Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Jakie słuchawki nauszne do 600zl ?


SeVV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Poszukuje sluchawek, ktorych bede uzywal zarowno w domu jak i na zewnatrz(w tym do biegania) do muzyki elektronicznej, rocka, popu. Słuchałem już kilku modeli i jak narazie najciekawiej brzmialy chyba akg k619 i beyerdynamic custom one. Mam okazje dorwac akg k550 w dosc dobrej cenie, uzywane od nowego roku ale jeszcze ich nie sluchalem. K619 odpadaja z powodu slabej jakosci wykonania, ktora az razi w oczy. Mozecie polecic mi cos ciekawego ? Moze warto tymi k550 sie zainteresowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg k550 to duzo wyzsza półka od obu słuchawek, ktore wymieniles. O wiele ciekawsze granie niz custom one- wiecej szczegolow, scena jest niesamowita, ktorej w customach prawie nie ma, mimo mniejszej ilosci bassu, jest on duzo lepszej jakosci. No i przede wszystkim wysokie bardzo ładne, szczegółowe, customy sa ciemnymi słuchawkami, wiec nie porażaja duza iloscia wysokich ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie, pojawia się problem biegania, o którym napisałem a sam zapomniałem. W tych k550 byłoby pewnie nieciekawie.. Sam nie wiem, czy taki budżet to też nie jest lekki przerost formy nad treścią bo jeszcze trochę i wybiegnę ponad mój stacjonarny sprzęt ;P No dobrze, może aż tak źle to nie jest ale jak na słuchawki, które będą karmione androidowskim smartfonem w dużej mierze To może jest to zbyt wysoka kwota i warto zejść na ziemię ? Nie chcę jednak przekreślac tej górnej granicy i jeśli coś jest tego warte to jestem skłonny tyle przeznaczyć. Wiem, że moja boląvczką jest alergia na wszelakie chińskie, trzeszczące wykonania producentów a jeśli chce się tego uniknąć to trzeba posmarować.. Dla przykładu wczoraj słuchałem denonów ah-d1100 i przeżyłem szok. Słuchawki które tam kosztowały 799 pln skrzypiały jak szalone i nie grały wcale rewelacyjnie.. Jestem trochę zdezorientowany a chciałbym wybrać dobrze i na długie lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath m 50 potrzebuja zewnetrznego wzmacniacza, duzo lepiej wtedy graja. Natomiast akg k550 o dziwo graja tak samo ze wzmacniaczem jak i bez, nie wiem jak to jest wykombinowane, ale wychodzi na to, ze najlepszym zrodlem jest zrodlo przenosne ;) A jezeli masz iPoda to w ogole wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie ja chciałbym kupić coś porządnego a nie słuchawki, które będą się co pół roku albo rok rozsypywały. Przywiązuję dużą wagę do jakości wykonania. Miałem w ręku i na uszach beyerdynamic custom one i bardzo podobało mi sie ich wykonanie i to jak grają. Niestety miałem tylko kawałków na swoim telefonie i zbyt mało czasu, żeby się przyzwoicie wsłuchać. Kosztują 799 zł ale może jakby się gdzieś poszukało to znalazłoby się gdzieś taniej. Denony ze względu na to wykonanie odpadają. AKG K550 nie słuchałem ale podejrzewam, że to zupełnie inny rodzaj brzmienia i K550 będą dużo bardziej "dojrzałe" ? Są jeszcze jakieś modele, które byście polecili ? Jeśli nie, to może pomoglibyście mi jakoś ułożyć w spójną całość hierarchię pośród tych, które wymieniliśmy w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygodniej byłoby ci kupić osobno słuchawki za 500-600 zł do słuchania muzyki w domu/zwykłego chodzenia po mieście i osobno do biegania za powiedzmy 100zł? Wtedy te "lepsze" słuchawki nie byłyby narażone na jakieś nieprzyjemne przygody, dłużej by ci służyły i nie musiałbyś się bardzo przejmować ich rozmiarem. A przy bieganiu i tak raczej ciężko wsłuchiwać się we wszelkie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygodniej byłoby ci kupić osobno słuchawki za 500-600 zł do słuchania muzyki w domu/zwykłego chodzenia po mieście i osobno do biegania za powiedzmy 100zł? Wtedy te "lepsze" słuchawki nie byłyby narażone na jakieś nieprzyjemne przygody, dłużej by ci służyły i nie musiałbyś się bardzo przejmować ich rozmiarem. A przy bieganiu i tak raczej ciężko wsłuchiwać się we wszelkie szczegóły.

 

Masz w sumie sporo racji. Jestem skłonny postąpić w ten sposób. W takim bądź razie możemy wymazać bieganie z tematu i nie zwracać na tę czynność uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba te m50 beda najlepsze, akg k550 do elektroniki to sredni pomysł. K619 z tych gatunków to chyba tylko do elektroniki, ew. popu. Customy drogie ... moze hd380pro? Niektórzy mogą storpedowac ten pomysł, ale chyba nie jest taki zły. Ja lubie ich brzmienie choc słuchałem ich dawno i na poczatku mojej audiofilskiej drogi, ale , basem rzucaja gdzie trzeba. Instrumenty brzmią ładnie i sa dobrze odseparowane, scena jest jaka powinna. Hmmmmm ... to tych gatunków sie raczej sprawdza mysle, a ze względu na cene bedzie Cie stać na porządne słuchawki do biegania.

 

PS. Kurcze, tylko przy hd380pro i one x + jakies wzmocnienie by sie przydało jeszcze, bo nawet z iPhonea samego nie pokazują pełnej klasy.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te HD380pro kosztują 400-500 zł i mają impedancję 54 Ohm. Beyery można za 699 wyrwać, taniej nie widziałem no ale impedancja 16 Ohm jednak pozwoli im rozwinąć skrzydła na wszelakich źródłach. Troszkę urzekły mnie te custom one swoją solidnością



Na pewno do Audio-Technica ATH-M50 też bym potrzebował wzmacniacza jakiegoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności