Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

HD660s są dostępne w polskich sklepach w cenie 2k

 

 

23 godziny temu, oblivion napisał:

 

Chyba jednak nie, cytując informacje z Massdropu:

"This driver is closely related to the driver in the new HD660S. Same materials and new driver design.  
The HD660S drivers are 2mm larger plus there are some differences in the damping scheme between the headphones."

 

Wiecie czemu mają większy rolloff basu niż inne Sennki serii HD6xx? Po to, żeby było mniej zniekształceń... PIAR pełną gębą.

"The bass rolls off a little earlier than typical for the line as a tradeoff for lower distortion in the area. We have requested an increase to bass extension if Sennheiser can do so without any negative effects by the time of production and they have agreed."  I jeszcze info, że może jednak bas będzie lepszy. Fajnie by było, ale pewnie to gruszki na wierzbie..

 

Czemu tak tanio? Zaoszczędzili na pudełku :lol: Karton w końcu droga rzecz.

"With our high volumes and less expensive packaging, we’re able to make this headphone available with a special price on the first drop: $149.99.

After the first drop, the price will increase in future drops."

 

więcej na... https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-sennheiser-hd-58x-jubilee-headphones/talk

 

Fajniejsze większe pudełko zawsze oznacza wyższą cenę dla klienta niezależnie od tego jak tanie jest w produkcji. Sennheiser zapewne jak każda firma liczy to w tysiącach i w takiej kalkulacji nawet licząc ich koszty produkcji robią sobie sporą oszczędność, ergo stąd 149$, a nie 199$. 

Natomiast w kwesti driverów doleję oliwy do ognia, a właściwie zrobi to człowiek, który ma kontakt z ludźmi z Sennheisera... Wzięte z dyskusji na massdropie https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-sennheiser-hd-58x-jubilee-headphones/talk

 

MLwVP3X.png

 

Edytowane przez GoodBoy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GoodBoy napisał:

HD660s są dostępne w polskich sklepach w cenie 2k

 

 

 

Fajniejsze większe pudełko zawsze oznacza wyższą cenę dla klienta niezależnie od tego jak tanie jest w produkcji. Sennheiser zapewne jak każda firma liczy to w tysiącach i w takiej kalkulacji nawet licząc ich koszty produkcji robią sobie sporą oszczędność, ergo stąd 149$, a nie 199$. 

Natomiast w kwesti driverów doleję oliwy do ognia, a właściwie zrobi to człowiek, który ma kontakt z ludźmi z Sennheisera... Wzięte z dyskusji na massdropie https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-sennheiser-hd-58x-jubilee-headphones/talk

 

MLwVP3X.png

 

Ja p**rd***!

Mierzyłem w HD600 - równiuteńkie 50mm. Czyli takie same jak w serii HD 525/535/545/565/580, którymi rotowałem driverami między sobą (525,535,545)

Nie mierzyłem HD800, ale mają bodajże 56 lub 58

CEE_TEE to jakiś burak i kłamczuszek z deficytami.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matkin napisał:

Ja p**rd***!

Mierzyłem w HD600 - równiuteńkie 50mm. Czyli takie same jak w serii HD 525/535/545/565/580, którymi rotowałem driverami między sobą (525,535,545)

Nie mierzyłem HD800, ale mają bodajże 56 lub 58

CEE_TEE to jakiś burak i kłamczuszek z deficytami.

 

Ale Ty chłopie mierz membranę, a nie przetwornik :P Bo jemu zapewne wcale nie o driver się rozchodzi.

CEE_TEE pisał zapewne co mu Sennek podawał, podobnie jude, który w filmiku też mówił o 38mm "driver" w opozycji do 40mm HD6xx.

Czyli jeśli info od Sennka wiarygodne to jest pewność, że hd58x ma driver jak i membranę tej samej wielkości co seria hd6xx.

 

14 minut temu, retter napisał:

Czy aby nie hd600s i hd58x nie jest odpowiedzią na ostatnią mode dużych słuchawek przystosowanych do słuchania z DAPa? Jak t5p he4ooi

 

Niektórzy tak pisali, że jak ktoś nie ma ampa to te nowe lepsze, a jak ma się ampa dobrego to stare lepsze.. chociaż i tak jak czytałem to było, że raczej i tak telefon dla nich to za mało, więc to, że są świetne z byle czego wg opisów massdrop itp. to marketingowa papka, ale tak marketing wygląda praktycznie wszędzie.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie hybrydowe nauszniki do hd600/565 polecacie? Co można tam założyć?
Ja kupiłem na aliexpress za ok 27zł hybrydy o nazwie Leory 1. To jakieś odpowiedniki hm5 tylko z dziurkami również na zewnątrz. Oczywiście będą potrzebne te plastikowe krążki. Można je wyjąć ze starych dedekowanych do 580/600/650. Możliwe że trzeba będzie odrobinę przyciąć kołnierz. Na moich hd580 obyło się bez tego.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, oblivion napisał:

 

membranę, a nie przetwornik :P

Membrana to cały ten plastik (mylar) lub bioceluloza w innych, a przetwornik to co? Razem z tym magnesikiem w środku? To też tyle samo co membrana. Ale na pewno nie w/w 40mm w HD600 i podbnych (525/535/545/565/580). Skoro jest tam napisane 150 Ohm to jest żywcem wyjęty z HD700 - taki jak w HD660. nie zrobiliby nic specjalnego dla massdrop edycji...

Dezinformacja powołująca się na źródła w siedzibie Sennheiser'a jest klasyką wiejskiej manipulacji tak samo jak spotykamy to w polskich okazjach na używam sprzęcie z allegro i jesteśmy w jajko robieni. (Ci co się jeszcze nie nauczyli kończyć komunikacji w chwili pierwszych takich ściem). Normalnie Sabre to prawie jak Wolfon gro..

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym CEE_TEE jest wiarygodny i już nieraz podawał sprawdzone info od Sennheisera. Sama membrana ma 38mm w całej serii, różnice są w jej obudowie i akurat ja daje temu wiarę, poza tym nie jest to dla mnie szczególnie istotna informacja, a już na pewno nie z cyklu "decydujących o kupnie, bądź nie". Co mnie skusiło na HD58x to mniej kocykowa sygnatura z szerszą sceną, lepszą górą (ale wciąż nie drażniącą). Po przeczytaniu kilku recenzji zapowiada się na coś pomiędzy HD600 i HD660s, jeżeli się to potwierdzi będę więcej niż zadowolony. 

W kwestii napędzania na head-fi wyczytałem opinię testera, który napisał, że HD58x na smartfonie dają satysfakcjonujący dźwięk przy 70% głośności, a na 90-100% robi się już naprawdę głośno, podczas gdy HD650 pozostawiają niedosyt nawet przy 90-100%. Osobiście rzadko będę słuchać HD58x z przenośnym sprzętem, natomiast to pokazuje, że podłączone do PC z przyzwoitym DAC faktycznie rozwiną skrzydła na 100% i nie będzie potrzeby wzmacniacza. Podobnie się zachowują HD660s i mnie takie podejście Sennheisera bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matkin napisał:

Dezinformacja powołująca się na źródła w siedzibie Sennheiser'a jest klasyką wiejskiej manipulacji (...)

 

Wg mnie to oni sami z siebie info o 38mm by nie pisali. Jude był przekonany, że seria HD6xx miała 40mm, więc nawet uczciwie o tym w filmiku wspomniał. Sennek jak już chciał podawać, to powinien podać co ogólnie przyjęło się w necie, czyli, że rozmiar to 40mm, a nie pomierzone do milimetra..

 

5 godzin temu, matkin napisał:

Jak masz HD600 - rozbierz, weź centymetr, sam sprawdź. :) Rozumiem pomyłkę pomiarową w granicy 2mm, ale 10mm jest niemożliwe, dziwne.

 

Ja nigdy ich nie rozbierałem, ale było wcześniej od speca w temacie:

Dnia 12/21/2017 o 11:28, Perul napisał:

Podejrzewam, że podali średnicę membrany a nie całego przetwornika. Najczęściej jest około 1mm ramki wokół membrany, co by dało właśnie 40mm.

 

Więc nie wiem, już co myśleć.. @matkin czy Ty na pewno dobrze tą linijkę przyłożyłeś? :P 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość obszerny test HD58X Jubilee wraz z porównaniem do HD600, HD650, HD660s https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd-58x-jubilee-massdrop/

 

W skrócie:

1. Najmniej bassu w całej serii, ale lepszej jakości niż 600/650

2. Szybszy driver od 600/650 i na równi z 660s

3. Cieplejsza tonacja niż 600/660s, jaśniejsza od 650

4. Grają szybciej, bardziej dynamicznie od 600/650

5. Średnica nieco słabsza od 660s, zdecydowanie lepsza od 600/650

6. Gorsza od wszystkich jakość góry, ale wciąż niezła

7. Bardziej niż inne narażone na sibilowanie 

8. Najłatwiejsze do napędzania

 

Trzeba pamiętać, że jest to test przeprowadzony na przedprodukcyjnym egzemplarzu. Na stronie massdropa widnieje informacja, że Sennheiser zgodził się jeszcze poprawić bass bez negatywnego wpływu na inne aspekty, więc do czerwcowej premiery jeszcze będą nieco zmieniać tuning.

 

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GoodBoy napisał:

Dość obszerny test HD58X Jubilee wraz z porównaniem do HD600, HD650, HD660s https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd-58x-jubilee-massdrop/

 

W skrócie:

1. Najmniej bassu w całej serii, ale lepszej jakości niż 600/650

2. Szybszy driver od 600/650 i na równi z 660s

3. Cieplejsza tonacja niż 600/660s, jaśniejsza od 650

4. Grają szybciej, bardziej dynamicznie od 600/650

5. Średnica nieco słabsza od 660s, zdecydowanie lepsza od 600/650

6. Gorsza od wszystkich jakość góry, ale wciąż niezła

7. Bardziej niż inne narażone na sibilowanie 

8. Najłatwiejsze do napędzania

 

Trzeba pamiętać, że jest to test przeprowadzony na przedprodukcyjnym egzemplarzu. Na stronie massdropa widnieje informacja, że Sennheiser zgodził się jeszcze poprawić bass bez negatywnego wpływu na inne aspekty, więc do czerwcowej premiery jeszcze będą nieco zmieniać tuning.

 

Tylko jeszcze rzecz gustu testującej osoby.

 

1,2,4 jakoś nie klej się z 3, ani to pies ani wydra ...

 

5 średnica lepsza od hd600 że co??

Słuchałem krótko hd660s na AVS największe wrażenie zrobił sprężysty fajny bas, średnica bardzo podobna do tego co mam w hd600 (które mam od kilku lat pewnie już 4/6r), pomijając słabszą rozdzielczość i brak "planktonu".

 

6 to skreśliło ten model dla mnie, uff nie kupiłem, ale tu się nie zgodzę najgorszą górę a w zasadzie prawie jej brak mają hd650.

 

 

HD58X

 

Cytuj

Driver size: 38mm (36mm membrane)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego maila dostałem z Massdropa odnośnie HD58X

Cytuj

“It's a very refined, very well-balanced sounding design; there's no booming bass or boosted treble -- the HD 58X just tells it like it is.” – Steve Guttenberg, CNET


“What is pleasant about the HD 58X is its ability to provide bite and edge to the instruments that were sometimes missing in the other iterations.” – grizzlybeast, Head-Fi


“I've paid twice as much for headphones from other companies that aren't nearly as comfortable.” – Amir Ismael, Business Insider


“One would be hard pressed to find a new headphone with a balanced tonal signature, excellent build quality, and good overall sound quality in this price bracket.” – Solderdude, DIY Audio Heaven


“At their introductory price of $150, they’ve just set a new standard for entry-level audiophile headphones.” – Ken Denmead, GeekDad

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą opinię trzeba będzie poczekać ... bo sporo sprzętu musi dojechać, w tym XLR do Brystona, T1v2 i HD800bezS do porównania. A może uda mi się wyprosić K812 ... zobaczymy.

 

Nie lubię ich. Nudne, bez wyrazu, niby nie da się do czegoś konkretnego przyczepić, ale co to za granie, które nie potrafi przekazać emocji? Elear potrafią to samo, tylko żywiej, weselej, energiczniej ... lepiej.  Tak właśnie powiedziałem sobie po odsłuchu HD800S w mp3store jakieś pół roku temu.

 

Teraz mam je u siebie, spędziłem z nimi intymne 2-3 godzinki i z powyższych wypocin zostaje jedno. Nie da się do czegoś konkretnego przyczepić. HD800S przekonały mnie do swego grania już przy drugiej piosence. "Avatar - Sky Burial" początek lekki, intymny, a potem dosłownie kolana mi się uginały od potęgi brzmienia. Wtedy przyszła pora na Maxa Richtera - łezka się kręciła w oku, a przecie to proste dźwięki. Liszt, Chopin potem Szostakowicz i Strauss, wreszcie luźno Lindsey Stirling i zrobiło się jasne co Sennheiser chciał osiągnąć ... i równie jasnym jest to, że im się udało. Góra gładziutka, bas naprawdę potrafi ... wybuchać. Zupełnie inny niż w T1v2, gdzie bas jest szybszy i bardziej techniczny, ale i z dużo mniejszym wykopem. I jednym i drugim do TH900 czy LCD3 brakuje, no ale w jednych i w drugich mówimy tu o dole na wysokim (he,he) poziomie. Średnica faktycznie słodziutka, przybliżona, przyjemna - dla mnie bomba. Zapomnijmy o wykresach, HD800S są zestrojone tak, że choćby sam diabeł grał na pile w przerwach drapiąc paznokciami po tablicy, nie wyjdzie z nich dźwięk męczący dla ucha. Ale potrafią ukazać potęgę, potrafią wycisnąć emocje, potrafią zagrać blisko i daleko, ciężko i lekko ... No po prostu bardzo dobre słuchawki. Czy bardzo dobre w 6499 powodach? No tutaj bym się sprzeczał, szczególnie że widzę, że wcale nie różnią się od braciszka pod jednym względem:  potrzebna będzie gimnastyka z torem. 

 

Przejdźmy do tego co mi w połączeniu HD800S z Elise nie pasowało. Po pierwsze, chciałem żeby nie grały za dobrze. Większość sprzętu, który u mnie będzie w ciągu najbliższych kilku dni jest pożyczona, ale 800es akurat są moje. Miałem je wypróbować i szybko sprzedać ... i tu będzie problem. Bo coś szkoda mi ich sprzedawać. Już je polubiłem, chociaż akurat nie mam T1v2 przy sobie, to jako uzupełnienie byłyby fantastyczne. Tylko taki duet to o wiele więcej niż chciałbym mieć włożone w sprzęt audio. 

 

Zobaczymy jak z Brystonem, ale z lampką 800S wyraźnie mówią mi dwie rzeczy. Po pierwsze, że ten je**&#$% kabel już ze trzy razy owinął mi się wokół nogi i przydałby im się miedziany półtorametrowy zamiennik, który przy okazji lekko by je dociążył. Po drugie, lampy niestety też bym musiał zmienić. @Soundman1200 miał rację, wokal jest w nich wystarczająco blisko, nie potrzebują przybliżania tak jak T1v2. Robi się ciut za duża przestrzeń między wokalem a tłem. Większość osób chciałaby pewnie oddalić w nich średnicę, ja bym jednak przybliżył całą resztę. Szczególnie przeszkadza to przy bluesie, za daleko ta gitara, ona ma być trzy metry przede mną, przecież nie siedzę w sali koncertowej.  Już same T1v2 potrzebują kabla żeby zminimalizować pogłos, a na drugi zestaw lamp i drugi kabel ciężko mi będzie uzbierać. Póki co poczekam na Oteelka od SinusAudio - chociaż robiony pod T1v2, to może z HD800S zgra się nieco lepiej. A jak nie, to przynajmniej mogę zapytać o dobór lamp.

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla tego warto posłuchać ich z Questyle, który przybliża nam cały przekaz, scenę,nic nie brakuje, idealnie pod HD800 zestrojony:P...choć pewnie dopiero z cma800R byłoby idealnie.

To Firegon masz teraz moje HD800s?...widzisz co potrafi ciemna strona mocy, nie lekceważ jej. A jak musiały zagrać u Audionanika z tymi OTL?

Ja jednak od HD800s wolę teraz K701, czyściejsze i mniej ziarniste w przekazie, HD800s ciut za dużo mają tej ziarnistości...

To prawda,kabel jest niezbyt ergonomicznie zrobiony ,za sztywny, w HD800 starych bardziej miękki jest.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

I dla tego warto posłuchać ich z Questyle, który przybliża nam cały przekaz, scenę,nic nie brakuje, idealnie pod HD800 zestrojony:P...choć pewnie dopiero z cma800R byłoby idealnie.

To Firegon masz teraz moje HD800s?...widzisz co potrafi ciemna strona mocy, nie lekceważ jej. A jak musiały zagrać u Audionanika z tymi OTL?

Ja jednak od HD800s wolę teraz K701, czyściejsze i mniej ziarniste w przekazie, HD800s ciut za dużo mają tej ziarnistości...

To prawda,kabel jest niezbyt ergonomicznie zrobiony ,za sztywny, w HD800 starych bardziej miękki jest.

 

Ano tak jakoś wyszło, że zawitały u mnie :D Nieco niespodziewanie, ale ciężko powiedzieć żebym żałował.

Ziarnistości w nich nie słyszę, są niesłychanie gładkie, bardzo przejrzyste i poukładane. Jutro powinny się zacząć porównania, to i zobaczymy na co naprawdę je stać.

 

Na pewno nie można powiedzieć, że będą miały łatwo. Tejedynki też mają swoje zalety, z Elise na stockowych lampach czuć o wiele większą synergię.

Holografia i separacja są w T1v2 z Elise na zupełnie innym poziomie, ale drugiej podobnej w słuchawkach jeszcze nie uświadczyłem. Brakuje mi też takiego ukazania ciszy jak w T1. Tego czarnego tła.  W HD800S wyraźnie słysze, że dźwięk skrzypiec wydobywa się załóżmy: z lewej słuchawki, a przede wszystkim ze środka, troszkę oddalony. Beyery są w tym aspekcie o wiele bardziej precyzyjne, bezkompromisowe, punktowe.  Skrzypce grają i otacza je cisza.. Dźwięk wydaje się być przez to bardziej konturowy, a między instrumentami na wyimaginowanej scenie czuć wyraźnie przestrzeń.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności