Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Durne dx50, kolejną noc zarwałem słuchając do 3 w nocy a teraz poje się kawą i słucham od nowa ;)

Co do gaina, u mnie na HI troszkę zamula słuchawki, ale nie ma żadnych pierdzeń pisków itp. Wszystko zależy od słuchawek. Moim zdaniem ten suwaczek jest genialnym pomysłem! Bo equalizer z drugiej strony to jakiś dramat (przynajmniej na tym etapie rozwoju oprogramowania)! Nie jest co prawda niezbędny ale skoro już jest to mógłby być używalny. Żeby te suwaczki dostosować trzeba mieć wprawę neurochirurga i chyba podobne instrumenty, palec nic nie zdziała.

Co do słuchawek, słuchałem wczoraj k550, HP100, no i nic a nic mi nie urwały, doceniam, grają ładnie ale nie zostanę jak na razie przy HD681 (choć chyba je jakoś zmoduję). AAALLLEEE za to takstary pro 80 (rekablowane) robią wrażenie! zwłaszcza jeśli chodzi o FUN z odsłuchu, są bardzo muzykalne, ale też szczegółowe i można w nich odnaleźć legendarne pier******cie w elektro ;) Muzyka wypełnia całą przestrzeń, może czasem nawet tej muzyki jest zbyt gęsto w powietrzu, może zmiana padów mogłaby pomóc np. na te z HM5. Nie słyszałem lepszych słuchawek na miasto.

 

Mam pytanie troszkę z innej beczki: jak koledzy/żanki oceniacie dx50 vs ipod touch 4g ew video 5g?. Co prawda mam organiczną niechęć do jabłuszka (po walkach przy "niesamowicie user friendly itunes") ale zastanawiam się jak to jest z dźwiękiem. Wiele osób zachwyca się tu i na innych forach taczkami ale jak się prezentują przy dx50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A K550, HP100 słuchałeś wygrzane? Szczególnie te drugie wymagają bardzo długiego grzania.

 

Co do porównania, ja bezpośrednio przesiadłem się z Video 5G, jeśli chodzi o muzykę z dziury to DX50 wypada po prostu lepiej, aczkolwiek jest to podobna szkoła grania (wg mnie), taki upgrade właściwie. Lepsza scena, nie tyle co szersza ale poprawiona stereofonia (głębia), pozycjonowanie. No i dół chyba poprawiony wzgędem 5G. Piszę chyba bo to moje odczucia, a i bezpośrednio nie porównywałem tylko sprzedałem jeden a kupiłem drugi.

 

Ale po dorzuceniu odpowiedniego wzmacniacza do iModa, można uzyskać podobne jeśli nie lepsze osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy ewentualnego wpływu ustawienia GAIN na jakość dźwięku. Czy w DX50 występuje taka zależność ?

razem z misiekb stwierdziliśmy, że na HI dźwięk jest bardziej dynamiczny, podczas gdy na LO spokojniejszy, gładszy (mniej basowy też). Tripli słucham sobie na HI (bo jest więcej FUNu), zaś T51p na LO, żeby trochę poskromić ich bas

 

 

///ale jak to się Arkusz do słówek przyczepił, nie jest to zmiana tyle jakości, co charakterystyki

Edytowane przez Jackzor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje - dlatego czasami w zależności od muzyki - przełączałem sobie suwaczek.

A nie tyle się czepiam, co po prostu tak zrozumiałem - żeby nie było jak w C4, w którym jedna dziurka gra gorzej od drugiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie, nie było mnie trzy miesiące: jaki jest status prac nad USB DAC w DX50?

 

Ciągle in-progress, ostatnio jak mi odpisali to 1-2 miesiące. Zapewne zabieg zamierzony bo ruszają z premierą DX90, pewnie wtedy USB-DAC trafi do pięćdziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który player sprawdzi się lepiej w cięższych brzmieniach (metalu) DX50 czy Fiio X3? Będzie grał w domu z DT990 Pro, generalnie DX50 bardziej do mnie przemawia (z wyglądu, oprogramowania), ale X3 ma chyba większy wykop. Mam teraz Clipa+ i trochę mu czasami brakuje dociążenia na gitarach, ale to też zależy od muzyki. Zastanawiam się, czy iBasso nie okaże się zbyt anemiczny. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie o to mi chodzi. Czy DX50 jest aż tak niemiłosiernie analityczny, "audiofilski" i bez jakiegokolwiek szaleństwa? Czytałem, że ma bardzo dobrą scenę i separację instrumentów co jest de facto interesujące, ale jak ma brzmieć anemicznie i bez polotu, to chyba wolę pójść w drugą stronę. Tylko jak jest rzeczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomnial suszec, glownym czynnikiem albo inaczej efektem koncowym sa sluchawki. Oczywiscie na ogol dzwieku wplywa caly tor audio ale to glownie sluchawkami mozna sobie dobrac brzmienie.

 

Osobiscie po wielu przeczytanych recenzjach zdecydowalem sie na X3 wlasnie dla tego, ze ma tak zwany wykop, dzieki mocnemu ukladowi wzmocnienia.

 

Sadze, ze oba grajki prezentuja podobny poziom grania, tutaj juz kwestia preferencji.

 

Wystukane z SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności