Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iOS7


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze teczy i różowych motylków brakuje...
Zastanawiam sie według kogo wygląd nowych SMS-ów ma być bardziej czytelny - tak samo brak ramek, cieni przy innych napisach.


Nowe tweaki na pewno na plus, bo ich odpowiedniki z Cydii kosztują w sumie jakieś kilkanaście dolarów (!), ale rezygnacja z kultowego slide-to-unlock, zmiana ikon, czcionki po prostu mi nie odpowiada.

  • Control Center, the new swipe-up menu with quick toggles, is similar to SBSettings, NCSettings and countless other jailbreak tweaks
  • Card-based multitasking is Auxo
  • Notification Center access in the lock screen resembles IntelliScreenX to some extent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest dość dobre podsumowanie, z którym niestety nie sposób się nie zgodzić :(

 

http://wolfslittlestore.be/tasteless/

Wybacz KHRoN ale strasznie glupi jest ten text. Koles czepia sie sam nie wie czego - no visual distininction/contrast problem w mailu. Jedno spojrzenie na poczte jaka wprowadzil ms w WP7 mowi mi ze autor nie ma za bardzo pojecia o czym pisze - albo zapatrzyl sie jak wol w jedno rozwiazanie. Zakladam ze widziales jak dziala poczta na WP7 i wyzej ? Dorzucamy do tego gesty i masz przejrzystosc i funkcjonalnosc.

Control Centre - i puke rainbow ? control centre dostepny jest dla nas w dowolnym momencie z kazdego miejsca w systemie - do tego opiera sie na warstwach i transparentnosci - zakladam ze widziales na prezentacji jak wyglada control centre z safari w tle ?

Nie chce mi sie nawet dalej pisac bo szkoda na to czasu - kazdy widzi to co chce widziec. iOS w obecnej postaci sie konczy - nikt wam nie kaze przy nim zostawac, szczegolnie ze nie podobaja sie wam ikonki (najpiekniejsze nie sa - zreszta androidowe pomioty tez nie lepsze - swoja droga strasznie to dziecinne). W moim odczuciu iOS idzie w dobrym kierunku - przede wszystkich odchodzi od tepego opierania sie na przycisku - iOS zaczyna w zdecydowanie szerszym zakresie isc w strone gestow. Mniemam ze miales do czynienia z WebOS'em - ten system bazowal na gestach i byl genialny w swojej prostocie bez zbednych wodotryskow. Niestety popaprancy z HP...

Poza tym czytajac co niektorze komentarze tutaj - to chlopaki polecam wiecej czytac i testowac inne rozwiazania bo macie niewielkie pojecie o wielu rzeczach. Zobaczcie sobie kim jest Matias Duarte - czy caly "Enyo Team" ktory nadal w koncu androidowemu UI "ludzki" ksztalt.

Tak na marginesie ktos z was w ogole widzial i pracowal na WebOS'ie ? Retoryczne pytanie.

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno rozwiazanie

lock.png

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć już beta jest, ale dla mnie to chyba najbrzydszy mobilny system evah.

 

Mi też się niestety wyjątkowo niepodoba. Myślałam, że to kwestia przyzwyczajenia, ale po tym jak zmienili logo iTunesów, już wiem, że nie. Do tej pory stare logo wydaje mi się lepsze. Ogólnie ostatnio, biorąc pod uwagę całokształt, Apple troszkę schodzi na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to mimo wszystko zastanawiajace jak Sir Ive znany ze swojego minimalizmu poczynil taka landrynke. No nic na razie to jeszcze beta a juz zaczely sie krzyki, wiec moze ewaluuje. Przydala by sie taka prosta rzecz jak edycja schematu kolorystycznego na wzor np w WP7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z miejsca śmieszą mnie opinie ludzi, którzy mówią, że nowy iOS jest kopią innych systemów. Oczekujecie, że ktoś na nowo stworzy koło ? Może trójkątne ikony do tego ? Każdy się czymś inspiruje, zarówno w branży technologicznej jak i muzycznej i kazdej innej. Każdy na czymś bazuje i nie ma szans żeby od tak zrobić coś od podstaw bo większość rzeczy już dawno została pokazana a rynek inspiruje się sam, wzajemnie.

 

nie koło. Niech otworzą ten zamkniety system chociazby na tweaki i tematy. Wtedy kazdy bedzie mial indywidualnie to co chce a nie jakies dziwne posuniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z miejsca śmieszą mnie opinie ludzi, którzy mówią, że nowy iOS jest kopią innych systemów. Oczekujecie, że ktoś na nowo stworzy koło ? Może trójkątne ikony do tego ? Każdy się czymś inspiruje, zarówno w branży technologicznej jak i muzycznej i kazdej innej. Każdy na czymś bazuje i nie ma szans żeby od tak zrobić coś od podstaw bo większość rzeczy już dawno została pokazana a rynek inspiruje się sam, wzajemnie.

 

nie koło. Niech otworzą ten zamkniety system chociazby na tweaki i tematy. Wtedy kazdy bedzie mial indywidualnie to co chce a nie jakies dziwne posuniecia

 

Aallen akurat to się może nie zmienić nigdy ponieważ taka już jest polityka firmy, co można lubić lub nie. Kwestią jest czy bedą chcieli od tego odejść a na to się nie zanosi co jak dla mnie ma tez masę plusów jak chociażby stabilność i brak robienia z tego systemu śmietnika. Teraz jest tak, że każdy znajdzie coś dla siebie u rożnych producentów, ja osobiście nie wyobrażam sobie powrotu do androida tak jak wiele osób nigdy nie zaakceptuje zamkniętego iOS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przeciągasz górną belkę i masz dostęp do kalendarza. Przeciągasz dolną i masz dostęp do (prawdopodobnie) własnych skrótów. Ekran zostaje cały czas czysty.

 

Ps.

Ciekawe jak będą rozwiązane powiadomienia na ekranie blokady, tzn czy nadal to będzie tak jak w starszych.

 

aallen - śmietnik jest wytłumaczeniem, ponieważ nie każdy użytkownik będzie użytkownikiem, który o porządek na swoim telefonie będzie dbał - moim zdaniem jest to raczej mniejszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przeciągasz górną belkę i masz dostęp do kalendarza. Przeciągasz dolną i masz dostęp do (prawdopodobnie) własnych skrótów. Ekran zostaje cały czas czysty.

No właśnie. Nie masz nadal żadnych skrótów i widgetów zaraz po wybudzeniu urzadzenia! Nie moge mieć jak w masie innych telefonów, że na zablokowanym ekranie mam np. kalendarz który mi pokazuje jakie jest nastepne wydarzenie. Musze zawsze pamietać żeby sprawdzić czy jest coś co musze zalatwić. Zamiast tego telefon sam mógłby mi to przypominać. Na takie rozwiązania wpadli ludzie już dawno temu.

To tak jakby wpisać coś sobie w tradycyjny kalendarz stojący na biurku żeby o czymś nie zapomnieć i potem go zasłonić.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwykły Android np. (nakładka Holo) też nie ma czegoś takiego w standardzie. Tak samo skrótów dostępnych od razu po wybudzeniu - trzeba przejechać palcem. Tak samo będzie teraz w iOS.

 

Coś takiego jest kalendarz na ekranie blokady jest chyba tylko w WP8, bo można ustawić szczegółowe informacje o wybranej apce na ekranie blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwykły Android np. (nakładka Holo) też nie ma czegoś takiego w standardzie. Tak samo skrótów dostępnych od razu po wybudzeniu - trzeba przejechać palcem. Tak samo będzie teraz w iOS.

 

Coś takiego jest kalendarz na ekranie blokady jest chyba tylko w WP8, bo można ustawić szczegółowe informacje o wybranej apce na ekranie blokady.

 

Jest do zrobienia za darmo na androidzie, jest w wp8, jest w symbianie. Żeby było na ios trzeba skrakować telefon i kupić aplikacje za (uwaga) 10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić albo wgrać za free ;)

 

Nie używałem nigdy tej aplikacji i nie wiem jak to wygląda, ale z tego co widzę to jakoś dużo ona nie wnosi. Wiadomości, połączenia, maile - wszystko to wyświetlało się do tej pory na ekranie blokady i mogłeś jednym slidem przejść do odpowiedzi/oddzwonienia. Powiadomienia z kalendarza też się pojawiały jeżeli ustawiłeś sobie powiadomienie naturalnie (alarm - ale i chyba bez tego powiadomienia się pojawiały). To samo z innymi apkami jak przypomnienia, facebook. Klikasz na powiadomienie (albo przesuwasz po nim, w zależności czy to dymek /najnowsze powiadomienie/ czy pasek pod zegarkiem /starsze/).

 

Czegoś takiej jak Ty chcesz (jeżeli dobrze to rozumiem - wyświetlanie się po prostu nadchodzących wydarzeń z kalendarza, nie tylko w momencie powiadomienia/wydarzenia) w starszych wersjach iOS nie ma - w iOS 7 już jest na górnej belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, ze ludziom obca jest sama polityka firmy. Nie wymagajcie by ktoś dawał to czego oczekuje większość bo inna firma na rynku ma to w swojej ofercie. Polityka Apple to temat na długie pogaduchy a dla mnie właśnie system zamknięty, zrobiony na "miarę" jest najlepszym wyjściem. Nie śledzę tych śmiesznych cyferek na papierze, które realnie nie mają przełożenia na działanie systemu. iOS daje mi dość długie wsparcie, swoją droga jak ktoś chce to spokojnie znajdzie w cydii te teoretycznie płatne programy.

 

Jeszcze wiele osób się zdziwi jak na jesieni wyjdzie finalna wersja systemu i zaskoczy nawet tych niespecjalnie przekonanych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobieram wersję developerską iOS7 Beta1 na swojego iP4.

 

Później dam znać jak to wypada w praniu :) Downgrade na 6.1.2 mogę zrobić więc nic nie tracę :)

 

Ogólnie iP4 oraz iP4S nie dostaną AirDrop oraz 4 nie dostanie filtrów kamery oraz opcji panoramy, 4S nie będzie mieć też filtrów, co ciekawe 4 może mieć Siri bo nigdzie nie jest wyszczególniony jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam na 5 i calkiem fajna, naprawde, tylko gdyby ikony byly z ios 6... Jest pare bugów, np gdy podpinam sluchawki z przyciskami, i przez nie uruchomie muzyke, dalej przestaja funkcjonowac, mozna jedynie zmieniac utwory przez iphona. Z iMessage rowniez czasem bledy wyskakuja. I raz na jakis czas kiedy odpalam kamere, robi sie respring. Jak dla mnie ios6 + dodatki z 7 to bylby ideal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie bete ios 7...

Wszystko, wszystko, wszystko jest nieczytelne, brakuje kontrastu, odróżnienia poszczególnych elementów, ramek - tła dla poszczególnych przycisków, nic nie jest takie intuicyjne jak wcześniej

-godzina i data kompletnie nieczytelne podczas odtwarzania muzyki na lock screenie
-po wciśnieciu 2 razy klawisza fiz. miniodtwarzacz kompletnie nieczytelny na lock screenie
-brak koloru tła dla górnej belki informacyjnej - zasieg, godzina, bateria nieczytelne dla jaśniejszej tapety
-napisy pod aplikacjami nieczytelne - cienka czcionka bez ramki i cieni
-belki z literkami dzielącymi liste kontaktów (i inne listy) prawie w ogóle nie kontrastują sie z resztą wierszy - wyglądają one jak kontakt z jednoliterową nazwą
-gest w prawo podczas odtwarzania muzyki nie działa - nie nastepuje cofniecie do listy z albumami
-sposób zapetlania album/utworu o wiele mniej wygodny i wolniejszy - trzeba kliknąć na napis i wybrać z listy żądaną opcje
-gdybym nie wiedział jak działa przełącznik on/off to w tym interfejsie bym nie wpadł na to że do tego służy ta biała kropka na białym tle
-po odpaleniu kalendarza dni, które zawierają wydarzenie nie odróżniają sie w ogóle od innych zwykłych dni - jak nie wiesz, że np. 20 masz egzamin i nie klikniesz w date 20 to nie zobaczysz żadnego wyróżnienia
-shift/capslock nie odróżnia sie praktycznie niczym gdy jest wł/wył

Poza funkcją control centre (co i tak można mieć w NC po JB) nic mi sie nie podoba, wszystko jest gorsze i nie jest to kwestia przyzwyczajenia. Wracam do ios 6, póki nie bedzie jb dla ios 7/możliwości powrotu do starego interfejsu nie instaluje go.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności