Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Compton napisał:

Posłuchałbyś słuchawek od producenta pralek i suszarek czyli X2, to zrozumiałbyś jak powinny być strojone tanie słuchawki.

Sennheiser z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem musi się jeszcze sporo nauczyć. ;)

 

Tutaj się o gust rozchodzi jedynie - niektórzy HD650 kochają za ich łagodną górę, bliską średnicę i brak nachalności - niektórzy nazywają to muzykalnością..  Ja też nie jestem przekonany do strojenia Sennków, ale jakościowo pomimo ich wieku nie są złe, a HD600 nawet były dla mnie słuchalne, jak je miałem ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nadal dla mnie zadziwienie i niesmak lekki...że Compton, fan planarnego brzmienia,średnicowego...woli chude i przestrzenne oraz detaliczne HD800 nad wspaniale ciepłe i super średnicowo grające HD650, ....ot małe LCD2  ...ode mnie za to duży minus...za zdradę swych przekonań....he,he.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu słuchaliśmy różnie brzmiących lcd2. Pierwsze, które kupiłem bez fazora grały ciemno i ciepło. Dla mnie to było super, w dodatku ten masywny bas. Później już nie słyszałem tak dobrze grających lcd, chociaż z drugiej strony, to były dalej według mnie ciekawe słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD2 jednak neutralne i mało ciepło grające, mogą się okazać nawet nudne dla niektórych ze słabymi torami...to nie LCD3 i ciepłe granie, tak że...
Nie ma aż takich różnic między lcdd2 czy lcd3 IMO. To ta sama szkoła grania. Sądzę że dwójki też należą do cieplejszych słuchawek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, porównywałem jedne z drugimi na żywo...LCD2 Fazor i LCD3 Fazor...LCD2 stare cieplejsze to prawda ale i ciemniejsze.

Do LCD2 trzeba ciepłego tranzystora albo lampowca i będzie git.

Do LCD3 wystarczy neutralny wzmak...ale przestrzenny najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

To nadal dla mnie zadziwienie i niesmak lekki...że Compton, fan planarnego brzmienia,średnicowego...woli chude i przestrzenne oraz detaliczne HD800 nad wspaniale ciepłe i super średnicowo grające HD650, ....ot małe LCD2  ...ode mnie za to duży minus...za zdradę swych przekonań....he,he.:P

O to własnie się rozchodzi, że HD650, pomimo że ciemne i ciepłe, z planarnym graniem nie mają nic wspólnego. Nie mają nasycenia, faktur, niskiego basu, rozdzielczości.

Koło LCD-2 to one nawet nie leżały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak znajomy przyjechał do mnie z wygrzanymi HD650 a ja miałem LCD2 stare bez Fazora.

Zakładam HD650 z uśmieszkiem politowania i nagle zonk, dobre skubane ..niemal LCD2 ale nie, większa scena w HD650...ale przy LCD2 to takie plastikowe granie jak powiedziałem...

Dwa razy gorsze ,to prawda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak może na osłodę Sennheisera, to na którymś AS posłuchałem HD600 zapięte po balansie do HDV800.

Noo, nie powiem, grało to całkiem znośnie.

A jak już jesteśmy przy Audeze, to na ostanim AS słuchałem LCD-X podpięte pod Hugo TT - to był słaby dźwięk.

Tak że jak widać, synergia najważniejsza. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Soundman1200 napisał:

No cóż Sennheiser to twórca najlepszych słuchawek ever Orfeuszy...ktoś kiedyś ciekawy tekst powiedział, jakby wyeliminować wady HD650 to otrzymalibyśmy...Orfeusze...he,he.

Ten tekst pasuje do dowolnych słuchawek poza Orfeuszami IMHO. No może wykluczyłbym jeszcze AKG K1000 i Sony MDR-R10, bo każdy z tych modeli ma swoją unikalną cechę, którą bym im zostawił. AKG przestrzenność, a Sony - unikalne połączenia nasycenia średnicy z jednoczesnym "odprężeniem" dźwięku. Inaczej - na większości słuchawek, nawet tych drogich, ma się wrażenie napiętego i "skwaszonego" dźwięku po założeniu ich po R10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

eeee tam, wystarczy trafić dobry egzemplarz lcd2 i do hd650 nie ma powrotu

 

Jak kupujesz słuchawki za 4 koła i jeszcze musisz liczyć na to, że przypadkiem trafisz na dobrze brzmiący egzemplarz to ja już nie mam więcej pytań. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Jak kupujesz słuchawki za 4 koła i jeszcze musisz liczyć na to, że przypadkiem trafisz na dobrze brzmiący egzemplarz to ja już nie mam więcej pytań. 

Ja tez:D, ale jak juz mowilem nie raz - audiofil musi cierpiec! Trzeba go upodlic, inaczej sie rozwydrzy i bedzie chcial dobre sluchawki za pincet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności