Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz do @Chickenek. Może złożyć Ci WaveIO. Wyjdzie znacznie taniej a dobrze.

A, dopiero teraz zauwazyłem, że ty tylko spamujesz. :angry:

Edytowane przez Compton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytałem opinie o różnych konwerterach i chwalą bardzo Puc Lite firmy Yellowtec. Macie jakieś doświadczenia z nim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rezurekcja. Sorry.

Gustard vs Amanero vs Wavelo vs spdif z SC808 (bo to mam) vs Malina vs Singxer vs cokolwiek nowego pojawiło się na rynku?

Edytowane przez Magni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jutro odbieram Topping D10, sprawdzę go jako spdif konwerter. 
https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d10-as-usb-to-s-pdif-converter.2699/

Nie mam doświadczenia z powyższymi urządzeniami. Miałem chińskiego CM6631, ale to był jeden z najgorszych zakupów audio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok mam topping mogę polecić jak ktoś chce czystości sygnału - rozdzielczość, liniowość, separacja - wszystko prima sort. Na razie windows mi go wykrył automatycznie, spróbuję jeszcze na innych sterownikach.  Tutaj jest taka jakość, że myślę można pobawić się jeszcze equalizerem dla innego efektu. To też sprawdzę później. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MrBrainwash A podzieliłbyś się jeszcze jak wygląda Twój tor?

Edytowane przez Magni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako transport służy mi do podłączenia aune S16 i aune PCM1793. Z pamięci nie porównam do USB w S16 (nie działa mi). Wydaje mi się, że tam było troszkę lepiej (trudno się dziwić xmos pracował na tej samej płycie i dostrajany wraz ze strerownikami), ale tutaj jest chyba ciekawiej. Na pewno ma mniejszy narzut niź fiio X5, który też może robić za transport (też ma xmosa i nie jest taki zły). Musiałbym też bezpośrednio porównać do stacji i20, która też ma wyjście spdif i dobrze się sprawca w roli transportu, już teraz jednak słyszę, że jest lepsza rozdzielczość i bardziej 3D, scena może być może trochę mniejsza, ale co do tego nie mam pewności (i20 ma dosyć szeroką). I tak jak mówię nie wiem jak on stoi w porównaniu do innych konwerterów, tutaj masz taką liniowość, czyli nic nie jest zboostowane, ależ niczego nie brakuje.  Może wydaje się trochę jaśniejszy całościowo od USB w S16.

Jako DAC opisałem trochę w muzycznych zakupach gra z The Wire i FCLem. Wyborna jakość, choć bardziej neutralne i prawdziwe brzmienie niż te w aune, które jest z kolei bardziej zhumanizowane. Dałem za niego 80 dolarów i to chyba najlepszy zakup tego roku, choć wymuszony. :) Wszystkie słuchawki które mam dobrze reagują na niego. X2, R70x, 2 pary superluów DT990pro, wisienek na korcie czyli AKG i Denonów jeszcze nie podłączałem. :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od paru minut robię bardziej szczegółowe porównania między D10 a X5 w roli transportu do AUNE PCM1793. I jestem trochę zaskoczony. Dają dźwięk bardzo podobny w swoich ogólnych cechach charakterystycznych. Jednak jest między nimi różnica i w moim zestawieniu X5 gra lepiej, a w zasadzie trochę inaczej. Mógłbym porównać różnic jakie są między filtrami w AUNE S16, choć trochę bardziej oczywiste. X5 to gra jak filtr Sharp, z większą separacją i lepszym oddzieleniem poszczególnych dźwięków od siebie, chudziej. Natomiast D10 gra jak filtr Slow, czyli bardziej spójnie z większym nasyceniem. Tutaj akurat X5 dla mnie wygrywa bo daje wrażenie większej czystości, rozdzielczości daje bardziej czuć holografie. Tylko D10 gra na sterownikach windowsowych, oraz różnica jest też w portach USB. X5 na wcześniejszych wersjach sterowników nie grał tak dobrze. 

Update. 

No dobra. Wgrałem sterowniki. Gra lepiej, ale różnice pozostały podobne. Tylko teraz ciężko stwierdzić co jest lepsze (tak jak w przypadku filtrów). D10 zyskał na wymiarowości, ale gra bardziej "analogowo", dźwięk nie ma takiej ziarnistości. Jest gładszy. I cholera zmieniając próbkowanie, mam wrażenie, że różnicę też się pojawiają. Albo tak jest albo funduje sobie ciekawe placebo. :P 

Update 2

Podmieniłem IC i kabel coaxial i różnice się teraz niemal zatarły. lol można ześwirować. :lol:

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem moduł Breeze Audio XMOS XU208 SPDIF zachęcony pozytywnymi komentarzami z Ali. Opiszę jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi