Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Następca DT-990 Pro do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

o widzę ze też lubisz J-Music idealnie pasują w mój gust, jeszcze może mógłbyś sprawdzić album Seventh Heaven od Kalafina zespołu stworzonego przez Yuki Kajiurę i jeszcze płytę Today Is A Beautiful Day od supercell:) będę miał na dniach do wypróbowania K601 i mi się wydaje ze do J-Music będą idealne :) jeśli się sprawdzą będę jeszcze czegoś do Rock'a i Metalu szukać

Heh, nie do końca, bo moją domeną jest mimo wszystko ambitniejsza elektronika i elektroakustyka, aczkolwiek wiele utworów i albumów, czy też OSTków z tego gatunku jest naprawdę przepięknych i warto ich posłuchać ;).

Nie ma sprawy, zanotowane, przesłucham...

 

... choć jak pamiętam Kalafinę już mi się zdarzyło na Q701 zaliczyć, dokładniej singiel Oblivious.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, zanotowane, przesłucham...

Seventh Heaven: jeśli zignorować pewną niekonsekwencję natężenia najniższych rejestrów między utworami (typowe dla składanek z różnych singli etc.) i takie same sztuczne naciskanie na górę od strony realizatorskiej, to w tym albumie naprawdę nie wypadają źle. Wokale mogą się wydać nieco oddalone miejscami, tutaj K601 mogą jednak mimo wszystko wydawać się lepsze o mały margin. J-pop jest specyficznym gatunkiem, w którym nagminnie mi się takie zachowanie utworów zdarza obserwować. Kokia brzmiała lepiej głównie dlatego, że nie było tam takiej redystrybucji między sobą basu i góry.

 

EDIT EDITA: Wokal Kokii w jej nagraniach również jest bliższy, ogólnie ma lepiej zrealizowane nagrania, dlatego na Q701 świetnie brzmią. To jest właśnie powód dla którego 700-tki można pokochać i jednocześnie znienawidzić - wiele utworów staje przed nimi jak przed plutonem egzekucyjnym, jeśli jest jeden błąd = kula w łeb ;). Na SRS'ach też czuć wady realizatorskie Kalafiny, ale nie są one podawane aż tak bezpośrednio na talerzu.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie raczej wykorzystam cały budżet na Beyerdynamic T90 według producenta to następcy DT-990 lub totalne ryzyko z SRH1840. teraz wiem ze nie ma co brać Q701/K601. najbardziej mi podchodzą T90 chętnie bym brał DT-880 ale no poziom prawie taki sam...

 

Edit. Panowie jednak nie będę ryzykować wybiorę pomiędzy DT-990 600ohm lub DT-880 Edition 2005

 

Edit2 Zamówiłem DT-880 250ohm Dziękuje wszystkim za ciekawą dyskusje :)

Edytowane przez Witax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności