Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

A mi nawet kabla nie chciał podesłać ehh, no chyba że swoje Eleary podesłałeś w zamian?

Nie bój złego, może Amirony z kablem do Ciebie pójdą...trafiłeś akurat na gorszy mój okres życiowy...he,he.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o HD800S

Nigdy nie miałem tak trudnego orzecha do zgryzienia jeśli chodzi o słuchawki. Napisano o nich praktycznie wszystko więc powielać prawd i półprawd nie będę.

Dla mnie są to słuchawki perfekcyjne. Co jest ich zarówno największą zaletą ale i wadą. W zasadzie każdy kto kupuje słuchawki za takie pieniądze mógłby oczekiwać takiego produktu.

Ta ich perfekcja widoczna jest zarówno z zewnątrz jak i dźwiękowo. Za każdym razem zakładając je na głowę mam nieodparte wrażenie jakby zespół inżynierów postawił sobie zadanie stworzenia produktu idealnego. Mogą się podobać, ergonomia na najwyższym poziomie, ale czy słuchawki za taką kwotę powinny być całe plastikowe? Może jedynie ze względu na wagę.

Pierwsze co usłyszałem do ogromna scena. Prawdopodobnie większa niż w serii 7, na pewno lepiej poukładana. Dobrej jakości bas, którego nie brakuje gdy trzeba ale również nigdy się nie narzuca, średnica delikatnie ocieplona dająca przyjemność słuchania wokalizy oraz czysta jak łza góra, z pewną górką i delikatnym wybrzmiewaniem. Wszystko w punkt, nic się nie wyrywa do przodu, nikt nie chcę pokazać klasy przed innym pasmem. Z technicznego punktu widzenia mogę się przyczepić tylko do jednej maniery, ale czasu też nie było na tyle aby potwierdzić zarzut w 100%. Ale w wielu utworach gdy do głosu dochodzi fortepian to staje się on tak wyraźny, tak bardzo na pierwszym planie, że reszta składu jest ledwie słyszalna, szczególnie kontrabas co wprawiło mnie w lekkie zdziwienie. Ale możliwe, że to wina źródła o którym później lub nagrania. Nie ważne, nie chciałbym tego demonizować bo kilka dni to zbyt mało aby uznać to za powszechną cechę. Czy ta perfekcja jest warta 6,500 zł? Absolutnie nie. Pewnie wielu spyta dlaczego, skoro to perfekcyjne słuchawki. Tak jak wspomniałem: to co jest ich zaletą staje się największą wadą. Przez dążenie do technicznego ideału panowie w białych koszulach zapomnieli dodać jakiegoś magicznego spoiwa, które sprawiałoby, że po pierwsze chcielibyśmy odkrywać muzykę na nowo, a po drugie abyśmy mieli uśmiech na twarzy. Te granie to jak podziwianie defilady Wermahtu. Wszystko w punkt. Piękne mundury, idealna harmonia, marsz ramię w ramię ale patrzysz na to godzinę i zaczyna wiać nudą. 

Ja w słuchawkach oprócz dobrego/bardzo dobrego SQ poszukuję czegoś co sprawi, że każdy następny słyszany po raz kolejny sprawi, że będziemy chcieli usłyszeć kolejny. 

Takie uczucie miałem w droższych Ether Flow, mam to na co dzień w tańszych Focal Elear, miałem w T1 rev2 czy dawno temu w Nighthawk. Każda z wymienionych par świetna technicznie, i każda ze swoim charakterem. 800S ewidentnie brakuje charakteru. I jeszcze jedna sprawa na koniec - źródło. Od pierwszych chwil mam poczócie faktu, ze Aune S6 to dla nich dużo za mało. Jest głośno, przy 40% skali po balansie potrafi być aż za głośno, ale mam wrażenie, że te słuchawki kochają być karmione sprzętem z podobnej półki cenowej co one same i gardzą jakimiś tam średniakami. To rodzi pewna wątpliwość. Bo na taki zestaw musimy wyłożyć dobre 10 tyś. zł, a może i znacznie więcej. Czy usłyszymy dźwięk w którym utoniemy z roskoszy? Bardzo możliwe acz na obecnym etapie bardzo w to wątpię. Przykładowo Ether Flow świetnie zagrały już na S6 czy CMA400i, Eleary na obu tych integrach czują się jak ryba w wodzie. NH można już słuchać całkiem przyjemnie z DR Red lub wyżej S16/S6. A czy są gorsze? Stanowczo nie, na pewno inne. Po raz kolejny okazało się, że powyżej jakiegoś pułapu cenowego SQ to już drugorzędna sprawa, liczy się charakter brzmienia, preferencje i repertuar którego słuchamy. To że wydamy na zestaw 10 tyś zł na pewno nam nie zagwarantuje tego, że będziemy się cieszyć muzyką dwa razy bardziej niż z zestawu za 5 tyś zł. Będzie jedynie inaczej. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli akurat z tymi słuchawkami się zgadzamy :D 

Takie też odniosłem wrażenia, za cholerę nie mogłem się do niczego przyczepić ... ale bardzo chciałem, a to znaczyło że cuś mi nie pasowało. Jednak zbyt grzeczne, zbyt audiofilskie te słuchawki i da się temu zaradzić (jeśli komuś się nie podoba ofc), tylko trzeba dobrać sprzęt. Tylko mnie interesuje jaki ten sprzęt ma być. Bo jeśli to są wymagania jak przy ich młodszym braciszku HD800, który gra dobrze tylko w co drugi czwartek miesiąca z nieparzystą liczbą dni, podczas odpływu w zatoce meksykańskiej i z kablem z włosia jednorożca zaplatanego przez najlepszych krasnoludzkich metalurgów to ja bym sobie jednak darował. Chociaż słuchałem HD800 na bardzo dobrych torach no i szczęka opadała.

No i wiadomo, moje 20 minut odsłuchów to mogę między bajki włożyć, może wystarczy odrobina magii lampowej i już bym się zakochał. 

 

Właściwie to zgadzam się ze wszystkim co tu jest napisane, z wyjątkiem tego o Flow i CMA400i :P Ale to zły dział.

 

 

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ciut za mało tego Wermahtu w HD800s, prędzej o HD800 tak bym powiedział...he,he.

Tak przyjemnie i mało poukładanie u mnie na cma600i grają że aż muzycznie..

Wermaht wkraczający triumfalnie do Francji...wypisz ,wymaluj Eleary...:P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionanik narobił smaka tymi OTL ,że aż by się chciało sprawić coś takiego u siebie...Ale patrząc po P.Ryce na 15/20tys by się człowiek zatrzymał w poszukiwaniu odpowiednich lamp, za pewne warto,jak kogoś stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg P.Ryki magicy z Aurisa złożyli swoje wzmaki z tanich części i grają jak złoto .To samo z HV-1 Dubiela kiedyś jak wersja podstawowa

kosztowało ok. 1,8kzł też nie było w nim niczego specjalnie drogiego.

Edytowane przez Eternal Seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Wg P.Ryki magicy z Aurisa złożyli swoje wzmaki z tanich części i grają jak złoto .To samo z HV-1 Dubiela kiedyś jak wersja podstawowa

kosztowało ok. 1,8kzł też nie było w nim niczego specjalnie drogiego.

 

A czy jest gdzieś jakaś minirecenzja któregoś ze sprzętów Aurisa na hifiphilosophy? Bo jakoś nie mogłem się dokopać, są tylko wpisy z różnych show ( nawet widzę, że się na zdjęcie z susvarami załapałem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam z niecierpliwością. Kilka osób mówiło, że to jest przecudowna (ale jednak) V-ka, ale mnie i Headonica i HA-2SE urzekły.

A jeszcze przepraszam, że zapytam ale widzę w "stopce" tor pod HD800 i chciałbym się dowiedzieć czy CMA600i radzi sobie ze sceną i holografią w tych słuchawkach? Czy to jednak magia Cambridge'a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Wg P.Ryki magicy z Aurisa złożyli swoje wzmaki z tanich części i grają jak złoto .To samo z HV-1 Dubiela kiedyś jak wersja podstawowa

kosztowało ok. 1,8kzł też nie było w nim niczego specjalnie drogiego.

Otl z SinusAudio na 6n13s (tak jak i hv1) kosztuje 1680pln, a flaki ma zacne, lepsze niz skorpion w wersji standard i gra lepi. Jeszcze jakby kupic mu lepsze ecc82 (3 -4 stowki za wypas) to nie ma co wiecej kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi,którzy słuchali HD 800 za taki a nie inny przekaz obwinia same słuchawki i chociaż mają one swoją

szczególną sygnaturę to jednak ta ich przejrzystość i neutralność powoduje ,że jak na dłoni słyszymy resztę toru.

Padły na temat tych słuchawek stwierdzenia,że giga przestrzeń ,oddalenie ,wokal wyeksponowany ,słucham teraz

Erykah Badu i materiał jest tak zrealizowany,że wokal słyszę w głowie między uszami :-) w poszczególnych uszach

tylko jakieś oddzielne szepty i przeszkadzajki  a przestrzeni to prawie wcale nie ma :rolleyes:

Natomiast po podłączeniu do OTL-a to nie te słuchawki .

22 minuty temu, Firegon napisał:

No to czekam z niecierpliwością. Kilka osób mówiło, że to jest przecudowna (ale jednak) V-ka, ale mnie i Headonica i HA-2SE urzekły.

A jeszcze przepraszam, że zapytam ale widzę w "stopce" tor pod HD800 i chciałbym się dowiedzieć czy CMA600i radzi sobie ze sceną i holografią w tych słuchawkach? Czy to jednak magia Cambridge'a?

 

 

Cambridge robi jako streamer i żródło cyfrowe ma kopa i wygar i przekazuje to Questylowi  i HD800 które sobie z tym radzą.

Po podłączeniu CD-ka do Questyla znowu całkiem inne granie .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audionanik napisał:

Nie sa doskonale, sa przemyslane;), jak elegancki ubior kobiety z klasa.

Są przemyślane, zgoda. Ale jak na mój gust nie są to allroundery. Są eleganckie jak ubiór kobiety z klasą i nadają się w moim przekonaniu jedynie do filharmonii. Tyle, że towarzysz musi być równie wykwinty i bogaty.

21 godzin temu, Eternal Seeker napisał:

Te słuchawki są za dobre żeby grać z bele czym :-)

W takim razie mówię pass. Bo można taniej i nie gorzej a bardziej angażująco z byle czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mówię pass. Bo można taniej i nie gorzej a bardziej angażująco z byle czym

Dla mnie 800s to też bardzo klasowe słuchawki. Jedyne senki co tak na prawdę mi się podobają. Coś w tym jest co Nanik powiedział...

Dla mnie zmiazdzyly t1 v2 w bezpośrednim porównaniu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eternal Seeker napisał:

Jak się zadowolisz bele czym to nie zaznasz nirvany.

Na szczęście przerobiłem około 20 par słuhawek od 300 zł po 9000 zł i doskonale wiem, jakie są moje potrzeby.

Nikt mi nie wciśnie kitu, że muszę kupić słuchawki za 6500 i źródło za drugie tyle aby usłyszeć muzykę ;) i to w taki sposób w jaki lubię i preferuje.

 

22 minuty temu, grubbby napisał:

Dla mnie 800s to też bardzo klasowe słuchawki. Jedyne senki co tak na prawdę mi się podobają. Coś w tym jest co Nanik powiedział...

Dla mnie zmiazdzyly t1 v2 w bezpośrednim porównaniu.

Moim zdaniem to również najlepsze Senki, bez dwóch zdań. 

Ja 1/1 nie porównywałem bezpośrednio, ale zgodzę się, że 800S są technicznie lepsze od T1/II, ale jeśli miałbym wybrać słuchawki dla siebie to z tych dwóch par wybrałbym T1.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności