Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, audionanik napisał:

Nigdy nie przestaniesz mnie zaskakiwać, chyba się z Tobą ożenię.

Tego by tylko brakowało ,chyba że masz wymiary 90/60/90 to kto wie...ha,ha:lol:

"Holografia i separacja są w T1v2 z Elise na zupełnie innym poziomie, ale drugiej podobnej w słuchawkach jeszcze nie uświadczyłem. Brakuje mi też takiego ukazania ciszy jak w T1. Tego czarnego tła.  W HD800S wyraźnie słysze, że dźwięk skrzypiec wydobywa się załóżmy: z lewej słuchawki, a przede wszystkim ze środka, troszkę oddalony. Beyery są w tym aspekcie o wiele bardziej precyzyjne, bezkompromisowe, punktowe.  Skrzypce grają i otacza je cisza.. Dźwięk wydaje się być przez to bardziej konturowy, a między instrumentami na wyimaginowanej scenie czuć wyraźnie przestrzeń."

 

To prawda, T1 rev2 pod tym względem rozwalają HD800s i nie tylko je...

Brzmienie skrzypiec jak dla mnie niemal wzorcowe, lepsze od Staxów nawet w tym temacie...:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Firegon napisał:

Holografia i separacja są w T1v2 z Elise na zupełnie innym poziomie, ale drugiej podobnej w słuchawkach jeszcze nie uświadczyłem. Brakuje mi też takiego ukazania ciszy jak w T1. Tego czarnego tła.  W HD800S wyraźnie słysze, że dźwięk skrzypiec wydobywa się załóżmy: z lewej słuchawki, a przede wszystkim ze środka, troszkę oddalony. Beyery są w tym aspekcie o wiele bardziej precyzyjne, bezkompromisowe, punktowe.  Skrzypce grają i otacza je cisza.. Dźwięk wydaje się być przez to bardziej konturowy, a między instrumentami na wyimaginowanej scenie czuć wyraźnie przestrzeń.

Proszę wklej te skrzypce, napisz na której minucie się skupić, porównam Twój opis na Yulong D18 + Rapture AMP Maxed Out + Technics RP-F30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matkin napisał:

Proszę wklej te skrzypce, napisz na której minucie się skupić, porównam Twój opis na Yulong D18 + Rapture AMP Maxed Out + Technics RP-F30

Uuuh nie pamiętam dokładnie na podstawie którego utworu to napisałem. Albo jeszcze koncert skrzypcowy Brahmsa albo już któryś z koncertów Vivaldiego. Zakładam, że jednak Vivaldi ( D Major?)

Edytowane przez Firegon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapisuję się z hd540 reference, podobnie jak wielu z użytkowników walczyłem przez kilka lat z padami, oryginały ze względu na stan powędrowały wieki temu temu do kosza :(  Obecnie mam założone okrągłe pady brainwavz, wymiarem wewnętrznym i grubością zbliżone do oryginałów. W porównaniu ze skórkowymi od AKG k 240 słuchawki dostały "kopa",  nabrały szybkości, poprawiły się niskie tony ( ilościowo więcej, choć jak dla mnie odrobinkę rozmyte ), zwiększyła się przestrzeń, zaś wysokie zachowały swój nienachalny, gładki charakter. Moim zdaniem ich obecne brzmienie całościowo fajniejsze od AKG k550 ( z wyjątkiem niskich tonów ). Sennheisery  współpracują z hybrydą Bravo audio ( lampa wymieniona ecc82 RFT ) lub Audiotrakiem  Prodigy HD2.
PS. posiadałem jeszcze HD 250 II linear, brzmienie podobne , odrobinkę bardziej surowe, z leciutkim V.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, azgaja napisał:

Witam

Zapisuję się z hd540 reference, podobnie jak wielu z użytkowników walczyłem przez kilka lat z padami, oryginały ze względu na stan powędrowały wieki temu temu do kosza :(  Obecnie mam założone okrągłe pady brainwavz, wymiarem wewnętrznym i grubością zbliżone do oryginałów. W porównaniu ze skórkowymi od AKG k 240 słuchawki dostały "kopa",  nabrały szybkości, poprawiły się niskie tony ( ilościowo więcej, choć jak dla mnie odrobinkę rozmyte ), zwiększyła się przestrzeń, zaś wysokie zachowały swój nienachalny, gładki charakter. Moim zdaniem ich obecne brzmienie całościowo fajniejsze od AKG k550 ( z wyjątkiem niskich tonów ). Sennheisery  współpracują z hybrydą Bravo audio ( lampa wymieniona ecc82 RFT ) lub Audiotrakiem  Prodigy HD2.
PS. posiadałem jeszcze HD 250 II linear, brzmienie podobne , odrobinkę bardziej surowe, z leciutkim V.

To teraz możesz im już tylko poprawić wymianą DAC'a i AMP'a (doda srogo dużo) :) Jakie oznaczenie ma model tychże padów zamontowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze o dozbrojeniu smartphone-a z androidem o Audioquest DragonFly 1.2 ( cena !!! ), pady zaś to  http://audiomagic.pl/nausznice-i-pianki/brainwavz-nausznice-pady-okragle-super-soft. Mają o ok 5 mm mniejszą średnicę zewnętrzną, poradziłem sobie montując z tyłu dodatkowy pierścień wykonany z poliestrowej płyty o grubości ok 0,5 mm, dopasowując ich rozmiar do średnicy wewnętrznej aluminiowego pierścienia.Za chwile wrzucę zdjęcie jak wyglądają po założeniu na słuchawki.

_1070026.jpg

_1070023.jpg

Edytowane przez azgaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowo stare Sennheisery grają na torze jaki ma Aulait. Wiem, że jako wzmacniacza używa Luxman L-530, niestety ludzie poznali, że to fajny vintage i teraz ciężko wyrwać taki za mniej niż 2-3 tysiące. Nie znam DragonFly niestety, ale mocy na pewno nie ma. Szukaj mocy i linearności. Takie to tylko stacjonarne, ciężkie klocki, a co do padów - oryginalnie były to welury. Welury zwykle poprawiają napowietrzenie, przestrzeń, rozjaśniają. Pomagają zrobić dźwięk spektakularnym. Też są tam w ofercie nawet taniej ;) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matkin

O ile mnie pamięć nie myli oryginalne pady wykonane były z tkaniny przypominającej gęstą siatkę, wypełnione gąbką z przegrodą akustyczną ( w moich przypadku w zasadzie to wspomnienie gąbki :) ), w strefie kontaktu z uchem pokryte skajem 7323559.jpg

1314735-sennheiser-hd-540-300-ohm-audiop

Jak widać w przekroju zbliżone do prostokąta, zaś przegroda zamykała komorę akustycznie ( dźwięk nie "ucieka" , jak w padach welurowych ), dlatego stwierdziłem , że te pady, które założyłem ze względu na geometrię i budowę będą w miarę zbliżone ( o ile to w ogóle możliwe ) do oryginałów. Próbowałem również padów welurowe, ale dźwięk mi nie odpowiadał, jaśniej, płasko, mniej niskich tonów. Obecne dają czystą radochę ze słuchania, zaś do technicznej analizy ( bez "słodzenia" :))mam AKG K550

Zdjęcia zaczerpnięte z internetu...

Edytowane przez azgaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onegdaj zakupiłem podobny kabel do moich HD 540 https://pl.aliexpress.com/item/Poyatu-1-2M-Cable-for-Sennheiser-HD650-HD600-HD580-HD414-HD420-HD430-HD525-HD545-HD565-Headphones/32722764628.html? , wtyczki odrobinkę za krótkie , celem dopasowania do moich słuchawek musiałem ją "wydłużyć"  podcinając zewnętrzną izolacje o ok 2 mm. Brzmieniowo ... , drastycznych różnic miedzy w.w. a fabrycznym nie stwierdziłem, za to wykonanie - pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, azgaja napisał:

Onegdaj zakupiłem podobny kabel do moich HD 540 https://pl.aliexpress.com/item/Poyatu-1-2M-Cable-for-Sennheiser-HD650-HD600-HD580-HD414-HD420-HD430-HD525-HD545-HD565-Headphones/32722764628.html? , wtyczki odrobinkę za krótkie , celem dopasowania do moich słuchawek musiałem ją "wydłużyć"  podcinając zewnętrzną izolacje o ok 2 mm. Brzmieniowo ... , drastycznych różnic miedzy w.w. a fabrycznym nie stwierdziłem, za to wykonanie - pierwsza klasa.

Pewnie zastosowali jakąś cieniutką miedź (co widać nawet po proporcach grubości kabla do wtyczki), więc nie spodziewałbym się poprawy. 

 

15 godzin temu, azgaja napisał:

Myślę jeszcze o dozbrojeniu smartphone-a z androidem o Audioquest DragonFly 1.2 ( cena !!! )...

Nie tylko na cenę patrz, ale i na przeznaczenie. HD540 mają 600 ohm i potrzebują wzmacniacza z wysokim napięciem zasilającym, wątpię, żeby w DragonFlay'u zastosowali przetwornicę podnoszącą napięcie z USB (5V), a te słuchawki powinny mieć pewnie ze 25-30V. Lepiej zainteresuj się jakimś używanym lampowcem, albo (jak ma być tanio) ZENkiem.

 

14 godzin temu, azgaja napisał:

@matkin

O ile mnie pamięć nie myli oryginalne pady wykonane były z tkaniny przypominającej gęstą siatkę, wypełnione gąbką z przegrodą akustyczną ( w moich przypadku w zasadzie to wspomnienie gąbki :) ), w strefie kontaktu z uchem pokryte skajem 

1314735-sennheiser-hd-540-300-ohm-audiop

Jak widać w przekroju zbliżone do prostokąta, zaś przegroda zamykała komorę akustycznie ( dźwięk nie "ucieka" , jak w padach welurowych ), dlatego stwierdziłem , że te pady, które założyłem ze względu na geometrię i budowę będą w miarę zbliżone ( o ile to w ogóle możliwe ) do oryginałów. Próbowałem również padów welurowe, ale dźwięk mi nie odpowiadał, jaśniej, płasko, mniej niskich tonów. Obecne dają czystą radochę ze słuchania, zaś do technicznej analizy ( bez "słodzenia" :))mam AKG K550

Zdjęcia zaczerpnięte z internetu...

Dla mnie one fajnie grały z hybrydami HM5. Skórek nie sprawdzałem, bo imo dodatkowe dociążenie im już nie było potrzebne.

11 godzin temu, NoWoR napisał:

Witam kolegów

Potrzebowałbym kabelek do HD600 gdyż ten oryginalny to koszmar... na razie kupiłbym coś taniego gdyż straszna dziura w budżecie. Czy ktoś może powiedzieć coś o kabelku z forzy... color series hpc?

Color series to zwykły Canare L4E5C, ale ze względu na charakterystykę pewnie będzie pasował bardziej do HD600 niż np Noir. 

 

Ja niedawno zrobiłem taki

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?page=167&tab=comments#comment-1489199

i taki

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?page=168&tab=comments#comment-1494563

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Sadysta:woot:.

Chcesz przywalić 1,5W staruszkom, które przyjmują max 0,2?

Źle się wyraziłem - wzmacniacz do nich powinien mieć zasilanie takiego rzędu, a ile on puści w słuchawki, to już zależy od użytkownika ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nsk napisał:

Kolejna wariacja na temat 800...ale jeszcze chwile posprzedają wariacje na temat 600...ehhh tak to jest skoro dzisiejszym światem rządzą księgowi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

will shake up the audiophile world

 

Rany, znowu. Nic dziwnego, że Ci audiofile tacy zakręceni jak im burzą światopogląd co chwilę. :ph34r:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności