Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Widzę, że HD600 mają na grilu coś naklejone. Gdzie można przeczytać coś więcej na temat tego moda?

Podobnie jak w HD 540 przetwornik jest trwale zintegrowany z kratownicą. Tylko trudniej się wciąga. Ja wypychałem przetwornik razem z metalowym grillem z muszli. Tylko najpierw wyciągnij wtyczki kabli z muszli ;)

 

 

Hmm, no cos jednak nie poszlo - grill mi sie powyginal ale i tak go nie wypchnalem :(

To niedobrze :( Specjalnie dla Ciebie rozebralem jedna muszle.

 

attachicon.gifIMGP6629.JPG

attachicon.gifIMGP6630.JPG

attachicon.gifIMGP6631.JPG

attachicon.gifIMGP6632.JPG

 

Dzieki!

 

Nie wiem, być może 560 II są jakoś inaczej zbudowane od jedynek, które jak widzę masz. Nic to, może kiedyś przy okazji się spotkamy, to mi je rozbierzesz a przy okazji przyniosę Ci też BD DT931, których niegdyś chciałeś posłuchać?

 

Chętnie się z Tobą spotkam a DT931 z przyjemnością posłucham :) HD 560 II są tak samo zbudowane jak jedynki. Posiadam jedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aulait czy jest różnica w dźwięku pomiędzy hd 560II i hd 560? Jestem bardzo zadowolony z posiadania hd 560 z kablem na sommer.

Gdybyście kiedyś chcieli zmienić w nich pady, to wchodzą do nich (bez żadnego mocowania) te od hifimana (odkrycie Perula).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos noze z okolicach wroc ma skorpiona do,udostepnienia na odsluch?

Sorry za OT

Można umówić się na odsłuch w Galerii Audio ul. Powstańców Śląskich 118

http://allegro.pl/dubiel-audio-hv1-i5645591210.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chętnie przyłączę się do Fanklubu.

Obecnie mam HD 525, HD600 i czekające na naprawę HD565 (cały czas szukam przetworników bo jeden mam uszkodzony).

W drodze do mnie są dodatkowo HD265 kupione od Pendragona.

 

Jakoś brzmienie Sennków przypadło mi do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chętnie przyłączę się do Fanklubu.

Obecnie mam HD 525, HD600 i czekające na naprawę HD565 (cały czas szukam przetworników bo jeden mam uszkodzony).

W drodze do mnie są dodatkowo HD265 kupione od Pendragona.

 

Jakoś brzmienie Sennków przypadło mi do gustu :)

Hej wspominałeś gdzieś ze przetwornik w 525 i 565 to co innego niż 535 i 545, możesz to jakoś uzasadnić? Najlepiej pokazać obrazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę robiłem przekładkę driverów z 525 do 565. Nic to nie dało, 565-tki z przetwornikami od 525 grały jak 525.

 

Na forach można wyczytać że różnice brzmieniowe w tej serii słuchawek wynikają z wykończeń - inne grille i pady.
Owszem mają one wpływ na końcowe brzmienie jednak niewielkie; zmianę padów w 525 słychać od razu bo na welurach dostają trochę przestrzeni ale już zmiana grilli plastikowych na metalowe ma w nich mały wpływ.

 

Jak będę w domu to postaram się zrobić zdjęcie porównawcze driverów 525 i 565; trochę boję się wyjmować drivery z 525 bo tam mam całe ząbki trzymające (w 565 po dwa są wyłamane więc łatwiej wyjąć nie robiąc dodatkowych szkód).

 

Co do przetworników: driver 525 ma minimalnie mniej przezroczystą membranę niż ten z 565, wygląda jakby była grubsza i przez to mniej przezroczysta.
Driver 565 gra lekko, przestrzenie i zwiewnie, ten z 525 już to brzmienie ma przygaszone. Czuć też różnice w swobodzie oddawania zakresu częstotliwości, 525 ma mniej dołu i góry.
565 grają jeszcze bardziej zwiewnie niż HD600.

 

Druga sprawa - nawet według katalogu jest inna skuteczność 565 i 525 a to również sugeruje zastosowanie innego drivera.

 

Jeszcze jedna uwaga: na membranach od 565 nadrukowany jest czarny pasek, pewnie dla odróżnienia.

Edytowane przez Tomek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze porównaj HD565 z driverami HD265 (jak już przyjdą) - wg mnie też są inne i to nie tylko o gąbkę z tyłu przetwornika chodzi (która w HD265 ma otwór na basreflex).

Co do brzmienia to mi z senków najbardziej pasują HD265 na welurach :) .

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat hd565 mam, miałem 545 dłużej a 535,525 dość krótko.

Pady to oczywistość hmmm może i ma to sens bo czymś 565 od 545 muszą się różnica tak jak 525 od 535.

 

Spokojnie bez pośpiechu będziesz miał czas i co trzeba wtedy można rozbierać zęby plastiku nie męczyć.

Jeszcze jedno w nich wszystkich materiał w tej ramce (elipsa) jest ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał w 525 wydaje mi się że jest zrobiony z grubszych włókien niż w 565, nie jest też tak dobrze naciągnięty - jest minimalnie pofałdowany pomiędzy oczkami plastikowej kratki, tak jest przynajmniej w moim egzemplarzu.

 

Do HD 265 też chcę założyć na próbę pady welurowe bo skórkopodobnych i innych niewelurowych nie lubię.


HD265 kupowałem z myślą o ewentualnym przełożeniu przetworników do moich 565. Jeżeli są inne to trochę niedobrze, oby mi podeszły brzmieniowo :)

Patrząc na zdjęcia od Pendragona to na driverze od 265 nie ma tego naniesionego czarnego paska o którym pisałem wcześniej (jest na 565).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam bardzo mało wolnego czasu więc zrobienie zdjęć trochę się opóźniło.

Przy dwójce małych dzieci ciężko jest ogarnąć nawet bieżące sprawy proszę więc o wyrozumiałość.

 

Wrzucam zdjęcia porównawcze przetworników oraz przegród z HD 525 i HD565. Przetwornika z HD 265 niestety nie udało mi się wydłubać pomimo kilku prób, zatrzaski trzymają go mocniej i bałem się o ich wyłamanie. Mogę jedynie napisać że driver bardziej przypomina ten z 525 niż 565 - membrana jest matowa, również wygląda na grubszą niż w 565.

 

Obejrzałem dokładniej przegrody - materiał w 525 i 565 wydaje się być podobny gęstościowo ale w 525 jest ciemniejszy i gorzej naciągnięty.

W 265 przegroda jest chyba gęściejsza, mniej prześwitująca.

DSC06454-1.jpg

DSC06440-1.jpg

DSC06443-1.jpg

DSC06444-1.jpg

Edytowane przez Tomek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne mam 565 od 1 właściciela który kupił i po miesiącu schował do szafy :D

 

U mnie 565 mają materiał taki sam ja u Ciebie czyli jaśniejszy o zabarwieniu lekko niebiesko zielonym, tkany delikatnie i równo.

Ale przybite klejem dość mocno widać całe ożebrowanie tak jak 525, ale to chyba z powodu rozjechania maszyny.

 

Ogółem uważam hd5x5 za deko wygodniejsze jest deko szerszy rozstaw widełek, sporo osób narzeka na ścisk w hd600.

 

Lewy hd565 prawy hd600

 

gallery_39810_516_177052.jpg

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności