Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... pierwsze słyszę, żeby HD600 z pierwszych lat produkcji, były dostarczane w drewnianym pudełku, a nie w sztywnym kartonowym ?

 

Chyba to by tłumaczyło podwyżkę tych modeli, mam na myśli HD600 i HD650, z ostatnich lat ?.

 

Edit.

Łoo... i Audionanik mnie ubiegł ?.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za czasy gdy słuchawki ze słabym kablem grają tragicznie...prawda jest taka że że super słuchawki nawet ze słabym kablem zagrają świetnie...widać te HD600 są do dupy i tyle...żaden kabel nie pomoże...a mówiąc poważnie pomoże lepszy tor i tyle...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie z tymi kabelkami. Przy takim "silnym" sygnale jak do słuchawek to każdy zagra o ile nie jest zepsuty.

1 godzinę temu, KECCAJ napisał:

To jesteś szczęśliwcem, jeżeli Twoje 600-tki produkowane były jeszcze w Irlandii,ciekawe jak tam masz z przewodem? w porządku, czy musiałeś wymienić?.Rozmawiałem z przedstawicielem dystrybutora na Polskę dzwoniąc na kontakt sennheiser.pl  i uzyskałem informację, że od kilku lat modele HD600 oraz HD650 składane są w Chinach / jedynie oryginalne przetworniki wysyłane są do Chin z Niemiec, a dalej już wszystkie pozostałe podzespoły produkowane są i montowane w Chinach / niestety.Dopiero od modelu HD660S składane są w całości w Irlandii, ale nie uzyskałem informacji czy w tym modelu przewody nie są identyczne jak np w HD650 czyli z ryżu.Dziadostwo i tyle , słuchawki za sporą kasę , a przewody z ryżu.

Dawniej HD600 oferowany był w eleganckim drewnianym pudle, odkąd przenieśli produkcję do Chin już w standardowym pudle.Niestety masę firm przeniosło produkcję do Chin obniżając koszty i niestety bardzo również jakość produktów, dawne Senki, AKG lub inne to przepaść w jakości w stosunku do dzisiejszych.

 

Takie pisanie dla pisania. Głupot.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 21:39, pat_net napisał:

Chyba 3 w idealnym stanie :P

 

Po prostu moje się zużyły i ich odnowa to lekko włożone 200zł... Może przez ten czas Sennheiser powiedział B i wydał coś podobnego oraz lepszego?

Od czasu 256 powstał chyba tylko 1 zamknięty model domowy hd820 ale ta cena :P więc taniej odnowisz 256.

 

W dniu 18.09.2018 o 16:55, KECCAJ napisał:

Dzięki za podpowiedź, Audeos Deluxe 3 metry cena 470 zł, sporo, to prawie połowę ceny słuchawek HD600.Pozdr.

470zł to jeszcze tanio :D kwestią użytych elementów można dać wtyk za 10/15zł jak i za 300zł spełniający ta samą funkcje.
 

Prawda jest taka że na każdym kablu zagrają, tylko z różnym efektem. Będzie on nas albo satysfakcjonował albo nie.

Jeden powie ze 100zł to dużo inny wyda 1000 ot tak.

 

Co do hd600 8zył occ lub 4 grubsze robi swoje na tyle że znajomy z miejsca chciał odkupić kabel od moich hd600.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz cisnę na hd540-kach z kablem od hd650, źródło mojo, wzmak otl SinusAudio dual mono, wypas kondy, wypas lampy (mullard 6080 sq; telefunken ecc83 gładkie anody).

Kurdę, ponad rok u mnie te sennki były, molestowałem @rezystor-ka, molestowałem i w końcu przyjął ode mnie kasę, więc oficjalnie są moje od paru dni:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Ja teraz cisnę na hd540-kach z kablem od hd650, źródło mojo, wzmak otl SinusAudio dual mono, wypas kondy, wypas lampy (mullard 6080 sq; telefunken ecc83 gładkie anody).

Kurdę, ponad rok u mnie te sennki były, molestowałem @rezystor-ka, molestowałem i w końcu przyjął ode mnie kasę, więc oficjalnie są moje od paru dni:D.

Oryginalne pady w nich masz, basu i wypełnienia Ci nie brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat HD540 REF akurat mogę się wypowiedzieć, bo mam je od nowości grubo ponad 25 lat.To są słuchawki  rozdzielcze, dają dużo szczegółów wysokiej jakości , niestety są bardzo wrażliwe na zmianę okablowania oraz padów.Testowałem, zmieniałem pady oraz kable, ten kabelek od 650tek lub 600tek  zupełnie zmienia brzmienie, znika magia słuchawek , gubią od razu szczegóły,bas staje się twardy, stają się jak słoń w składzie porcelany, to już zupełnie inne granie o kilka klas niżej, niestety taka prawda.Słucham bezpośrednio z odtwarzacza cd Marantz 63KIS, który ma bardzo wydajny wzmak słuchawkowy, bez problemu obsługuje 300ohm. Źródło szczegółowe, rozdzielcze i dające dużo frajdy ze słuchania.Słuchawki mam w całości z oryginalnymi padami , przewodem oryginalnym zakończonym przejściówką jack-din , tak jak wyszły z fabryki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jak ktoś pisze, że po zmianie kabla słuchawki grają kilka klas niżej, to jakoś nie mam zaufania do rzetelności opisu brzmienia przez taką osobę. I nie mówimy tu o zmianie oryginalnego kabla na jeden włosek z kabelka od pchełek dołączanych do taniego telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, KECCAJ napisał:

 ten kabelek od 650tek lub 600tek  zupełnie zmienia brzmienie, znika magia słuchawek , gubią od razu szczegóły,bas staje się twardy, stają się jak słoń w składzie porcelany, to już zupełnie inne granie o kilka klas niżej,

Eee tam, oprócz hd650-kowego mam jeszcze drugi (nie wiem z czego un jest; @rezystor wiesz? Cordial?) i nie jest wcale lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam HD540 i potwierdzam wrażliwość na pady. Teraz mam przerobione oryginalne pady - nowa gąbka, ale zrobiłem je kątowe, bo i dodatkowo się wygładziły i jakby dźwięki dochodzą od przodu niż po bokach. Kabel też wymieniłem na czystą miedź i tutaj dodało trochę dociążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

IMG_0257.JPG

Takie i nie narzekam na brak basu.

A od spodu są dziurkowane, czy pełna cerata? Ja u siebie testowałem i oryginalne DT990, i asymetryczne skórki HM5, a teraz mam zwykłe welury HM5 i basu jak na lekarstwo. Z asymetrycznymi miały większe dociążenie, ale jakiś zniekształcony dźwięk się robił. Kiedyś z kolei, w innej sztuce HD540, były założone DT990 i jakoś zupelnie inaczej grały, coś w podobie do HD580, ale bardziej nasycone w średnicy, bliżej HD600. ?

5 godzin temu, rezystor napisał:

 

 

te welury to są pady zamienniki do DT990,

Dzięki. Rozumiem, że jakieś chińczyki tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności