Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Maya u5 vs SB X-Fi HD vs Prodigy CUBE do słuchawek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje karty USB, przeglądając internet zaciekawiły mnie te 3, którą z nich najlepiej wybrać oraz czy są dobre czy raczej polecacie cos innego?

Słuchawki aktualnie mam HD202 ale z kupnem karty zamieniam zmienić na jakies lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię obie rzeczy na raz, kartę potrzebuję ponieważ zintegrowana w płycie sprawia problemy pod systemem OS X(mam hackintosha).

 

Może jaki zestaw Karta+słuchawki + mikrofon polecicie? chciałbym wydać tak góra 300 na kartę i góra 500 na słuchawki, mogę to troche nagiąć ale nie jestem audiofilem i nie chcę przepłacać jak powyżej pewnej ceny nie dam rady wychwycić różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon najlepiej osobno - ZALMAN zM-MIC1. Cube pod słuchawki jest lepsza od mayi, i fiio (choć tutaj opinie są podzielone - w każdym bądź razie jako combo lepiej spisze się Cube, bo ma lepszy wzmak i możesz dodatkowo opamp wymienić, żeby podpasować/polepszyć brzmienie). Creative w tej cenie to można sobie od razu darować.

Prodigy Cube - wejście na mikrofon też ma - więc nie będziesz musiał ze zintegrowanej karty w kompie w ogóle korzystać.

Co do słuchawek to pytanie jaka muzyka, czy mają izolować od otoczenia czy nie. Może nawet osobny temat warto. Co prawda poniżej pułapu cenowego, ale Takstar HI2050 są dobrą i opłacalną propozycją (grają za więcej niż kosztują).

 

Jeśli chcesz koniecznie słuchawki z mikrofonem to te http://www.thomann.de/pl/superlux_hmd_660e.htm nie są złe i z Cube'a powinny w miarę grać (dość wysoką impedentację mają) - to jest po prostu model HD660 z mikrofonem. W Polsce nie wiem czy gdzieś dostępne, ale od czasu do czasu ktoś na forum robi zamówienia grupowe z tego sklepu.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że karta zintegrowana nie chcę kompletnie działać i nie możesz używać jej do obsługi mikrofonu? Warto przy okazji zwrócić uwagę na wsparcie dla Maca, w przypadku FiiO masz 24/96 bez żadnych sterowników. Zawsze można kupić samego DACa + http://allegro.pl/pc18-karta-muzyczna-usb-5-1-dzwiekowa-wyslka-24h-i3189774359.html do obsługi mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Na zintegrowanej mikrofon nie działa a przy większej głośności w słuchawkach są sumy i trzaski.

-Z tego co wyczytałem i Maya i Cuba działają na OSX

-Z wypowiedzi #7 icon_share.png oblivion wnioskuje że z creative'a należy zrezygnować więc do wyboru zostaje na razie:

 

Maya U5 vs Cube vs DAC(e07k lub E10) + tania karta do mikrofonu vs proponujecie coś jeszcze?
189zł vs 369zł vs 289zł+20zł

+dużo niższa cena +pokrętło głośności Mało o tym wiem

+podobno świetna jakość. +podobno lepiej nadaje się ?????

czytałem gdzieś że podobna do słuchawek od Maya

do drozszego cube +wygląda solidniej

 

-brak pokrętła głośności -cena

 

 

 

1.)Dodalibyście coś do tego porównania?

2.)Zwłaszcza mnie interesuje czy warto według was dopłacić drugie tyle do cube względem maya, więc wybierając Maya u5 vs Cube co byście radzili?

 

 

3.) nie upieram się że mikrofon w słuchawkach musi być zintegrowany,było by to o wiele wygodniejsze ale jeśli nie miało by to tracić na jakości/mieć zawyżoną cenę przeżyję drugi plączący się kabel tego zalmana.

4.)Zakładając że kupuję słuchawki bez mikrofonu to cz tą w miare tanie warte uwagi mikrofony które można postawić na biurku żeby łapały dźwięk?Rozwiązało by mi to problem 2 kabli

 

5.) Słucham zarówno rock/punk-rock etc ogólnie gitarowych gatunków, jednak czasami nachodzi mnie ochota na posłuchanie hmm, dubstepem to bym tego nie określił ale muzyka tworzona elektronicznie z większą ilością basów. Ogólnie lubie słyszeć bas.

 

6.) Zastanawia mnie że do karty za 200-400zł polecacie karty za 150-250zł, Czy takie słuchawki wykorzystają potencjał tych kart ?

Edytowane przez cup12552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho najlepszym rozwiązaniem będzie FiiO E07K. Tutaj masz recenzję chyba wszystkich sprzętów które cię interesują - http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/

FiiO wychodzi chyba najlepiej. Zdecydowanie lepiej kupić mikrofon + słuchawki niż słuchawki z mikrofonem. Często polecany jest Zalman MIC-1 na klipsie, osobiście używam jakiegoś stojącego na biurku Trusta za 10zł a też sprawdza się świetnie do skype czy innej komunikacji głosowej. Taki http://allegro.pl/mikrofon-zalman-zm-mic1-hit-sprzedazy-i3167546052.html albo taki http://allegro.pl/mikrofon-na-elastycznym-palaku-skype-gg-kabel-2-5m-i3165231662.html będzie ok. Co do ceny - przypuśćmy mając 900zł lepiej wydać 600 na słuchawki i 300 na źródło niż na odwrót. Różnice pomiędzy słuchawkami są dużo większe niż dacami czy wzmacniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc że E07K będzie najlepsze masz na myśli jakość dźwięku?

Byłem najbardziej zdecydowany na Maya U5(ze względu na cenę) a akurat tego urządzenia nie ma na stronie którą podałeś,

nie ukrywam że wolałbym zapłacić mniej niż max budżet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepłacaj za mikrofon Zalmana, tutaj masz ten sam, tylko Esperanzy, poczytaj w internecie, ta sama jakość.

http://www.ceneo.pl/13125656



http://www.logitech-hardcore.pl/forum/viewthread.php?thread_id=865 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w identycznej sytuacji co cup12552, więc podłączę się pod ten temat

 

właściwie szukając sobie sprzętu trzeci dzień, to już się zdecydowałem na e07k, ale całą noc nurtowało mnie jedno pytanie, gdyż odpowiedź na nie jest omijana szerokim łukiem w wiekszośći tematów dotyczących tego urządzenia.

 

czy e07k dobrze poradzi sobie z napędzeniem głośniki ? podejrzewam, że w moim przypadku 60-80% czasu słuchania muzyki w domu będzie odbywała się na geniusach 1800a... czy w tej kwestii lepszym dla mnie wyborem będzie jednak e10 lub maya u5? przesiadka jest z integry taniej płyty głównej, więc spodziewam się odczuć różnicę. docelowo szukałem sobie czegoś tylko i wyłącznie do domu, ale jakby to było fiio to mógłbym go sobie połączyć z moim clip+ i ogólnie zabierać go ze sobą do pracy i tam podpinać go pod laptopa(gdzie siedziałbym na eternach, superlux 668 lub CALach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż mam nierozwiązany dylemat między maya u5, cube a E07K, Maya kusi ceną i tym ze tez odrazu mam mikrofon, Cube i E07K pokrętłem.

Będzie duża różnica w jakości między tymi urządzeniami?Dodam ze nawet jak kupie E07K będzie on używany tlyko stacjonarnie



to jak myślicie?



to jak? które z tych 3 urządzeń ma najlepszy dźwięk Maya U5 ,prodigy cube czy E07K i jak duże to są różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pytanie tylko czy do Takstar HI2050 potrzeba czegoś na wyższym poziomie? Nawet w przypadku maya u5 słuchawki i karta będą w porównywalnym przedziale cenowym więc nie wiem czy tak tanie słuchawki wykorzystają lepszą kartę, nie ukrywam że nakręciłem się troche czytając recenzję takstar'ów ,

 

2czy ktoś je odradza czy to zdaniem jakiegoś posiadacza dobry wybór?



Jestem prawie zdecydowany na prodigy cube, możecie tylko powiedzieć czy to dobry wybór i jakie słuchawki do tego wybrać?



patrzcie co znalazłem: AUDIOTRAK Prodigy CUBE External USB Sound Card | eBay

W porównaniu do Allegro super cena :), powiedzcie tylko jakie słuchawki do tego i czy warto Opamp wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 300zł jest możliwość, że dowalą cło i VAT czyli +7%+ 23%= 30% więcej, chociaż to i tak dobra cena nawet w takim przypadku będzie.

 

Jest parę recenzji prodigy cube na forum, w niektórych jest o wymianie opampów. Wiele osób testowało opa2107 i ad8066 i te opampy uznają za upgrade jakościowy na plus. Więc warto się pobawić w to.

 

Co do słuchawek tak jak mówiłem najlepiej odrębny temat, jeśli chcesz więcej odpowiedzi - lecz takstary są ciekawym pomysłem i do tej muzyki będą dobre. Również sprawdzone na forum od dawna superluxy 681 i 668b są ciekawą alternatywą i dobrze zapowiadący się model, następca 681 - 681 mkII (EVO). Wiele osób uważa, że te słuchawki grają jakościowo jak nauszniki dużo droższe.

Co do wykorzytania potencjału - to do tych słuchawek, jak i w sumie wielu - Cube będzie lepszy od mayi. Co innego gdybyśmy mówili o DACu za 1000 i 2000 powiedzmy, bo róznice jakościowe przy dużo droższym sprzęcie raczej są mniejsze i wtedy tańsze słuchawki w takim wypadku byłyby nieco "nieestetyczne" przy drogim DACu dla niektórych ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by doliczyli cło to cena była by już nieatrakcyjna, bo taniej go można nowego dostać w polsce i nie ma problemów z gwarancją. Myślę tylko ew czy tego nie zamówić do niego(równiez od producenta):

http://www.ebay.pl/itm/AUDIOTRAK-MUSES-8820-OPAMP-High-quality-sound-bipolar-input-dual-OP-Amp-/120845099806?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c22ede31e

AUDIOTRAK MUSES 8820 OPAMP

 

Wiesz coś o tym?

 

Założę osobny temat o słuchawkach może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że opamp jest znakomity, jeśli wtrafi się w układ - w innym przypadku tylko dobra półka jakościowa.

 

Nadmienię, że MUSES 8920 to jeszcze wyższy model. Ostatnio Audiotrak ponownie stuningował swój wyższy model DAC/AMP DR.DAC2 DX , wymieniając właśnie opampy 8820 na 8920

 

Jeśli rozważasz zakup jakiegoś Muse, to też trzeba sprawdzić na jakim napięciu może on pracować. W Cube jest 5V, więc jeśli opamp ma minimalnie napięcie wyższe niż 5V to by nie chodził.

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie się na tym nie znam, ale na stronie producenta napisali że do cube polecają ten opamp i to jedyny który mają na ebay, pytam czy go znasz i czy warto dolozyc te 35zł do niego?

do wyboru mam też LME49720 za 14zł, który układ jest według Ciebie lepszy?



ps. tu założyłem drugi temat: http://forum.mp3store.pl/topic/104132-suchawki-do-karty-prodigy-cube-usb-ath-a500x-vs-hi-2050-vs-inne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagra z Muse nie mam pojęcia - bezpieczniej będzie kupić coś sprawdzonego. Ten LME jest tani, ale to raczej nic wybitnego jak pamiętam.

Ogólnie na forum czasem można kupić taniej jakieś opampy, pamiętam, że jakiś czas temu w komisie mikolaj612 miał temat o sprzedaży opampów, więc możesz spytać, czy ma coś ciekawego w dobrej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności