Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FIIO D03K - Taishan


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mógłbyś Sir Harvester bez podłączenia wzmacniacza zobaczyć?

W sensie podłączając słuchawki do caca bezpośrednio? Na 2 parach słuchawek i kolumn, na 3 rożnych wzmakach słychać na dużych poziomach głośności delikatny szum kiedy muzyka nie gra.

 

Jeśli ktoś korzysta z oryginalnego zasilacza to możliwe że to jego wina.

Ja mam zasilacz diy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy używacie d03k z PC, ja używałem przez spdif - może faktycznie to FiiO szumi gdy się je używa z kompem.

Nie da się go używać z kompem, bo on ma tylko SPDiF. Za to podłączenie fabrycznego zasilacza robi mu autentyczną krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest wina D03K? Sprawa rozchodzi się o to, że mam jeszcze rok gwarancji, więc jeśli to wina DAC'a to wypadałoby wysłać na gwarancję przed modowaniem na które chce zmodyfikować kartę na dniach.

Moje połączenie to laptop -> Konwerter -> Toslink -> D03K -> słuchawki.

D03K kompletny stock z tym małym śmiesznym zasilaczem.

 

Zmiana zasilacza sporo zmienia? Bo tak patrzyłem to koszt takiego sprzętu to 200 pln.

Wtedy DAC mnie wyniesie razem z modowaniem jakieś 350 pln (kupiłem używane Fiio).

Warto?

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wprowadza sporo dobrego, ale nie jest to monstrualna zmiana. Ja za d03k + zasilacz dałem 220zł, świetny stosunek jakość/cena.

 

Jako, że rozglądam się za nowym daciem zapytam przy okazji: co lepszego znajdę do powiedzmy 600zł? DIY? może Schiit Modi albo Loki? Oczywiście używki jak najbardziej wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, plan jest taki, podłączam Fiio do TV, a słuchawki do line out w Fiio. Działa. Czy jest opcja sterowania głośnością w słuchawkach z poziomu TV? Na razie muszę regulować głośność z poziomu każdego urządzenia podłączonego do TV - dekoder i konsola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie podłączę się pod temat, bo sumie chetnei kupiłbym ten DAC ale jest mały problem. Po za tym, że DAC ma być podłączony do TV ma też służyć jako konwerter do laptopa. Niestety laptop nie posiada żadnego wyjścia cyfrowego dźwięku (prócz hdmi), także szukam czegoś z tej półki cenowej i jakościowej co będzie miało dodatkowo wejście usb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Wiem, że odgrzewam bardzo starego kotleta, ale niestety konta użytkownika "mikolaj612" już nie ma a to on najwięcej pisał o jakichś tajemnych modach tego taniutkiego DACa. Byś może znajdzie się ktoś kto mógłby przybliżyć co warto w nim zmienić? Zasilanie to oczywiste, ale były też nawiązania do opampa nie wiem tylko czy wymiany czy całkowitego usunięcia. Po całkowitym wycięciu obawiam się że nie dałby rady bezpośrednio wysterować końcówki ale lepiej zapytać zanim zacznę w nim grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jest opisana tutaj, tutaj i tutaj. Ogólnie to z opampem jest taki problem że oryginalny jest słaby a nie za bardzo idzie coś tam wstawić. Mało który opek będzie optymalnie pracował z takim zasilaniem tzn. niskie niesymetryczne napięcie. Kompletnie z niego rezygnując może być problem z "napędzeniem" niektórych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O tych modach czytałem. Z tego co wiem to AD8656 albo OPA2209 potrafią sporo poprawić niemal zerowym kosztem. Myślałem tylko że oprócz wymiany opampa trzeba wokół niego coś pogrzebać z elementami biernymi. Zwłaszcza że w którymś z pierwszych postów "mikolaj612" napisał że jest tam dużo elementów zbędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja zasilam z dedykowanego zasilacza, jest trochę lepsza separacja i tzw. czarne tło. Nie są to zmiany kolosalne, ale da się usłyszeć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności