Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne tylko, że jeszcze obudowy nie skrytykował, że gorsza niż w starych modelach, bo jeśli dobrze pamiętam to niektórzy na forum o tym coś wspominali ;)

 

Sennki serii 6xx można docenić w spokojniejszej muzyce czy późniejszym wieku, bo to spokojne granie, a nie młodzieżowe, szybkie, energiczne (chociaż niektórzy cenią je, że można głośno słuchać rocka/metalu). Mi się HD600 podobają, ale jest kilka wad, które sprawia, że ich nie mam np. subbas, albo raczej jego brak,  czy woal, który jednak odbiera im naturalność.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Frenchcore napisał:

Szkoda chłopa, widać że trochę podłamany po recenzji.

Też mam wrażenie, że jemu jest przykro, że te słuchawki tak bardzo mu nie podpasowały. Teraz już długo do recenzji nie dostanie żadnych senków ;)

Fakt też jest taki, że samą ceną strzelili sobie w kolano. Seria 600/650 jest znacznie tańsza, a przecież my wiemy że tu jest niebyt ceniony driver z 700 a cała konstrukcja z 600/650. Wygląda to jak odgrzewany kotlet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD700 potrafią syknąć, ale całościowo to one są lepsze od HD600 i HD650. Sennheiser je pogrążył ceną premierową, bo walnął 4k PLN myśląc, że ludzie się rzucą na "prawie HD800", ale wstępne recenzje i opinie spozycjonowały je w ciąg 1-2 lat prawidłowo na poziomie około 2kzł, oczywiście zakładając, że poziom cenowy wielu innych słuchawek jest prawidłowy. :D

Ja żebym mógł słuchać HD700 lub HD800 bez zgrzytu, to muszę na dzień dobry wyjąć tą czarną gąbko-szmatkę spomiędzy ucha i przetwornika, i HD700 są wtedy całkiem całkiem, chociaż to nie jest poziom np. HiFiManów HE-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej sie przekonuje, że ten gość robi najlepsze recenzje w sieci. 

Przynajmniej zgadza się to często z tym, co słyszę.

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2017 o 19:15, Palpatine napisał:

...Ja mam podobne odczucia to każdych Sennheiser :( to miał być przełom, ale poznałem tylko 201,212.600,650,800S.

Powinieneś posłuchać HD215, imo bardzo udany model jak ktoś lubi techniczne brzmienie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie mogę teraz posłuchać tego filmiku, ale czy tam mówią, że zastosowano driwery z HD700? Tak się składa, że driwery w HD525/535/545 i 565 też miały 150 ohm i to może właśnie te wykorzystano? Tłumaczyłoby to tak niską cenę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekhall

W hd660s też jest 150ohm. Z ceną to wiesz.. najlepiej zacytuję tu ciekawą wypowiedź :D :

 

Dnia 12/16/2017 o 12:50, audionanik napisał:

 

 

Co się z Wami dzieje? Już tak Was dobrze wytresowali ci macherzy od sprzedaży marzeń? Już nie chodzi mi tu o same eleary (które są akurat sonicznym bublem), ale o wszystkie topowce.

4,5 tys. - oczadzieliście już do reszty? Jakie oszczędności na materiałach, kuna!!!! jakich materiałach!!!???; wiecie co i ile "materiałów" można kupić za tyle kasy????:woot:

Materiału tam jest za jakieś kilkadziesiąt/sto zeta, a Wy przy cenie obniżonej z 4,5 na 3 tysiące bredzicie, że biedaczki będą musieli zaoszczędzić na materiałach????

Sorry, ale są jakieś granice absurdu, nawet w audio.

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekhall też o tym myślałem, w filmie nie ma nic o przetworniku, ale pod tematem na head-fi recenzent mówi, że to jakaś kolejna odmiana przetwornika, który wygląda podobnie do tego z hd660s. Pewnie zmajstrowali coś przy tym przetworniku i słuchawki są mniej wytłumione przez co jaśniejsze. Za $150 mogą być warte choćby na dawcę budy, ładniejsza jak w 6xx. Pewnie dlatego będą gorzej grać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii HD600 i ich "mgiełki" czy jak kto woli "kocyka", to jest bardzo ciekawa sytuacja: po pierwsze zmiana kabla na jakiś porządny bardzo mocno je zmienia, ten kocyk się mocno redukuje (+ detale i scena bardzo się różnią),  po drugie każdy upgrade toru zauważalnie zmniejsza to wrażenie "koca" i w efekcie na lepszym torze on znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nsk napisał:

@marekhall też o tym myślałem, w filmie nie ma nic o przetworniku, ale pod tematem na head-fi recenzent mówi, że to jakaś kolejna odmiana przetwornika, który wygląda podobnie do tego z hd660s. Pewnie zmajstrowali coś przy tym przetworniku i słuchawki są mniej wytłumione przez co jaśniejsze. Za $150 mogą być warte choćby na dawcę budy, ładniejsza jak w 6xx. Pewnie dlatego będą gorzej grać :).

@nsk. faktycznie, może tak być. Przyjrzałem się dokładniej zdjęciom i widać że jednak driwer jest inny niż w starych senkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam filmik - mówi, że przetwornik ma 38mm, więc to chyba ma mało wspólnego z przetwornikiem hd700 i serii hd6xx.

edit: oglądnąłem filmik i wg informacji przetworniki należą do tej samej rodziny(hd580/hd6xx), ale mam nieodparte wrażenie, że zmniejszenie rozmiaru to downgrade.. Jeśli tak, to niezły patent, by uniemożliwić modyfikacje do poziomu droższych braci :lol:

 

wykres jest w 3minucie 57s

 

Poszperałem i... kiszka..

2 pierwsze już są opinie https://www.head-fi.org/threads/massdrop-x-sennheiser-hd-58x-jubilee-review-measurements.867972/
w skrócie to wygląda tak:

wg project86 (Steve Guttenberg) - jaśniejsze i minimalnie słabsza góra niż hd660s. Jednak on HD660s jest rozczarowany podobnie jak Tyll, więc to nie jest duży komplement.
grizzlybeast (ma stronę earphiles.org) ma podobne zdanie jak wyżej.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, NoWoR napisał:

Czy ktoś wie czy te Hd 660s dorównują czy są gorsze od hd 600?

 

Dla jednego będą gorsze, dla innego lepsze, zależy czego oczekujesz od dźwięku. Dla mnie są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności