Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie hd 650 , po sprzedaży hd 650 mam nie odpartą chęć ponownego ich nabycia teraz pytanie czy są jakieś nowe wypusty tych słuchawek co kupić z nowych , następnie jako że sprzęt towarzyszący się zmnienił potrzeba mi będzie kabla zbalansowanego do nich kiedyś miałem earstream teraz jaka opcja najlepsza i ostatnie pytanie czy ktoś ich słuchał z litlle dot VI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem (od forumowicza pewnego), że sa 2 wersje 

  1. z przegrodą akustyczną papierową
  2. z przegrodą akustyczną metalową (nowsza wersja, ale weryfikuj)

Nie wiem jakie są różnice, ale opinia taka była, że z metalową dźwięk jest bardziej wyrównany, mniej funowy, bardziej sztywny.

Odnośnie HD 600 (mam, lubię bardzo) - mniej basowe, ciut łatwiejsze w wysterowaniu, ale z Twoim zbalansowanym wzmacniaczem to powinna być żadna sprawa :) . Powinna, bo Kropy i inklinacji lampowych - nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/16/2017 o 15:48, blackromek napisał:

Witam mam pytanie odnośnie hd 650 , po sprzedaży hd 650 mam nie odpartą chęć ponownego ich nabycia teraz pytanie czy są jakieś nowe wypusty tych słuchawek co kupić z nowych , następnie jako że sprzęt towarzyszący się zmnienił potrzeba mi będzie kabla zbalansowanego do nich kiedyś miałem earstream teraz jaka opcja najlepsza i ostatnie pytanie czy ktoś ich słuchał z litlle dot VI 

 

Co do nowegu wypustu to są co jakiś czas na massdropie hd6xx - granie teoretycznie jak hd650. Ponoć starsze wersje HD650 miały odrobinę inne brzmienie - zmienili jakis materiał w środku, Sennek uparcie twierdzi coś w stylu, że ta zmiana nie powoduje zmian - forumowicze i recenzenci spierają się w tej kwestii, niektórzy mówią, że lekko się różnią. Może to prawda, a może ewentualnie różnice jakie ludzie słyszą wynikają z efektów placebo lub używania innego sprzętu / wyrobienia padów / wygrzania / danego egzemplarza. Generalnie nie ma chyba nad tym debatować czy szukać starych nie wiadomo jakiej daty.... Istotny wybór jest pomiędzy HD650/6xx, a jaśniejszymi HD600 (lub jeszcze używanymi nieprodukowanymi już HD580). Co do kabli to jak nie są zbyt ciemne dla Ciebie, to kabel na occ 7n się sprawdzi (pewne zmiany dźwiękowe na plus i lekkie rozjaśnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 16:12, matkin napisał:

Ja wiem (od forumowicza pewnego), że sa 2 wersje 

  1. z przegrodą akustyczną papierową
  2. z przegrodą akustyczną metalową (nowsza wersja, ale weryfikuj)

Nie wiem jakie są różnice, ale opinia taka była, że z metalową dźwięk jest bardziej wyrównany, mniej funowy, bardziej sztywny.

 

 

Potwierdzam, tak jest.

Zresztą, piszą o tym też tu: https://www.head-fi.org/threads/hd650-new-version.455060/page-3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem ich jeszcze z porządnej stacjonarki, ale dla mnie bardzo dobrze zgrywają się z sygnaturą Shozy. Może jeszcze delikatnie bym je rozjaśnił momentami, ale generalnie jest to IMO dobre połączenie. 

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD471 (zamknięte,  HD 471i z kabelkiem dla iOS, HD 471g dla Android)

Sennheiser-HD471G-im-Test-8.jpg

test (w j. niemieckim) https://techtest.org/die-sennheiser-hd-471-kopfhoerer-im-test/

recka https://www.innerfidelity.com/content/sennheiser-hd-471-affordable-sealed-over-ear-headphones

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hd545 i pady hybryda Hm5.
Fajnie to gra.Jeszcze zrobię do nich kabelek jak dojdą wtyki z Chin

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja posłuchałem ostatnio HD540 na padach skórkowych asymetrycznych od HM5. Chyba najlepsze Sennki jakich słuchałem, super. Detaliczna i kremowa góra, świetna scena, nasycona średnica, basu w sam raz. Questyle odkręcony na 3/4 także trochę mocy potrzebują.

 

Ktoś wie czym różni się dźwiękowo wersja gold?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ja posłuchałem ostatnio HD540 na padach skórkowych asymetrycznych od HM5. Chyba najlepsze Sennki jakich słuchałem, super. Detaliczna i kremowa góra, świetna scena, nasycona średnica, basu w sam raz. Questyle odkręcony na 3/4 także trochę mocy potrzebują.

 

Ktoś wie czym różni się dźwiękowo wersja gold?

Nie słuchałem Goldów, ale też  HD540 jestem oczarowany. Czarują. Goldy różnią się co najmniej gęstszą fizeliną.

Poniżej fota naszego rodzimego Aulait'a (z head-fi). Od lewej: ref I, ref II, Gold'y
6661750.jpg

Edytowane przez matkin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak fizelina z Beyerów.

 

A ref 1 i ref 2 różnią się dźwiękowo? Te drugie można taniej kupić, wiec pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam I i II. To prawda. II lepeij Sennowi nie wyszły. Zrezygnowali z fizeliny na rzecz jakiegoś polimeru plastikowego. We wcześniejszych postach dźwięk został określony jako"rachityczny". To prawda - jest okradziony z bogactwa średnicy.... niewybaczalne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldy chodzą dzisiaj w takich cenach, że w sumie można zapomnieć. Chyba, że kolekcjonerem jesteś. Ten model wspominam najlepiej z wszystkich Sennków, a nawet potem się zastanawiałem dlaczego Sennheiser cofnął się konstrukcyjnie. Wystarczy porównać jakość plastików i przemyślaną konstrukcję, do wszystkiego łatwo się dostać i wymienić. Później natrafiłem na informację jakoby te stare były droższe w produkcji co mnie bardzo zdziwiło, ale jeśli tak jest to mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem HD540 I, II i Gold :)
@Soundman1200 II nie są lepsze od I, są inne, bardziej efekciarskie i przez to mniej naturalne. Fajnie się odnajdują w elektronice. Natomiast sporo lepsze od rev2 są np. HD425)

Goldy również sporo różnią się od HD540 I, w moim odczuciu mają mniej dociążony dźwięk i są bardziej hmmm... "zwiewne"? Natomiast mają fenomenalnie poukładany dźwięk, detale. Do muzyki klasycznej, jazzu idealne, chociaż do elektroniki też je często zakładam, można w nich słuchać muzyki godzinami.  Ceny ich są obecnie astronomiczne, ale moim zdaniem adekwatne do możliwości, no i co raz rzadziej występują. IMO jeśli ktoś ma możliwość kupna, to powinien zrobić to czym prędzej (u mnie zostają na zawsze). Hehe gdzieś czytałem, że Goldy to drugi model po Orfeuszu u Sennheiser'a, niestety nie mam jak tego sprawdzić ;)
Kolejna rzecz jest taka, że najczęściej używanymi przeze mnie słuchawkami na co dzień są... HD540 I ze względu na ich największą uniwersalność.
Mam nadzieję, że @Aulait napisze coś mądrzejszego na temat różnic między tymi modelami.

 

Edytowane przez domzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to masz już 3 Orfiki włącznie z małym, do tego niektórzy będą się upierać, że przy dobrym sprzęcie hd800 są lepsze więc bez przesady z tym drugim modelem :D. Do tego jakby były takie uniwersalne to bym nie sprzedawał, lekkie gatunki wchodzą jak w masło, ale do ciężkich to słabo. Moim zdaniem dodawanie skórkowych padów i walka z basem to strata czasu, a jak ktoś chce przy okazji temperować górę to słuchawki nie dla niego :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności