Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podzielę się z wami opinią na temat HD555 @ 595.

Słuchawki mają spory wykop, znacznie mocniejszy niż K702 i to po bass modzie. Dźwięk o dziwo ciemny i trzeba zawsze podbijać wysokie tony, bo inaczej góry to prawie niema xD

Średnica trochę przykryta basem ale ujdzie, wokale są całkiem niezłe i dobrze słyszalne.

Szczegółowość taka średnia ale nie będę narzekał za tak niską cenę.

Scenicznie całkiem nieźle, o dziwo nie czuje ciasnoty na scenie. Pamiętając że wcześniej przez długi czas miałem K702 i K612pro.

 

Co mi się podoba najbardziej ?

Całkiem ciekawy wgląd w nagranie, takie obcowanie z muzyką, może to specyficzny charakter tych słuchawek.

Nw czy holografia nie jest czasem ciekawsza od K702, chodzi o namacalność źródeł pozornych. Takie odnoszę czasem wrażenie.

Ogółem technicznie to znacznie gorsze słuchawki od AKG, ale mają czasem ciekawy charakter grania.

Wygoda dobra, na początku te wypustki koło przetwornika mi przeszkadzały, teraz nie czuje takiego dyskomfortu i pady są nieco wygodniejsze - bardziej miękkie niż w K702.

Pozdrawiam :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 16:07, octavarium napisał:

Dziś miałem nieco więcej szczęścia, wszedłem do sklepu i...jak gdyby nigdy nic wiszą sobie na haku hd660s, słuchałem około 45min.

Wygodne są i estetyka na żywo raczej bez ekstrawagancji, nowe były, raczej nie wygrzane-może 5-7h przebiegu, źródło muzyki to X7/AM2A. Zaznaczę, że miałem na prawdę ochotę po prostu je kupić i przetrenować w domowych warunkach ale mi taka opcja na końcu odsłuchu nie za bardzo była na rękę.

To już druga para hd650, którą posiadam i wszystko na ich temat zostało już wszędzie powiedziane i napisane, użytkownicy 650-tek wiedzą jak jest-przymykamy oko na mgiełkę na średnicy i cieszymy się całym pozostałym inwentarzem, a ich wady można zredukować w sporym zakresie poprzez gimnastykę z torem, kluczowy jest dobór wzmacniacza-szybkiego, rozdzielczego, neutralnego, mocnego... ja taki mam;)

Jak na ich tle wypada następca? Dobrze, nawet bardzo dobrze ale jak wszędzie czytałem, że 660 to kontynuacja idei brzmienia 650 to ja pozwolę się z tym nie zgodzić, dla mnie to zupełnie inna szkoła grania, otwarta, bezpośrednia z dużą ilością informacji. 660s cenią na ok 2kzł i tak te słuchawki grają, moim zdaniem powinny być kolejnym elementem serii 6XX, a nie następcą hd650. Spodziewałem się subtelnych ale słyszalnych zmian, niewielkiego otwarcia średnicy, a tu mamy wszystko niemal rzucone na twarz, góra iskrzy ( raczej w dobrym tego słowa znaczeniu) , średnica otwarta, nie ma żadnych niedomówień, bas ładnie wykonturowany, szybki, jest przestrzeń, jest rozdzielczość. hd660 będą się podobały, to pewne. Tylko komu? Raczej nie fanom hd650, będą miały swoich zwolenników.

Takie pierwsze wrażenia, podejdę do nowych sennek jeszcze raz ale już do pary wygrzanej, jeśli po tym procesie mają ściemnieć, średnica pójdzie w kierunku tej znanej z hd650 to może zasłużą ;) na to aby u mnie stać się zamiennikiem 650-ek, słuchawkami do codziennego tyrania po kilka godzin.

 

Oj, brzmi to troszkę jak opis K712. :P Ciekawe jak się mają jedne do drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2018 o 21:26, Saiya-jin napisał:

Oj, brzmi to troszkę jak opis K712. :P Ciekawe jak się mają jedne do drugich.

K712 są ostrzejsze na wyższej średnicy, mają lepsze zejście i większą scenę. Ogólnie, gdyby HD660s niżej schodziły i nieco większy dystans miały, to byłby mój ideał, a tak troszkę się rozczarowałem ;).

 

 

Dnia 26.04.2018 o 21:26, Saiya-jin napisał:

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, saudio napisał:

Jak wymiana za fabryczny to nie warto kosmetyczne zmiany, mi z 8setkami najlepiej grała czysta miedź np. FAW Noir HPC mkII.

Dzięki kolego, właśnie potrzebuje wymienić za fabryczny. A czy mógłby jeszcze ktoś z was powiedzieć coś o kablu Black Dragon? 

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2018 o 16:58, killwasi napisał:

Czy ktoś byłby tak uprzejmy i podpowiedział jak zdjąć klipsy/suwaki pałąka z Senków HD530 i tym podobnych? W sensie czy można je po prostu podważyć na siłę? Nie chcę ich zepsuć :P

 

To dość łatwo pękający element po latach w tych słuchawkach, jeśli nie musisz, to lepiej nie odpinaj pałąka od muszli. Ja załatwiłem już parę takich zatrzasków. Jeśli jednak musisz z jakiś względów to zrobić, to ułatwia zadanie kropelka oleju/oliwy (morze być zwykły rzepakowy) doprowadzona to tej kulki na muszli co siedzi w zatrzasku. Można też pomóc włożenie cieniutkiego drewienka (coś w stylu patyczka z lodów) ,między  muszle a pałąk. Samego zatrzasku bym nie rozginał. Jednak i tak nie daje to gwarancji nie uszkodzenia zatrzasku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba killwasi-emu chodziło o suwaki/zatrzaski taśmy nagłownej ;), i tutaj bym tego nie ruszał, bo faktycznie można coś połamać. Natomiast, jesli mowa o odpinaniu muszli od pałąka, to robiłem to już wielokrotnie i nigdy nic się nie stało (szczęście?!), po prostu trzeba z wyczuciem wysunąć i po kłopocie ;).

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Chyba killwasi-emu chodziło o suwaki/zatrzaski taśmy nagłownej ;), i tutaj bym tego nie ruszał, bo faktycznie można coś połamać. Natomiast, jesli mowa o odpinaniu muszli od pałąka, to robiłem to już wielokrotnie i nigdy nic się nie stało (szczęście?!), po prostu trzeba z wyczuciem wysunąć i po kłopocie ;).

Raczej miałeś szczęście do stanu plastiku pałąków. One mają po prawie trzydzieści lub ponad trzydzieści lat. Miałem w rękach kilkadziesiąt takich pałąków (były dwa typy i różne warianty) i szczerze odradzam niepotrzebnego odpinania muszli. Wyczucie niewiele tu da, jak w konkretnym egzemplarzu plastik po latach łatwiej pęka. 

 

Rozpinanie tego klipsa, o który faktycznie chodziło to prosta sprawa i raczej trudno coś uszkodzić. Przynajmniej mi się nigdy nie udało, mimo wrodzonych zdolności do tego ;)

Trzeba wsadzić na krzyż dwa wąskie śrubokręty i lekko podważyć. Poniżej kilka fotek klipsa który właśnie rozczepiłem na potrzeby fotek poglądowych. 

 

 

WP_20180503_06_27_08_Pro.jpg

WP_20180503_06_30_02_Pro.jpg

WP_20180503_06_32_34_Pro.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

Chyba killwasi-emu chodziło o suwaki/zatrzaski taśmy nagłownej ;)

Dokładnie o to :D 

 

6 godzin temu, Aulait napisał:

Rozpinanie tego klipsa, o który faktycznie chodziło to prosta sprawa i raczej trudno coś uszkodzić. Przynajmniej mi się nigdy nie udało, mimo wrodzonych zdolności do tego ;)

Trzeba wsadzić na krzyż dwa wąskie śrubokręty i lekko podważyć. Poniżej kilka fotek klipsa który właśnie rozczepiłem na potrzeby fotek poglądowych. 

Dzięki wielkie :D Co prawda już wczoraj postanowiłem tak to podważyć na pałę i wszystko się udało bez problemu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nowszych jajowatych modelach są cztery zatrzaski trzymające driver, widać je na załączonym filmiku i niestety czasami lubią one pękać. W starszych jest to inaczej rozwiązane, mianowicie głośniczek wraz z tylną kratownicą stanowi całość a wypycha się przedni element z naklejonym "pergaminem". Trzeba przy tych manipulacjach uważać, żeby nie uszkodzić cienkich jak włos kabelków! Fotki tej czynności na HD 540 Reference I.

IMGP9941.JPG

IMGP9942.JPG

IMGP9943.JPG

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, byłem pewien, że Ci odpisałem. W sumie sporo takich gąbek kupiłem i najlepszą znalazłem w kartonie po zakupionym czymś ... czymś, bo nie wiem po czym. Dużo kupuje różnych gratów. 

Ta gąbeczka, o której piszesz, jakiś wpływ ma, ale bardziej istotny wpływ na dźwięk ma ta gąbeczka na kratce/gillu muszli, tu można poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz gąbki do wypełnienia, to na allegro możesz sobie kupić tapicerskie o różnej twardości, a także pamięciowe - bierz sobie po małym arkuszu i testuj pod siebie. Ja w sumie jedyne co dotąd sobie zrobiłem, to wypełnienie do HD480, a głównym problemem jest docinanie tych gąbek - najefektywniej ciąć jakimś "drutem", bo tak to nawet rzeźbienie nożykiem do tapet jest dosyć czasochłone szczególnie jak docinasz też wewnętrzny owal. Nie mam też jak kolega żonki co mi cierpliwie obszyje pady ;)

 

edit: Czasami w sklepie można podpytać o gąbkę ze skrzynek z winogronami - też jest ciekawa.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie je wydrukować lub zamówić pady od Chińczyka i tym samym, pozyskać pierścienie mocujące do padów HM5. Musisz mieć też to na uwadze, że zmiana na nieoryginalne pady, będzie się wiązała ze zmianą dźwięku, z której ostatecznie możesz być niezadowolony.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi żeby odsunąć trochę dalej słuchawki od uszu i pod takim kątem, a generalnie nie wiem jakie są te różne pady, pamiętam welurowe do HM5 za wygodne i dobrej jakości. No tak pozostaje kupić tanie zamienniki z ebaya i oderwać je z plastiku albo faktycznie zadzwonię zapytać do drukarni 3d, w sumie głupie pytanie zadaję.

 

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności