Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HD25-1 II Modowanie


DarkH8

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Niedawno nabyłem w dobrym stanie tematowe słuchawki, same z siebie grają fajnie ale jestem ciekawy czy jakieś nieinwazyjne mody są w stanie cokolwiek zmienić i stąd trochę poszukałem :]

 

http://www.head-fi.org/t/590995/some-diy-mods-for-the-for-the-sennheiser-hd25-1-hd25-13-hd25-c-hd25-hd25sp

 

Czy warto się wogóle bawić? I co to u licha jest "rattlematt" ? Rozumiem że coś wytłumiającego, ale gdzie nabyć jakiś nasz lokalny odpowiednik?

 

Brzmieniowo ująłbym trochę góry (jeśli się da) i podbił dolinkę, przydałoby się też jakoś je uszczelnić bo minimalnie wypuszczają dźwięk na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym sobie spokój z tym modem, a wymienił w nich ten stalowy kabel na jakiegoś miedziaka od forumowiczów. FlameRunner ma bardzo dobrą ofertę na kabelek o takiej samej budowie jak oryginalny, z jedną żyłą puszczoną w pałąku. Zamiast niego kupiłem wtedy kabel od HD650 i trochę żałuję - jest z nim lepiej, ale niestety trzeba odwracać muszle i kabel wtedy jest dwustronnie. Następnym razem spróbuję coś DIY.

 

Wymiana tego stalowego kabla na miedziany zmiękczy trochę sztywną górę i dopieści bas, ale słuchawki stracą trochę na "monitorowości przekazu"

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podpytam go :]

Co do monitorowości to chyba nie jestem jej fanem, mam zbyt wrażliwe ucho i wychwytuję co chwila jakieś niedoróbki w piosenkach więc nawet jeśli trochę stracą to się nic nie stanie (poza tym stalowy kabelek sobie zostawię ;) )

 

DIY powiadasz? Spoko, tylko skąd wziąć takie końcówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster z forum ma: http://www.audeos.pl/pl/p/Wtyki-sluchawkowe-do-SENNHEISER-HD545%2C-HD565%2C-HD580%2C-HD600%2C-HD650%2C-HD-25SP/51

Właściwie to chodziło mi z tym DIY o to, że następnym razem skorzystam z oferty forumowej braci kablotwórczej, bo standardowy kabel to prostsza sprawa, a tutaj trzeba już mieć skilla, żeby to można było puścić przez pałąk i żeby to jakoś wyglądało ;)

 

Ja chciałbym kiedyś coś takiego: http://cdn.head-fi.org/3/3a/1000x500px-LL-3a5e9af0_P1010803.JPG - ewentualnie w czarnym oplocie.

 

Z miedzią (z HD650) te HD 25-1 brzmią bardziej "audiofilsko" - trochę większy dystans, gładko. Nie ma potężnych różnic, ale na stali to wszystko jest jakieś takie blaszane i sztywne ;)

 

Edit: Niedługo będę miał możliwość sprawdzenia kabla na Canare, więc dam znać jak to się sprawdza z HD 25-1.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niedługo będę miał możliwość sprawdzenia kabla na Canare, więc dam znać jak to się sprawdza z HD 25-1.

Kiedyś zrobiłem na Canare kabel do HD600 i w porównaniu z tym od HD650 to wielkich różnic (na HD600) nie słyszałem - może było ciut jaśniej na górze, a może to tylko sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego modu, to z moich obserwacji wyklejenie muszli wewnątrz dodaje trochę basu. Z tym, że ja używam pianki pod panele i taśmy dwustronnej. Jakby to było za mało zawsze można basreflex dorobić. Dodatkowo do wnętrza muszli polecam trochę watoliny lub wełny takiej jak kolumny głośnikowe się wytłumia - likwiduje pogłosy, czyli dźwięk robi się czystszy. Można też waty użyć, ale trzeba ja dobrze porozciągać, bo inaczej sporo basu zabiera.

Co do obcięcia wysokich to polecam filc tak z 1-2mm grubości przed przetwornik (pod pad) włożyć. Od grubości filcu zależy ilość "odfilcowanych" wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sporo twoich postów panie Perul i liczyłem na to że zabierzesz głos :)

Mógłbyś podać jakiś link na tą twoją magiczną piankę pod panele? (no i skąd brać filc? :) )

Co do bassreflexów to jestem tego ciekawy, ale ten proces trudno później odwrócić - nie da się słuchawek już przywrócić do oryginalnego stanu, najpierw pobawię się z wykładaniem ich różnymi rzeczami no i chyba się skuszę na zmianę kabelka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankę pod panele i taśmę dwustronną to można w budowlanym kupić (np "Obi") albo w sklepach z dywanami, wykładzinami typu "Komfort". Ja to w ogóle nie kupowałem, bo dostałem parę "gratów" zapakowanych w taką piankę więc profilaktycznie nie wyrzucałem. Najważniejsze to tylną ściankę wyłożyć, ale boczne też można przy okazji. Po takim wyłożeniu dodatkowo wzrasta izolacja od otoczenia (w takich HTF600 znacząco, ale tam dodatkowo basreflexy zaklejałem, ale i w CAL sporo dało).

Co do filcu i watoliny to kupowałem w pasmanterii - mam niedaleko nieźle zapatrzoną z tym, że spore kolejki są.

Jeśli chodzi o basreflexy to nie musi być ich tak dużo jak w Shure SRH240 - jak na mój gust, to nieco tam przesadziłem, dwa otwory by wystarczyły.

Można próbować je ukryć, np w SHL8800 rozwiercałem nieco otwory mocujące widełki pałąka w muszli (tak z jednej strony, żeby bolce nie latały w otworze) - praktycznie nie do zauważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ucinanie góry i dodawanie masy na bassie w tych sluchawkach to zbrodnia...

To już kwestia preferencji - to, że podobają się jednemu nie oznacza, że drugiemu też będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ucinanie góry i dodawanie masy na bassie w tych sluchawkach to zbrodnia...

Dokladnie

 

DarkH8 - wczoraj zdaje sie pisales ze kupiles te sluchawki a juz dzisiaj chcesz je modowac... co gorsza obcinac gore , dodwac basu = MULIĆ. IMO daruj sobie i wymien sluchawki bo zwyczajnie kupiles niewlasciwy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ucinanie góry i dodawanie masy na bassie w tych sluchawkach to zbrodnia...

To już kwestia preferencji - to, że podobają się jednemu nie oznacza, że drugiemu też będą.

Dlatego "drugi" wybiera inne słuchawki, te które mu bardziej odpowiadają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie ma słuchawek z wystarczającym SQ i charakterystyką bardziej "zmuloną" - stąd potrzeba zmodowania. Osobiście nie uważam, że stanie się im jakaś tragedia (sam jestem zwolennikiem nieco "zmulonego" brzmienia ;) ), zwłaszcza jeśli robi się mody odwracalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie ma słuchawek z wystarczającym SQ i charakterystyką bardziej "zmuloną" - stąd potrzeba zmodowania. Osobiście nie uważam, że stanie się im jakaś tragedia (sam jestem zwolennikiem nieco "zmulonego" brzmienia ;) ), zwłaszcza jeśli robi się mody odwracalne.

Opierajac sie na tym watku - mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi jak zacytuje....

 

"Słucham czegoś o fajnym przestrzennym brzmieniu i niskoschodzącym wyrazistym basie, muzyki słucham na zmoddowanym iHP120 (Wymiana baterii, MicroSD mod no i rockbox, mam też przedwzmacniacz Fiio) nie jestem fanatykiem wielkiej separacji lubię bardziej mięsiste brzmienie."

 

Nie dalo sie kupic gorzej - po prostu nie dalo :/ - jaki pajac mu polecil HD25 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahah, GigereE spokojnie :D

Mi się podobają i generalnie jestem zadowolony, ale chcę się trochę z nimi pobawić a wymianą kabla i wytłumieniem w środku nikt jeszcze niczego nie popsuł :)

Zakładając że już je rozbierałem na czynniki pierwsze żeby poprawić łączenie w lewym głośniku i żeby je generalnie wyczyścić i doprowadzić do porządku po poprzednim "właścicielu" to takie modowanie to będzie dziecinna igraszka ;) - co szkodzi popróbować?

 

Bardzo fajnie siedzą na głowie, graniem naprawdę się wyróżniają ale są trochę zbyt sykliwe a bas mógłby być bardziej obecny :] jeśli faktycznie bedą mnie drażnić to zakupie sobie jakieś inne a te sprzedam, ten model jest całkiem popularny więc raczej problemu nie będzie ;)

Edytowane przez DarkH8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ze zjadlem na nich zeby.... z racji dosc dlugiegio uzytkowania tego modelu po prostu co nieco o tych sluchawkach wiem :)

Na co je stac jak i czego nie potrafia... stad czytajac Twoje oczekiwania i potrzebe modowania - sugerowalem raczej inwestycje w inny model - wybor jest w koncu przeogromny :) Jednakoz z checia poczytam o Twoich doswiadczeniach z modowaniem - w koncu nic doswiadczen empirycznych nie zastapi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigerE: Wiem, że to w sumie offtop, ale jestem ciekaw. Rozumiem, że ostatecznie się z nimi rozstałeś. Napisz mi proszę dlaczego, bo jakoś niezwykle mnie to interesuje :)

 

Sam miałem najpierw BA, teraz używa ich moja dziewczyna. Potem przeskoczyłem na HD25-1, a teraz bardzo kusi mnie wersja 600 Ohmów. Na początku używałem tych pseudo-skórzanych padów, potem jednak przekonałem się do welurów i już nawet nie wracam do tych pierwszych. To chyba jeden z moich najlepszych zakupów - mają swoje wady, ale szybko o nich zapominam, bo są uniwersalne, to świetny odnośnik do testów słuchawek zamkniętych oraz źródeł, pancerne, kompaktowe, a do tego łatwo o części. Poza tym, bardzo podobają mi się wizualnie (sic!).

 

Czasem myślę o sprzedaży, ale szybko uświadamiam sobie, że to byłby duży błąd. Musiałbym być w wyjątkowo kryzysowej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigerE: Wiem, że to w sumie offtop, ale jestem ciekaw. Rozumiem, że ostatecznie się z nimi rozstałeś. Napisz mi proszę dlaczego, bo jakoś niezwykle mnie to interesuje :)

Nie, nie sprzedalem - mam w tej chwili 3 pary tych sluchawek (wliczajac 25BA) ;) chociaz technicznie 2 plus drivery (zapodzialem gdzies jeden z palakow - mam wrazenie ze ktos mi go przez pomylke wywalil :( czy cos - ale mniejsza o to ) Nie mam za bardzo na co je wymienic jezeli chodzi o portable :/ moze jakies sugestie ? ;) nastepcy HD25 ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię PX360 jako portable.

No niestety... chcial bym isc deko wyzej a SRH940 sa jak by to ujac - zbyt "delikatne".

 

 

GigerE: To zmienia postać rzeczy :)

 

Miałeś może kontakt z wersją 600 Ohmów? Używam HD 25-1 tylko stacjonarnie i mają dla mnie trochę za dużą skuteczność - zmuszony jestem ściszać DACa, żeby potkiem operować po ludzku.

Jest różnica brzmieniowa?

 

 

Kawal czasu temu - z pamieci one powoli zmierzaly w ciemniejsza strone mocy - ale reki sobie w tej chwili uciac nie dam.

Nie mozesz zrzucic gaina z 2.5 na 1 w o2 ? IMO zdecydowanie lepsze rozwiazanie jezeli chodzi o wzmacniacz jako taki.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności