Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Compton napisał:

To jest @audionanik.

Audionanik ma słuchawki HD800s.

Audionanik nie ocenia sluchawek za 6,5k w 5 minut odsłuchu.

Bądź jak @Szakovsky!

Oceń słuchawki w pięć minut!

Jak wybitnie nie siada, to nie siada. Są modele które słusznie odrzuciłem po dwóch piosenkach i pomimo kilku podejść mój osąd się nie zmienił. 

A Shakovsky chyba właśnie pojechał coś co mu wybitnie nie podeszło? 

Po 30 sekundach stwierdziłem 2 lata temu że hd650 to ****o i zdania od tamtej pory nie zmieniłem, a z kilku torów miały szansę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZenekHajzer napisał:

Jak wybitnie nie siada, to nie siada. Są modele które słusznie odrzuciłem po dwóch piosenkach i pomimo kilku podejść mój osąd się nie zmienił. 

A Shakovsky chyba właśnie pojechał coś co mu wybitnie nie podeszło? 

Po 30 sekundach stwierdziłem 2 lata temu że hd650 to ****o i zdania od tamtej pory nie zmieniłem, a z kilku torów miały szansę. 

Jak nie siada, to mamy albo za cieńkie uszy albo za małe rozeznanie w temacie. :)

Trzeba rozróżnić swoje preferencje od SQ.

Takich krzykaczy na forum jest sporo.

Tylko pytanie, ile tego mieli w domu a ile opini wyrobili sobie na tymaczasowym odsłuchu, gdzieś tam? ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, nie można lekceważyć ciemnej strony mocy HD800s...potrafi wciągnąć, i nawet zapomnieć o przewadze technicznej Staxów, gdyż w zamian dostajemy coś więcej?...raczej coś innego.

A że magia się pojawia  z na prawdę dobrymi lampowcami po balansie, otl, to już czytałem na zagranicznych forach a P.Ryka też to potwierdza.

Nie stać mnie na dobrego lampowca, ale cma600i też daje radę...:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

Ja tam HD800s nie polubiłem, ale czekam na @audionanika co nich napisze, bo człek osłuchany, rozeznany i nie jednym pogardził (Ether Flow :angry:).

Jak pogardzi jeszcze Elearami i spodobają mu się 800S to załatwimy mu bana :D

Przynajmniej coś się wydarzy na forum ;) (oprócz lagów)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Jak wybitnie nie siada, to nie siada. Są modele które słusznie odrzuciłem po dwóch piosenkach i pomimo kilku podejść mój osąd się nie zmienił. 

A Shakovsky chyba właśnie pojechał coś co mu wybitnie nie podeszło? 

Po 30 sekundach stwierdziłem 2 lata temu że hd650 to ****o i zdania od tamtej pory nie zmieniłem, a z kilku torów miały szansę. 

 

Mnie osobiście, ani nie siadło, ani nie nie siadło :) Generalnie stosunek pozostał neutralny ze wskazaniem na obojętny. Ale być może turbodoładowanie z utlraczystego źródła, DSD i odpowiedniego wzmacniacza lampowego, to kombinacja która daje im kopa. Ja niestety na sprzętach tradycyjnych, klasy popularnej, że tak je nazwę, nie doświadczyłem magii. Pozostała więc obojętność, która dodatkowo w kontekście ceny jeszcze bardziej się pogłębiała. Szczerze mówiąc, bardziej mi podchodziły HD800 z niskich numerów ale i też w specyficznej konfiguracji. HD800s to takie HD800, tu i tam wykastrowane z różnych cech "firmowego" brzmienia HD800. 

 

 

EDIT

A Audionanikowi dajcie szansę, więcej cierpliwości. Pewnie szykuje epopeję w trzech tomach, a Wy byście chcieli żeby tekst pojawił się po 5 minutach :)

 

 

EDIT2

A Elearów sam bym posłuchał, bo człowiek takich różności się naczytał, w różnych miejscach, że ciekaw "osochozi".

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

1 minutę temu, SlawekR napisał:

Mnie osobiście, ani nie siadło, ani nie nie siadło :) Generalnie stosunek pozostał neutralny ze wskazaniem na obojętny.

Ja bym w tym miejscu użył słowa ambiwalentny :)

 

A swoja drogą, forum to taka rzeczywistość odrealniona.

Znam Maćka @audionanik prywatnie (telefonicznie!) i wskoczyłbym za nim w ognień (tak prywatnie ;) ) ale na forum czasami się dzielimy, mamy inne spostrzeżenia i uwagi.

Bo sprzęt, to jest tylko sprzęt. I nie ważne czy Staxy czy Etheraxy, czy za tysiaka czy za grosiaka, ważne aby dawały przyjemność. :)

I ważne aby znależć własny język rozmowy, czy to na PW, czy to publicznie na forum. :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Compton napisał:


 

Ja bym w tym miejscu użył słowa ambiwalentny :)

 

A swoja drogą, forum to taka rzeczywistość odrealniona.

Znam Maćka @audionanik prywatnie (telefonicznie!) i wskoczyłbym za nim w ognień (tak prywatnie ;) ) ale na forum czasami się dzielimy, mamy inne spostrzeżenia i uwagi.

Bo sprzęt, to jest tylko sprzęt. I nie ważne czy Staxy czy Etheraxy, czy za tysiaka czy za grosiaka, ważne aby dawały przyjemność. :)

I ważne aby znależć własny język rozmowy, czy to na PW, czy to publicznie na forum. :)

 

 

O! I to jest dojrzałe podejście do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał:

Z FAW było lepiej, nie wiem kto wpadł na taki pomysł z tym kablem.

Ten kabel to chyba choroba wieku dziecięcego, ale niewybaczalna. W Clear już wyciągneli wnioski.

Firma znana z kabli czyli Audioquest dwa razy i przy Nighthawk i przy Nightowl Carbon zrobiła Nam psikusa. Więc albo to celowe działanie abyśmy wydawali pieniądze na customowe kable albo to kwestia, którą zupełnie się nie przejmują przy projektowaniu słuchawek.

Ze srebrem od Jimmiego jest też świetnie ale z FAW też bym z chęcią posłuchał, może Clair (hybryda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś nie gra od początku, to i po 10 latach nie zagra. 
Zawsze oceniam słuchawki po SQ. Tak jak nie podobają mi się nowe flagowe ATH to uważam je za dobre słuchawki. 
Jak coś mi nie siada to nie będzie siadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Jak nie siada, to mamy albo za cieńkie uszy albo za małe rozeznanie w temacie. :)

Trzeba rozróżnić swoje preferencje od SQ.

Takich krzykaczy na forum jest sporo.

Tylko pytanie, ile tego mieli w domu a ile opini wyrobili sobie na tymaczasowym odsłuchu, gdzieś tam? ;)

 

Oj brzydko. 

Serio brzydko.

Nie ma naczelnej prawdy i nadrzędnego SQ.

I nie ma cienkich uszu. Każdy słyszy po swojemu. I ma do tego prawo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

Oj brzydko. 

Serio brzydko.

Nie ma naczelnej prawdy i nadrzędnego SQ.

I nie ma cienkich uszu. Każdy słyszy po swojemu. I ma do tego prawo.

Ale porównuje SQ do kolumn z "dosyć" wysokiej półki z którymi miałem do czynienia przez dosyć długi czas. Mówię tutaj o kolumnach na poziomie Utopi, 101Xtreme czy Magico Q7.
I tym bliżej słuchawkom to ich sq tym lepiej, a naprawdę ciężko wyszukać cokolwiek z lepszym SQ niż MBL. 
Jeżeli coś nie kontroluje basu, ma mega bułę, jest zamulone jak menel z 30 letnim stażem czy drze japę jak K872 (nie znam nic co drze japę mocniej niż K872, no chyba, że Altusy.) to chyba nie jest zbyt dobrze. Barwy nie oceniam, jeżeli ktoś lubi jasne słuchawki to ok, jak ktoś ciemne to też ok. 
Jeżeli taka gitara jest o 1 czy 2 oktawy za nisko jak np. w Utopiach to też coś nie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności