Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD565 Oviation


kolysarz

Rekomendowane odpowiedzi

Bo każdy musi mieć świadomość że każda ingerencja w co by to nie było nawet serwisu to zawsze ryzyko.

Przy czym w odpowiednich rękach które wiedzą co robią gdy jest to tylko jakiś paproch włos jest to minimalne ryzyko.

W rękach mniej odpowiednich sam wiesz co się może stać :ph34r: i potem ryzyko rośnie nawet 4 krotnie albo i więcej :unsure:

 

Jak to ktoś powiedział membrana jest delikatna jak błona :ph34r: (cenzura 18+ :P ) i prawie tak jednorazowa, a uszkodzenie równie bolesne :P:D polać mu bo mówi życiowe prawdy :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkurzę nieco temat.

 

Dawno, dawno temu miałem HD565 - grały cudownie.

Te słuchawki potrzebują dużo prądu, u mnie grały z potężną, starusieńką Yamahą A720 i była bajka. Zupełnie nie rozumiem narzekania na brak basu - u mnie ten problem w ogóle nie występował. Z kolei z komputerem (Xonar D1) był dramat, grały płasko, bez basu, nie było przestrzeni i dynamiki, uciekało mnóstwo detali - grały jak najtańsze, najbardziej podłe słuchawki. W końcu spaliłem je na jednej z imprez - zapomniałem wypiąć je z gniazda Yamahy i podkręciłem głośność - wielka strata.

 

Historie historiami ale mam konkretne pytanie.

Jak ma się dźwięk HD565 w stosunku do HD580?

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 565,545 i 580(nie mam standardowych),600 i jednak się różnią, gdzieś pisałem różnice. W wielkim skrócie 5x5 więcej góry bas ma lepsze kopnięcie ale jest go mniej (dopiero jak dostaną prąd z ciepłego ampa jak owa yamaha pokazuje się bas) bliska średnica w muzyce z kobiecym wokalem REWELACJA.

580/600 łagodniejsza góra średnica oddalona basu więcej ale lekko spowolniony choć jest na to rada, ot takie do relaksu ....

 

Generalnie dla mnie one się uzupełniają, ja bym jednak dopłacił do 600 ze względu na grille.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

580 a 565 to zupełnie inny sposób prezentacji - 565 są jasne, szybkie, lekkie. Grają wiekszą sceną, szerzej. Jednocześnie mają specyficzną scenę - takie półkole przed nami.

 

580 są cieplejsze, ciemniejsze, bardziej dociążone i stonowane (co nie oznacza braku dynamiki) - grają bardziej w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo miedzy 580(nie mam standardowych) a 600 są większe różnice albo źle dobrałeś tor dla 580, bo 600 zagrały baardzo szeroko.

Generalnie 5x5 są łatwiejsze do uzyskania w klarowności a trudniejsze w basie, 580/600 odwrotnie, a 650 idą jeszcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś HD565 z HD600 na customowych kablach (Sommer i Canare) i to co wyłapałem to mniej więcej to co Retter napisał. W HD565 bliżej wokale, mniej planktonu w tle, do wokali kobiecych fajniejsze, ale to jak dla mnie ich jedyna przewaga. Bas wolałem z HD600, bo jest go trochę więcej. Lepszego zejścia w HD565 nie zauważyłem, ale to pewnie kwestia doboru repertuaru, bo raptem kilka utworów przesłuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam problem z rozebraniem pałąka w hd565. Chcę wyjąć gąbkę, jednak nie mogę sobie poradzić z plastikowymi zatrzaskami - tymi które spinają metalową część pałąka z plastikową na której jest gąbka.

Postępuję według tej instrukcji, jednak plastiki zewnętrzne wyginają się tak bardzo że boję się o ich złamanie, z ten zatrzask nic się nie rusza.

 

Może ma ktoś jakieś tipy, sposoby na to?

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety one muszą się mocno wygiąć. Mi nie udało się tego wyjąć, tak żeby nie było śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem w HD525 gąbkę od Fatality, a po bokach dałem czarną tekturę z okładki do bindowania (bo była krótsza). Gąbka wygodna i nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności