Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel do Edifierów r2600


Pasive

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam jeszcze jakiś 2XRCA - minijack, żeby podpiąć to swobodnie pod kartę dźwiękową. Przy rozstawie po 2,5m na lewo i prawo ten w zestawie będzie za krótki, żeby wygodnie podpiąć go pod aktywną kolumnę.

np. ten: http://allegro.pl/kabel-przewod-jack-3-5-na-2-rca-chinch-5m-vitalco-i3157363777.html (Vitalco) albo http://allegro.pl/markowy-kabel-2rca-3-5mm-jack-prolink-5m-i3108149088.html (Prolink)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, do głośników wystarczy jeden KABEL DMX 5-PIN XLR, 10m NEUTRIK i jeden 2xrca- minijack, żeby dowolnie rozstawić sobie edifiery r2600 podłączone do komputera po pokoju, tak, czy coś jeszcze wchodzi w grę?

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakieś stojaki pod głośniki lub uchwyty naścienne by się przydały ;) Na ziemi nie ma sensu stawiać, już lepiej na jakichś meblach... Pod względem okablowania, niczego więcej nie potrzebujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w audio to można wyliczać i wyliczać, co by się jeszcze przydało :)

 

Zamiast stojaków czy lepszego systemu wieszania zainwestowałbym najpierw w porządniejsze źródło, bo o ile się nie mylę mają być podłączane pod zintegrowaną kartę?

 

Ale spokojnie, nie wszystko naraz - na początku musisz sprawdzić czy odpowiadają Ci brzmieniowo i ergonomicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując edifiery r2600 wraz tymi 2 kablami będą kosztować ok 650 zł-700 zł. Nie ma może jeszcze lepszych głośników w cenie 650- 700 zł tylko bez potrzeby kupowania tych zasranych kabli?

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie głośników z kablem (zintegrowanym) pozwalającym na ich oddalenie o 5 i wiecej metrów. Więc, jeśli chcesz - jak to ująłeś - móc je dowolnie rozstawiać, i nie być ograniczonym w umiejscowieniu źródła sygnału to odbywał czeka Cię inwestycja w kable.

 

Wydaje mi się, że szukasz już trochę dziury w całym. Obyś nie przekombinował ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie głośników z kablem (zintegrowanym) pozwalającym na ich oddalenie o 5 i wiecej metrów. Więc, jeśli chcesz - jak to ująłeś - móc je dowolnie rozstawiać, i nie być ograniczonym w umiejscowieniu źródła sygnału to odbywał czeka Cię inwestycja w kable. Wydaje mi się, że szukasz już trochę dziury w całym. Obyś nie przekombinował ;)

 

Spokojna głowa, nic nie przekombinuję ;). Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, jaka jest długość oryginalnego kabla 5pin XLR (tego wmontowanego na stałe w edifiery r2600), nigdzie nie mogę tego znaleźć, będę bardzo wdzięczny. I jeszcze takie jedno pytanko, tak się zastanawiam, czy na jednym małym kabelku cinch, który będzie przesyłał sygnał aż z obu kolumn uzyskam z PC fajną jakość dźwięku?

Edytowane przez Pasive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do recki, do której podaliśmy Ci linkę na początku, tam znajdziesz informację nt długości oryginalnego, zintegrowanego kabla, i nie tylko :)

Długością i jakością kabla cinch bym się nie przejmował - kartą dźwiękową w pececie, owszem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do recki, do której podaliśmy Ci linkę na początku, tam znajdziesz informację nt długości oryginalnego, zintegrowanego kabla, i nie tylko :) Długością i jakością kabla cinch bym się nie przejmował - kartą dźwiękową w pececie, owszem :)

Czyli ten oryginalny kabel DMX 5pin XLR pozwoli przynajmniej na 1,5m odstępu od kolumn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się jeszcze zastanowić nad Modecomami SHF120U. Są niższe od Edifierów ale głębsze. Mam je na biurku blisko mnie(Sven Royal 2 - z grubsza to samo) i jako monitory bliskiego pola sprawują się świetnie. Nie słuchałem Edifierów ale kolega z forum Maciux miał obydwa zestawy na testach i Modecomy bardziej mu pod pasowały. Jedyne co może przeszkadzać to lekki szum po włączeniu głośników, nie słychać go chyba że nic nie robisz i masz je włączone, mi osobiście to większego dyskomfortu nie sprawia a praktycznie ręką dosięgam do wyłącznika z tyłu. Moim zdaniem warto się zastanowić, nie będziesz musiał kombinować z kablami bo kabel to zwykły dwużyłowy, zresztą używam tego z zestawu i nie zauważyłem spadku jakości na "pasywnej" kolumnie. Jedynie co wymieniłem to kable cinch bo te z zestawy wyglądały mizernie :) Różnicę w cenie możesz spożytkować na jakąś dobrą kartę dźwiękową, chociażby Audigy 2 ZS z allegro.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły Edifierki r2600 z bass-reflexem z przodu, właśnie testuję, są... ******ste :D . Teraz czekam tylko na dostawę 2 kabli ;). Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc, nawet nie wiecie jaką sprawiło mi to przyjemność, pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Ja wciąż jestem zauroczony ich brzmieniem :) Choć teraz standardowo mam ustawione potencjometry tak: Bass -2dB, Treble +2dB. Niewielka korekta a dźwięk bardziej neutralny i lżejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Ja wciąż jestem zauroczony ich brzmieniem :) Choć teraz standardowo mam ustawione potencjometry tak: Bass -2dB, Treble +2dB. Niewielka korekta a dźwięk bardziej neutralny i lżejszy ;)

 

Robiłem dokładnie tak samo :)

 

Tak nawiasem mówiąc, ja zamiast Modecomów SHF120u albo Edifierów R2600 wybrałem jednak Wharfedale Crystal 10 + Lepai T-Amp - to dla tych, którzy chcą czegoś pomiędzy SHF120u a R2600, ale brzmienie jednak klasę wyższe. Naturalne, miękkie, lekko ocieplone, bardzo przestrzenne - nie tak basowe jak R2600 i nie tak sztywne jak SHF120u :)

 

Postaram się je kiedyś zrecenzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, ja zamiast Modecomów SHF120u albo Edifierów R2600 wybrałem jednak Wharfedale Crystal 10 + Lepai T-Amp - to dla tych, którzy chcą czegoś pomiędzy SHF120u a R2600, ale brzmienie jednak klasę wyższe. Naturalne, miękkie, lekko ocieplone, bardzo przestrzenne - nie tak basowe jak R2600 i nie tak sztywne jak SHF120u :)

 

Ciekawa i rozsądna finansowo alternatywa! :) Dla mnie jednak zaletą R2600 jest wbudowany wzmak, staram się ograniczać pudełka, kable itp.

Zrecenzuj ten komplet musowo! Ciekaw jestem jak diabli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do wygrzewania, to maskownice nie grają IMHO roli, ale do samego odłluchu, jesli w pobliżu nie kręcą się jakieś nadpobudliwe latorośle to śmiało ściągaj. Nieskrępowany niczym dźwięk to jest to! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Całkiem zapomniałem, więc teraz jak mi się już przypomniało to tu napiszę :P

Otóż, kilka-kilkanaście tygodni temu polski dystrybutor Edifier poinformował na swoim fanpage, że nowe zestawy R2600 z Bass-reflex z przodu są już sprzedawane z dłuższym, około 3 metrowym kablem.

Zatem jeśli ktoś się wstrzymywał z zakupem, to teraz może przestanie się wahać i zakupi te świetne głośniki :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności