Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie sztuki DT990 Pro, jedne mają ponad dwa lata, drugie kupione kilka dni temu.

Te nowe grają o klasę gorzej od starszych. Dosyć mocno syczą wysokie (aż głowa boli), bas nie jest tak pełny jak na pierwszych, grają mało składnie.

Dodatkowo na starych jest idealnie pod względem kanałów, a na prawych scena jest przesunięta na prawo.

I tutaj moje pytanie. Czy to te mityczne wygrzewanie? Czy mam zepsute słuchawki?

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sceną to może jeden z przetworników szybciej się wygrzewa niż drugi i jest lekkie przesunięcie.

Ale jeśli przesunięcie jest spore i nie zniknie powiedzmy po 20-30h grania, to ja bym reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunięcie nie jest duże. Kiedyś miałem DT990 Pro ze sporo większym przesunięciem i wtedy pomogła gwarancja.

Co dziwne to z Fiio E07K nie jest to tak słyszalne, a z SMSL M.2 od praktycznie od razu rzuca się przesunięta scena (na starych DT990 jest normalnie na obu).

 

 

UPDATE.

 

Pogrzałem je dwie godziny szumami z youtuba (

) i jest lepiej.

Bas jest już dużo bliżej tego co słuchałem na starych beyerach. Wysokie nie kują tak mocno.

Ogólnie jest lepiej i da się słuchać.

Nawet scena jest już bardziej wyrównania, ale dalej nie jest idealnie. Chociaż tutaj może działa autosugestia.

 

Będę dalej grzać i dam znać.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem pady ze starych beyerów do nowych i zgłupiałem.

Wszystko się nagle samo naprawiło (scena, bas, wysokie).

Czyli to na pewno wina padów.

 

Czytałem dzisiaj pół dnia tematy i dużo osób potwierdza, że trzeba poczekać aż pady się trochę zgniotą (te ze starych beyerów są całkiem mocno zgniecione).

 

Dopiero z tymi używanym padami mogę powiedzieć, że te słuchawki grają świetnie. Chyba pod każdym względem lepiej od moich Takstarów HD6000.

Z nowymi padami to byłem skłonny wyrzucić je do kosza. Wysokie wręcz masakrowały uszy i nie dało się tego słuchać.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, bo ja z moimi DT990 Pro 250 mam podobnie. Nieraz słucha mi się w nich mega przyjemnie, nieraz wysokie kłują i mam po chwili dość. Są nowe więc dajmy im się ugnieść :)

 

Bardzo bym chciał posłuchać dt990 Edition 600, wiecie czy w stolicy jest taka możliwość?

 

Moim zdaniem czasami za to kłucie wysokich odpowiada też "zmęczenie" ucha. Jak jadę rano do pracy słyszę każdą śrubkę i trzask w samochodzie, po kilku godzinach pracy w umiarkowanym hałasie moje auto jest jak nówka, wracając nie słyszę żadnych podejrzanych dźwięków :)

 

Zapraszam na odsłuchy DT990E600 do Kutna. Ze stolycy godzinka jazdy autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze wiedzieć, bo ja z moimi DT990 Pro 250 mam podobnie. Nieraz słucha mi się w nich mega przyjemnie, nieraz wysokie kłują i mam po chwili dość. Są nowe więc dajmy im się ugnieść :)

 

Bardzo bym chciał posłuchać dt990 Edition 600, wiecie czy w stolicy jest taka możliwość?

 

Moim zdaniem czasami za to kłucie wysokich odpowiada też "zmęczenie" ucha. Jak jadę rano do pracy słyszę każdą śrubkę i trzask w samochodzie, po kilku godzinach pracy w umiarkowanym hałasie moje auto jest jak nówka, wracając nie słyszę żadnych podejrzanych dźwięków :)

 

Zapraszam na odsłuchy DT990E600 do Kutna. Ze stolycy godzinka jazdy autostradą.

 

Wykorzystam okazję i jeszcze dopytam,

Kumpel zawsze wychwalał swoje dt990 600ohm pod niebiosa, prawda to? Duże różnice między innymi wersjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze wiedzieć, bo ja z moimi DT990 Pro 250 mam podobnie. Nieraz słucha mi się w nich mega przyjemnie, nieraz wysokie kłują i mam po chwili dość. Są nowe więc dajmy im się ugnieść :)

 

Bardzo bym chciał posłuchać dt990 Edition 600, wiecie czy w stolicy jest taka możliwość?

 

Moim zdaniem czasami za to kłucie wysokich odpowiada też "zmęczenie" ucha. Jak jadę rano do pracy słyszę każdą śrubkę i trzask w samochodzie, po kilku godzinach pracy w umiarkowanym hałasie moje auto jest jak nówka, wracając nie słyszę żadnych podejrzanych dźwięków :)

 

Zapraszam na odsłuchy DT990E600 do Kutna. Ze stolycy godzinka jazdy autostradą.

 

Wykorzystam okazję i jeszcze dopytam,

Kumpel zawsze wychwalał swoje dt990 600ohm pod niebiosa, prawda to? Duże różnice między innymi wersjami?

 

 

Moim zdaniem to wygląda tak: DT990Edion600>DT990VIntage600>DT880Edition600(mod Majkela)>DT990PRO

 

Też uważam DT990E600 za najfajniejsze z Beyerów które miałem okazję słyszeć Różnice są dość znaczące między wersjami. PRO grają mocną V-ką, potrafią zakłuć górą a bas schodzi nisko lecz z kontrolą bywa różnie ale jest muzykalnie i z energią. DT880 to bardzo lekkie jasne i analityczne granie, piękna góra, basu nie jest za dużo ale jest dobrze kontrolowany i punktowy, mało muzykalne (mod Majkela i wzmak lampowy to poprawia). DT990Edition600 to trochę takie PRO wymieszane z DT880, piękna i szczegółowa góra ale nie drażniąca, basu może troszkę mniej niż w PRO ale dużo lepszej jakości a do tego są bardzo szybkie i muzykalne, cały czas lekka V-ka. Niektórzy stawiają je wyżej niż T1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens interesować się teslami bez posiadania wzmacniacza? Prawda to że są mało muzykalne?

T70 z taczki 6 via a200p - zwiewne, bardzo szczegółowe granie, pokazują prawdę (o nagraniu i jego jakości), bas jest, gdy ma być. Szczegółowość i separacja w całym paśmie, z iPhone 4s - L9 - corda meier quickstep - nasycone, ciepłe, intensywne - jak dobrze wzmocniony dac 4s z dodaną przez quickstep mocą brzmienia. Brzmi jak zupełnie inna para słuchawek. Prosto z taczki 6 - grać, gra, ale anemicznie, niemrawo, szaro, etc. Lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na V-kowych źródełkach tną uszy jak żyletki :) po Somic-ach V2 będziesz płakał.. :>

Z X1s nie powinno być tak źle. Wiem że Somici to inne granie.

 

Jest sens interesować się teslami bez posiadania wzmacniacza? Prawda to że są mało muzykalne?

T70 z taczki 6 via a200p - zwiewne, bardzo szczegółowe granie, pokazują prawdę (o nagraniu i jego jakości), bas jest, gdy ma być. Szczegółowość i separacja w całym paśmie, z iPhone 4s - L9 - corda meier quickstep - nasycone, ciepłe, intensywne - jak dobrze wzmocniony dac 4s z dodaną przez quickstep mocą brzmienia. Brzmi jak zupełnie inna para słuchawek. Prosto z taczki 6 - grać, gra, ale anemicznie, niemrawo, szaro, etc. Lipa.

Dokładnie to chodzi mi o model T90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na V-kowych źródełkach tną uszy jak żyletki :) po Somic-ach V2 będziesz płakał.. :>

Z X1s nie powinno być tak źle. Wiem że Somici to inne granie.

 

Jest sens interesować się teslami bez posiadania wzmacniacza? Prawda to że są mało muzykalne?

T70 z taczki 6 via a200p - zwiewne, bardzo szczegółowe granie, pokazują prawdę (o nagraniu i jego jakości), bas jest, gdy ma być. Szczegółowość i separacja w całym paśmie, z iPhone 4s - L9 - corda meier quickstep - nasycone, ciepłe, intensywne - jak dobrze wzmocniony dac 4s z dodaną przez quickstep mocą brzmienia. Brzmi jak zupełnie inna para słuchawek. Prosto z taczki 6 - grać, gra, ale anemicznie, niemrawo, szaro, etc. Lipa.

Dokładnie to chodzi mi o model T90.

Nie słyszałem x1s, ZenekHajzer chwali, ale jak je masz, to bym t90 brał :) Nie ma się co Tesli bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapcza, dzięki za krótkie podsumowanie :)
Podejrzewam, że jakbym zaczął przesłuchiwać kolejne Beyery, to kupiłbym drugie. Raczej dt990 pro się nie pozbędę. Acz idealnie nie są - nie ma nic idealnego :) Jak dla mnie są bardzo czułe na to w jaki sposób płyta została nagrana. Ciepłe nagrania lepiej mi brzmią , np. Dire Straits - Communique... Przy niektórych utowrach mam od razu chęć je zdjąć, przy innych nie zamieniłbym ich na żadne inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens interesować się teslami bez posiadania wzmacniacza? Prawda to że są mało muzykalne?

Jak masz Aune X1s to z T90 powinno być nieźle...w trybie średnicowym.

Ale po Dt150 to będzie jak laserem po uszach...he,he.

Akurat T90 są baaardzo muzykalne, dobra średnica, basik super wyraźny,twardy,zwarty,sprężysty, jeden z lepszych w otwartych w tej cenie...

Nawet po modzie Majkela, wyjęcie gąbki przed uszami i założenie za driverem, to nadal najostrzejsze i najmniej przyjemne na górze Beyery jakie słuchałem.

Ale i jedne z najlepszych jakie słyszałem, do Trance...niemal ideał.

Jak opanujesz górę, lubisz taką, będzie ideał.

W tym stylu grania polecałbym Focale Listen ,też jasne ale mimo super góry nic nie sybilujące i bez kłucia.

Zagrają z byle czego dobrze już...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności