Skocz do zawartości

Kilka spraw dotyczących forum


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że bez dodawania postu edycja ogłoszenia nie ma sensu bo jest np na 3 stronie komisu a po edycji nie podświetla się że coś było zmienione więc trzeba było by codziennie klikać w każde ogłoszenie czy czasem ktoś tam coś czegoś nie zmienił.

 

Czyli piszesz właśnie o klasycznym podbiciu, bo podstawowym sensem nie jest, w tym co wyżej opisałeś, zmiana ceny jako takiej, a dążenie do tego aby ogłoszenie zaistniało "w świadomości" forumowej jak najwyżej. Czyli właśnie klasyczne podbicie :). A to jest dopuszczalne co 5 dni. W przeciwnym razie wszyscy by się prześcigali w chęci "zmiany ceny", generując posty.

 

Tak naprawdę napisałeś, nie że nie ma sensu edycja ogłoszenia na trzeciej podstronie, bo ta przecież ma zawsze sens, jeśli taka jest nasza intencja, aby zmieniła się jego treść. To nie jest ona nijak zależna od obecnej jego pozycji. Piszesz, że ta czynność traci powab, jeśli nie wiąże się z podciągnięciem ogłoszenia do góry :). Z tym oczywiście trudno się nie zgodzić. Powab, czy jak kto woli atrakcyjność, traci, sens zachowuje. A sens jest taki tego wszystkiego że ludzie nie generują pustych postów zaśmiecających dział, przez usilną chęć podbijania ogłoszeń, pod przykrywką edycji ogłoszenia.

 

Jeśli tylko zasada obowiązuje wszystkich i zawsze, bez wyjątków, to sens ona ma i to zasadniczy. I dlatego nie ma od niej wyjątków.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że bez dodawania postu edycja ogłoszenia nie ma sensu bo jest np na 3 stronie komisu a po edycji nie podświetla się że coś było zmienione więc trzeba było by codziennie klikać w każde ogłoszenie czy czasem ktoś tam coś czegoś nie zmienił.

 

Czyli piszesz właśnie o klasycznym podbiciu, bo podstawowym sensem nie jest, w tym co wyżej opisałeś, zmiana ceny jako takiej, a dążenie do tego aby ogłoszenie zaistniało "w świadomości" forumowej jak najwyżej. Czyli właśnie klasyczne podbicie :). A to jest dopuszczalne co 5 dni. W przeciwnym razie wszyscy by się prześcigali w chęci "zmiany ceny", generując posty.

 

Tak naprawdę napisałeś, nie że nie ma sensu edycja ogłoszenia na trzeciej podstronie, bo ta przecież ma zawsze sens, jeśli taka jest nasza intencja, aby zmieniła się jego treść. To nie jest ona nijak zależna od obecnej jego pozycji. Piszesz, że ta czynność traci powab, jeśli nie wiąże się z podciągnięciem ogłoszenia do góry :). Z tym oczywiście trudno się nie zgodzić. Powab, czy jak kto woli atrakcyjność, traci, sens zachowuje. A sens jest taki tego wszystkiego że ludzie nie generują pustych postów zaśmiecających dział, przez usilną chęć podbijania ogłoszeń, pod przykrywką edycji ogłoszenia.

 

Jeśli tylko zasada obowiązuje wszystkich i zawsze, bez wyjątków, to sens ona ma i to zasadniczy. I dlatego nie ma od niej wyjątków.

 

 

Nie rozumiem dlaczego od razu insynuujesz że moim zamiarem jest nabijanie pustych postów a tak że, że mam jakieś inne ciemne zamiary pod jakimiś przykrywkami jak to określiłeś. Normalnie zapytałem w chyba odpowiednim dziale ale już widać moderacja do mnie bokiem ustawiona bo raz czy drugi miałem inne zdanie.... ehhh życie...

 

Problem z obecnym systemem jest taki ze wystawiam coś za 1000zł, większość bywalców zapewne klika w "pokaż nowe posty" i widzą coś za tą kwotę. Po 2 dniach zmieniam cenę na 500zł ale nikt tego nie widzi bo nikt nie wchodzi w mój temat bo po co jak nie widać że coś się zmieniło.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Problem z obecnym systemem jest taki ze wystawiam coś za 1000zł, większość bywalców zapewne klika w "pokaż nowe posty" i widzą coś za tą kwotę. Po 2 dniach zmieniam cenę na 500zł ale nikt tego nie widzi bo nikt nie wchodzi w mój temat bo po co jak nie widać że coś się zmieniło.

 

 

Nieprawda. Ja regularnie wchodzę w twój temat w dziale sprzedam ale niestety nie robisz tam tam tak drastycznych obniżek jak w tym przykładzie i mnie nie stać :P

Edytowane przez soulreaver
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko że bez dodawania postu edycja ogłoszenia nie ma sensu bo jest np na 3 stronie komisu a po edycji nie podświetla się że coś było zmienione więc trzeba było by codziennie klikać w każde ogłoszenie czy czasem ktoś tam coś czegoś nie zmienił.

 

Czyli piszesz właśnie o klasycznym podbiciu, bo podstawowym sensem nie jest, w tym co wyżej opisałeś, zmiana ceny jako takiej, a dążenie do tego aby ogłoszenie zaistniało "w świadomości" forumowej jak najwyżej. Czyli właśnie klasyczne podbicie :). A to jest dopuszczalne co 5 dni. W przeciwnym razie wszyscy by się prześcigali w chęci "zmiany ceny", generując posty.

 

Tak naprawdę napisałeś, nie że nie ma sensu edycja ogłoszenia na trzeciej podstronie, bo ta przecież ma zawsze sens, jeśli taka jest nasza intencja, aby zmieniła się jego treść. To nie jest ona nijak zależna od obecnej jego pozycji. Piszesz, że ta czynność traci powab, jeśli nie wiąże się z podciągnięciem ogłoszenia do góry :). Z tym oczywiście trudno się nie zgodzić. Powab, czy jak kto woli atrakcyjność, traci, sens zachowuje. A sens jest taki tego wszystkiego że ludzie nie generują pustych postów zaśmiecających dział, przez usilną chęć podbijania ogłoszeń, pod przykrywką edycji ogłoszenia.

 

Jeśli tylko zasada obowiązuje wszystkich i zawsze, bez wyjątków, to sens ona ma i to zasadniczy. I dlatego nie ma od niej wyjątków.

 

 

Nie rozumiem dlaczego od razu insynuujesz że moim zamiarem jest nabijanie pustych postów a tak że, że mam jakieś inne ciemne zamiary pod jakimiś przykrywkami jak to określiłeś. Normalnie zapytałem w chyba odpowiednim dziale ale już widać moderacja do mnie bokiem ustawiona bo raz czy drugi miałem inne zdanie.... ehhh życie...

 

Problem z obecnym systemem jest taki ze wystawiam coś za 1000zł, większość bywalców zapewne klika w "pokaż nowe posty" i widzą coś za tą kwotę. Po 2 dniach zmieniam cenę na 500zł ale nikt tego nie widzi bo nikt nie wchodzi w mój temat bo po co jak nie widać że coś się zmieniło.

 

 

Nic nie insynuuję, nie nakręcaj się, po co zaraz takie zaczepne i wielkie słowa? Żeby wywołać kłótnię? Naprawdę nie ma o co i nie ma takiej potrzeby. Kłótnia w tej kwestii niczego nie zmieni. Napisałem tylko, że dopuszczenie takiego rozwiązania, stanowiłoby furtkę do ominięcia pięciodniowej restrykcji porządkowej. A z której, jak pokazuje praktyka, korzystałoby wielu "pomysłowych Dobromirów", zmieniając cenę w krótkich odstępach czasu. Nigdzie nie było w tym personalnej insynuacji pod niczyim adresem, tylko proste stwierdzenie praktycznego faktu. I nie ma opcji, aby komuś udało się rozsądzić jaka była intencja ogłoszeniodawcy, czy realna zmiana ceny, czy wyłącznie chęć podbicia.Tym samym, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie takiej kontrowersyjnej opcji w ogóle. Chyba, że ktoś wymyśli mechanizm, który potrafi zweryfikować intencje ogłoszeniodawcy. Ale póki co nikt czegoś takiego nie wymyślił.

 

Sam termin 5 dniowy nie jest zbyt dolegliwy, ani odległy, żeby aż tak mógł komuś pokrzyżować plany sprzedażowe. Poza tym powszechność tej zasady powoduje, że spełnia swoją rolę porządkową i nikt nie jest ponadstandardowo poszkodowany. A jak ktoś jest zainteresowany daną ofertą, to i tak ją śledzi wedle własnego uznania, niezależnie od podstrony, dokładnie tak jak to opisał Kolega @Soulreaver.

 

Pytanie Kolegi @saudio o system powiadomień, to ciekawy pomysł-opcja. Ale to trzeba dopytać tych którzy zajmują się techniczną stroną forum. Przekażę im tę sugestię. Zobaczymy co odpowiedzą.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież edytując temat nie podbijasz go, więc chyba nie ma tu żadnych przeciwskazań. Jedyny kto zauważy takie zmiany to ten co dodał temat do śledzenia. Ten zakaz podbijania to jest raczej dla zdrowej konkurencji żeby nie zasłaniać sobie nawzajem ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie ceny jasne, że podbicie jest nie na miejscu. Ale czy w przypadku tematów obejmujących kilka przedmiotów można dorzucić nowy przedmiot przed okresem 5 dni lub napisać o tym, że któryś się sprzedał?

 

Nie można, bo to też jest podbicie prze upływem 5 dni. I działają te same mechanizmy. Jeśli chodzi o wątpliwości Kolegi @touok i wcześniejszych. Zmienić samą cenę czy tez ofertę oczywiście można, ale nie przez podbicie, a przez edycję. Jeśli ktoś ma aż taką paląca potrzebę, że nie może wytrzymać tylko kilku dni aby uzyskać możliwość dodatkowego zasygnalizowania zmiany ceny, czy też oferty, to zawsze ma pod ręką opcję kolejnego ogłoszenia. Po to jest dopuszczalny limit 3 ogłoszeń na użytkownika.

 

Zasada 5 dni, to zwykła zdrowa zasada porządkowa. Nie ma i nie powinno być od niej wyjątków. Gdyby takiej zasady nie było, to faktycznie jeden przez drugiego by się starał żeby jego ogłoszenie było możliwie na wierzchu. I raczej trudno przypuszczać, że byłyby to jednostkowe przypadki. Wystaczyłby jeden, dwa, a później cała reszta by stwierdziła, że jest poszkodowana, bo ich ogłoszenia są spychane na dół. Więc nawet nie chcąc, robiliby to samo. Dla zwykłej równowagi. ostatecznie nikt by nie miał z tego żadnego pożytku, a na forum przybywałyby tylko puste posty w komisie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swego rodzaju "ranga" forumowicza. Na początku masz "nowy", potem jest "klikacz". Potem masz chyba "średnio zaawansowanego" przy 100 postach, "zaawansowanego" powyżej 250 oraz "bardzo zaawansowanego" powyżej 500. Jak przekroczysz te pół tysiąca postów to możesz sobie edytować swoją własną "rangę". Stąd ja mam np. "Inkwizytora", a SlawekR "odpoczywający od słów :)" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest swego rodzaju "ranga" forumowicza. Na początku masz "nowy", potem jest "klikacz". Potem masz chyba "średnio zaawansowanego" przy 100 postach, "zaawansowanego" powyżej 250 oraz "bardzo zaawansowanego" powyżej 500. Jak przekroczysz te pół tysiąca postów to możesz sobie edytować swoją własną "rangę". Stąd ja mam np. "Inkwizytora", a SlawekR "odpoczywający od słów :)" :D

 

Untitled.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz edytowac w swoim profilu?

 

poza ranga gorna jest jeszcze ta ranga dolna nazywana w widoku profilu "Grupa" - i to jest dla mnie jeszcze wieksza zagadka. Dwa razy pytalem adminow jakie sa kryteria zmiany z bywalca na zasluzonego i niestety odpowiedzi pokretne i niezgodne z rzeczywistoscia ;) bo raz slyszalem o ilosci postow... jak sie okazalo ze mam wiecej niz niektorzy zasluzeni to slyszalem o stazu. Tu sytuacja podobna. To potem o opinii i o lajkach uslyszalem - co znow sie okazuje ze to nie prawda bo mam wiecej niz niektorzy zasluzeni.

Po czym wiec uslyszalem ze to ranga uznaniowa... tylko nadal nie wiem kto musi uznac i za co sie zdobywa uznanie ;) ale juz nie ciagnalem tematu bo wydalo mi sie to juz bez sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubby na pewno nie dostaniesz zasłużonego za trucie dupy o rangę :D

to bylo z dwa miesiace temu, teraz ten post mi to przypomnial.

i nie trulem tylko spytalem z ciekawosci - bo myslalem ze to przychodzi po 2000 postach. A jak zaczalem dostawac rozne dziwne odpowiedzi to wlasnie sobie odpuscilem temat :) acz po prostu moim zdaniem pewne rzeczy powinny byc transparentne, ot co...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Propozycja do działu co kupić. Jako że niestety nie każdy wie jak zadawać pytanie o pomoc w tym dziale to wpadłem na pomysł co by zrobić żeby było jasno, czysto i klarownie. Podczas gdy szukałem taniego telefonu to często trafiałem na tematy na forum pcformat. Tam pytanie się o pomoc to ustalone pytania ważne przy wyborze telefonu. Myślę że można by coś podobnego zrobić u nas tylko że w formie takiej jak dodawanie tytułu tematu czyli miejsca do wpisana krótkiej i treściwej odpowiedzi, myślę również że bez odpowiedzi na wymagane pytania forum nie powinno pozwalać na dodanie takiego tematu (ale to już moja opinia). Tutaj pierwszy temat z brzegu w jakim jest to o czym piszę http://forum.pcformat.pl/Smartfon-do-200zl-muzyka-gry-i-przegladanie-Internetu-t

Myślę że wszystkim ułatwiło by to życie a osoby pytające nie zadawały by pytań na które można znaleźć odpowiedź samodzielnie w parę chwil w wujku google.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności