cytat z pamięci, nie chce mi się szukać Ogólnie z tego co tam pisali, to dt250 są właśnie delikatniejsze i jaśniejsze niż dt150 :)

Edytowane przez fuzz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zgubiłem pudełko do DT990Pro a mam paragon z mp3store to nie będzie problemów z gwarancją?

Zgodnie z polskim prawem, zachowanie oryginalnego opakowania nie jest warunkiem koniecznym do realizacji gwarancji. Wymagany jest dowód zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@snuffdbko a miałeś też te pseudowelurki od dt100? Jestem ciekaw jak wypadają przy welurach hm5.

 

I jak grają z tymi padami DT150, zadowolony z DT150?

Nie mam teraz DT150, to moje stare zdjęcie sprzed ok. 1,5 roku. Miałem te słuchawy 7 razy, więc można samemu wywnioskować sobie jak je cenię. ;)

 

Miałem DT100 welury, ale nie równocześnie z hybrydami HM5. Ponadto ostatnio DT150 słuchałem ok. rok temu. Bezpośrednio nie porównywałem tych padów, ale w krótkim odstępie czasu, co zawsze warto mieć na uwadze.

Moje opisy można znaleźć tutaj na forum. Z tego co pisałem swojego czasu, hybrydy nie obcinały tak bardzo niskiego basu jak welury, ale lekko zabierały masę; ogólnie dodawały przestrzeni, usuwały efekt studni i robiły bardziej klarowną górę. Ogólnie bliżej im do welurów, niż skóropodobnych, ale nie zabierały niskiego dołu, więc chyba najlepsza opcja jak dla mnie. Na welurach DT150 traciły dla mnie tą "magię", zaś na skóropodobnych czasem potrafiły być zbyt mulące.
Jedyny minus padami HM5 to, że trochę trzeba się napocić przy zakładaniu, a same pady potem są mocno rozciągnięte, co wiadomo czym skutkuje.
Proszę patrzeć nieco przez palce na te opisy, to było 1,5 roku temu. Pamięć potrafi płatać figle. :)
Edytowane przez snuffdbko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DT250, ale to było już bardzo dawno. Coś tam niby pamiętam, ale tylko ogólniki i bez odniesienia sprzętowego. Podobały mi się, w sumie obok DT150 to najbardziej z Beyerów, ale może ja mam dziwny gust, bo podobały mi się też niedoceniane (albo wręcz pomijane) DT660/860.

Wracając do DT250, to z pamięci jeśli uznać dźwięk HD580/600 za naturalny, szczególnie pod względem barwy, to zaryzykowałbym stwierdzenie, że tyczyć by się to mogło i DT250. Tylko tam scena to raczej z gatunku tych klaustrofobicznych, bardzo bezpośredni dźwięk. Pamiętam, że Perul też mi wspominał, że w odróżnieniu od HD580 Beyery miały mieć trochę odchudzone wokale.

 

Jak szukałem tego modelu to tak w cenie 300-350 złotych, oczywiście mowa o używanych. Chyba nie tak popularne jak DT150, ale wtedy jak ich szukałem to jednych i drugich ze świecą można było szukać w dobrej cenie. Nie wiem jak by to na dzisiaj wyglądało.

 

Mniejsze od DT150, ale pałąk mocniej uciskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego dźwięku?

 

To jest pytanie na, które nie można udzielić dobrej odpowiedzi, bo jest za wiele zmiennych.

 

Teoretycznie można spodziewać się równego i dość naturalnego dźwięku.

 

Ale najlepiej będzie jeżeli sam tego zestawu posłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewaj się uderzenia na basie, dość naturalnych, dociążonych (DT mają je trochę wycofane, ale T1 zrobi swoje) wokali i wyrazistej, ale nie jakoś przesadnie ostrej góry (T1 wygładzi DT).

Ogólnie jak chce się rozrywkowego, dobrego grania to DT990 Pro + Aune T1 to dobre połączenie ;)

Edytowane przez EvilKillaruna
wulg.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@snuffdbko a miałeś też te pseudowelurki od dt100? Jestem ciekaw jak wypadają przy welurach hm5.

 

I jak grają z tymi padami DT150, zadowolony z DT150?

Nie mam teraz DT150, to moje stare zdjęcie sprzed ok. 1,5 roku. Miałem te słuchawy 7 razy, więc można samemu wywnioskować sobie jak je cenię. ;)

 

Miałem DT100 welury, ale nie równocześnie z hybrydami HM5. Ponadto ostatnio DT150 słuchałem ok. rok temu. Bezpośrednio nie porównywałem tych padów, ale w krótkim odstępie czasu, co zawsze warto mieć na uwadze.

Moje opisy można znaleźć tutaj na forum. Z tego co pisałem swojego czasu, hybrydy nie obcinały tak bardzo niskiego basu jak welury, ale lekko zabierały masę; ogólnie dodawały przestrzeni, usuwały efekt studni i robiły bardziej klarowną górę. Ogólnie bliżej im do welurów, niż skóropodobnych, ale nie zabierały niskiego dołu, więc chyba najlepsza opcja jak dla mnie. Na welurach DT150 traciły dla mnie tą "magię", zaś na skóropodobnych czasem potrafiły być zbyt mulące.
Jedyny minus padami HM5 to, że trochę trzeba się napocić przy zakładaniu, a same pady potem są mocno rozciągnięte, co wiadomo czym skutkuje.
Proszę patrzeć nieco przez palce na te opisy, to było 1,5 roku temu. Pamięć potrafi płatać figle. :)

 

Wow!...7 razy miałeś DT150,to chyba rekord forum... :)

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobię za jasnego. Ja już się tyle razy wpisywałem i wypisywałem z rozmaitych fanklubów, że straciłem zupełnie rachubę.

Przyznaję, że zdradziłem dt 880 250 ohm i 32 ohm oraz dwukrotnie dt 990 600 ohm w tym raz zbalansowane manufacture, dt 990 pro, dt 880 600 ohm vintage z młodszymi modelami t70 i dt 1990 pro, co gorsza, te starsze modele sprzedałem. Mam jeszcze na sumieniu grzech , iżem nie dał się pokusić dt150, obiecuje poprawę, mam nadzieje, że w chwilowej wierności wytrwam jeszcze z rok ;) Kuszą mnie strasznie jeszcze dt 1770 pro , bo otwarta siostra cudnej urody i analogicznie t90, bo nie miałem przyjemności poznać. Na szczęście bilety płatnicze przelałem do Bierz Gotówkę Żono, toteż jestem całkiem bezpieczny, bo wiadomo, takich przyjemności za darmo się nie zaznaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobię za jasnego. Ja już się tyle razy wpisywałem i wypisywałem z rozmaitych fanklubów, że straciłem zupełnie rachubę.

Przyznaję, że zdradziłem dt 880 250 ohm i 32 ohm oraz dwukrotnie dt 990 600 ohm w tym raz zbalansowane manufacture, dt 990 pro, dt 880 600 ohm vintage z młodszymi modelami t70 i dt 1990 pro, co gorsza, te starsze modele sprzedałem. Mam jeszcze na sumieniu grzech , iżem nie dał się pokusić dt150, obiecuje poprawę, mam nadzieje, że w chwilowej wierności wytrwam jeszcze z rok ;) Kuszą mnie strasznie jeszcze dt 1770 pro , bo otwarta siostra cudnej urody i analogicznie t90, bo nie miałem przyjemności poznać. Na szczęście bilety płatnicze przelałem do Bierz Gotówkę Żono, toteż jestem całkiem bezpieczny, bo wiadomo, takich przyjemności za darmo się nie zaznaje...

Nie kupuj DT1770,Synthax słuchał i podobno dziadostwo...pogadaj z nim, lepsze Dt150...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności