Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cresyn C750H - Luźne gniazdo jack


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja prawdopodobnie po wypłacie wybiorę się do mp3store po nówki. Chyba, że ktoś wyskoczy z dobrą ceną używek (a była tutaj niedawno okazja w komisie). Nismovski, pisałeś coś o kodzie na tańsze Cresyny, mógłbyś mnie nakierować? Nie radzę sobie ze znalezieniem tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest taki kod, który podajesz w uwagach lub mówisz sprzedawcy w sklepie. Tu masz szczegóły:
http://forum.mp3store.pl/topic/106649-wakacyjna-promocja/

Ogólnie to polecam śledzenie działu "Promocje", bo czasem są serio dobre okazje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Zarejestrowałem się tutaj po to, aby podzielić się swoim zdaniem na temat powyższych słuchawek. Może kogoś to zniechęci do zakupu tego produktu.

 

Pod względem muzycznym słuchawki są rewelacyjne i od tej strony jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Niestety ich budowa, jakość użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia :(
Słuchawki zakupiłem w dniu 6 czerwca 2013, czyli stosunkowo niedawno. Oczywiście posiadam luźne gniazdo - wiele osób mówi, że to nie przeszkadza, ale właśnie przeszkadza! Luz jest na tyle duży, że podczas chodzenia itp po prostu słychać jak całe gniazdo pracuje i luz w gnieździe przenosi się na słuchawki.

 

Kolejną irytującą rzeczą jest trzeszczenie plastiku w ruchomych muszlach! Tutaj podobnie, jak w przypadku luźnego gniazda, także te trzaski przenoszą się i pogarszają jakość odsłuchu :(

 

Na koniec, coś co zauważyłem dzisiaj, to poprzeczne pęknięcia na pałąku. Niestety, ale wskazuje to tylko i wyłącznie na bardzo kiepską jakość użytego plastiku, mimo że wydaje się on bardzo dobrej jakości.

Obawiam się, że długo te słuchawki nie popracują, bo pęknięcia będą postępować aż produkt stanie się bezużyteczny! Przypominam, że słuchawek używam dopiero 3 miesiąć!

 

Próbowałem kontaktować się z firmą Cresyn mailowo. Wysłałem im opis mojego problemu i poprosiłem o wskazanie serwisu, gdzie mógłbym słuchawki zareklamować. Niestety moje maile pozostały bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku a gdzie kupiłeś swoje słuchawki? Pomyśl trochę to nie boli. Czy jak zepsują mi się słuchawki Sony pisze do Japończyków gdzie mam je reklamować? Reklamujesz tam gdzie kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zakupiłem w dniu 6 czerwca 2013, czyli stosunkowo niedawno. Oczywiście posiadam luźne gniazdo - wiele osób mówi, że to nie przeszkadza, ale właśnie przeszkadza! Luz jest na tyle duży, że podczas chodzenia itp po prostu słychać jak całe gniazdo pracuje i luz w gnieździe przenosi się na słuchawki.

 

Jesteś pewien, że to ten luz a nie po prostu efekt mikrofonowy? Wątpię, żeby ten luz był słyszalny, bo jest raczej delikatny, jeśli jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux
Luz jest słyszalny (stukanie), ale tylko w warunkach absolutnej ciszy. Ja go usłyszałem jak założyłem te słuchawki w pokoju, w środku nocy i zanim odpaliłem dźwięk to było słychać jak to gniazdo chodzi, ale jak tylko włączyłem muzykę, stało się niesłyszalne. Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je na głowie teraz, ruszam wtykiem, macham baniakiem i nic. Dopiero jak macham przewodem z dość znaczną siłą coś słyszę ale nie wiem czy to nie efekt mikrofonowy od przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je na głowie teraz, ruszam wtykiem, macham baniakiem i nic. Dopiero jak macham przewodem z dość znaczną siłą coś słyszę ale nie wiem czy to nie efekt mikrofonowy od przewodu.

 

Właśnie na to mi wyglądało, bo nieźle tłumią, sporo plastiku, więc łatwo przenoszą hałasy kabla. Wtyk jest mały, a do tego komora przetwornika ruchoma, dziwne, że z wnętrza kopułki luz miałby stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, głuchy nie jestem :P Ja też mam je teraz na głowie i słychać stukanie gniazda jak poruszasz kablem lub wtykiem. Żaden efekt mikrofonowy to to nie jest. Ewidentnie to stuk plastików. Niemniej jednak, słychać to tylko przy wyłączonym dźwięku, także nie ma problemu jak dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na amazonie dobra okazja za 40funtów (jeśli mieszkasz w anglii oczywiście) ;)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00CLLYL1U/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Edytowane przez Zwodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w mp3store w promocji za 224.25 zł, więc dużej różnicy nie było.

A zmieniałeś może kabel w swoich? Właśnie je dostałem wszystko ok dopiero wygrzewam ale kabel wydaje się mizernej jakości znalazłem takie coś http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B3VS9X0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

nadałby się? będzie jakaś zauważalna róznica na tych słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dobry jesteś, że słyszysz kable? Ja tylko słyszę jak mam podpięte byle ****o za 1zł/mb. Czemu uważasz, że kabel jest słaby? Poza lekką tendencją do odbarwień nie wydaje mi się, żeby był jakiś zły.

Co do kabla: skąd mam wiedzieć czy się nada? Nie kupowałem go i nie porównywałem, więc się nie wypowiem.


Inna sprawa, że te słuchawki jakoś mocno nie zmieniają się po wygrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w mp3store w promocji za 224.25 zł, więc dużej różnicy nie było.

A zmieniałeś może kabel w swoich? Właśnie je dostałem wszystko ok dopiero wygrzewam ale kabel wydaje się mizernej jakości znalazłem takie coś http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B3VS9X0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

Transienta od NuForce im wrzuć to Beatsy wyjdą http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/nuforce/20219-nuforce-transient-35mm-35mm-15m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dobry jesteś, że słyszysz kable? Ja tylko słyszę jak mam podpięte byle ****o za 1zł/mb. Czemu uważasz, że kabel jest słaby? Poza lekką tendencją do odbarwień nie wydaje mi się, żeby był jakiś zły.

 

Co do kabla: skąd mam wiedzieć czy się nada? Nie kupowałem go i nie porównywałem, więc się nie wypowiem.

 

Inna sprawa, że te słuchawki jakoś mocno nie zmieniają się po wygrzaniu.

Grzecznie pytam nie wiem czy usłysze róznice jak dla mnie to wygląda licho ten kabelek a myśle że dali w komplecie jack-to-jack ażeby móc bezproblemowo go później wymienić. Co do obudowy właśnie myślałem nad tym i ten którego linka podesłałem wydaje się w porządku w tej kwestii

 

Ja kupiłem w mp3store w promocji za 224.25 zł, więc dużej różnicy nie było.

A zmieniałeś może kabel w swoich? Właśnie je dostałem wszystko ok dopiero wygrzewam ale kabel wydaje się mizernej jakości znalazłem takie coś http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00B3VS9X0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

Transienta od NuForce im wrzuć to Beatsy wyjdą http://audiomagic.pl/akcesoria-audio/nuforce/20219-nuforce-transient-35mm-35mm-15m.html

Myślę że kupować kabel za 100zł do słuchawek za 200 to gruba przesada...ale to tylko moje skromne zdanie

Edytowane przez Zwodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci odpowiadam, że jak usłyszysz różnicę w kablu na słuchawkach za 200 zł (poza przypadkami ewidentnie dławionymi typu CAL! czy SHP5401) to jesteś dobry. Poza tym, sam sobie odpowiedziałeś tym zdaniem:

Myślę że kupować kabel za 100zł do słuchawek za 200 to gruba przesada...ale to tylko moje skromne zdanie

 

Za mniej to Ty dobrego kabla raczej nie szukaj (zwłaszcza na tyle dobrego, abyś usłyszał różnicę), a Cresyn (moim zdaniem) zrobił wymienne kable z powodu funkcji podpięcia drugiego zestawu słuchawkowego, łatwości zmiany kabla przy uszkodzeniu oraz dla wyboru z której strony ma iść przewód, zależnie od preferencji słuchającego. Wątpię aby zrobili tak by ułatwić recabling na lepszy kabel, bo to za niska półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słuchawki zostały dziś wymienione na nowe przez MIP Serwis, z czego bardzo się cieszę ;) Ale do rzeczy. Do tej pory to wygrzewanie traktowałem z przymrużeniem oka - myślałem, że to kolejny mit typu kabell HDMI za 500 zł. Ale teraz testuje te nowe, i w mojej ocenie grają gorzej niż moje stare. Dźwięk jest bardziej taki "ostry" i mniej przyjemny. Mam porównanie, bo jeszcze dziś używałem tych popękanych słuchawek - a generalnie sprzętu tego używam po parę h dziennie :) Zobaczymy czy za jakiś czas się coś poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słuchawki zostały dziś wymienione na nowe przez MIP Serwis, z czego bardzo się cieszę ;) Ale do rzeczy. Do tej pory to wygrzewanie traktowałem z przymrużeniem oka - myślałem, że to kolejny mit typu kabell HDMI za 500 zł. Ale teraz testuje te nowe, i w mojej ocenie grają gorzej niż moje stare. Dźwięk jest bardziej taki "ostry" i mniej przyjemny. Mam porównanie, bo jeszcze dziś używałem tych popękanych słuchawek - a generalnie sprzętu tego używam po parę h dziennie :) Zobaczymy czy za jakiś czas się coś poprawi :)

Mam te same wrażenia dźwięk był zdecydowanie z ostry zostawiłem je na 12h chodziły non stoper i zdecywanie gładszy przyjemniejszy sygnał, do tego wydaje mi się że wcześniej słyszałem takie "cracki" nie wiem jak to nazwać teraz to nie ma miejsca

 

 

A ja Ci odpowiadam, że jak usłyszysz różnicę w kablu na słuchawkach za 200 zł (poza przypadkami ewidentnie dławionymi typu CAL! czy SHP5401) to jesteś dobry. Poza tym, sam sobie odpowiedziałeś tym zdaniem:

Myślę że kupować kabel za 100zł do słuchawek za 200 to gruba przesada...ale to tylko moje skromne zdanie

 

Za mniej to Ty dobrego kabla raczej nie szukaj (zwłaszcza na tyle dobrego, abyś usłyszał różnicę), a Cresyn (moim zdaniem) zrobił wymienne kable z powodu funkcji podpięcia drugiego zestawu słuchawkowego, łatwości zmiany kabla przy uszkodzeniu oraz dla wyboru z której strony ma iść przewód, zależnie od preferencji słuchającego. Wątpię aby zrobili tak by ułatwić recabling na lepszy kabel, bo to za niska półka.

 

 

Aj nie wiem ten który podałem w linku wydawał mi się po prostu porządny a pomyślałem że skoro zaoszczędziłęm(w moim wypadku) 20funtów to mogę te 10 spokojnie wydać jeżeli byłaby jakaś zauważalna poprawa no ale skoro mówisz że nie warto...póki co jeszcze je testuje sprawdzam różne ustawienia itp

Edytowane przez Zwodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności