Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kawa!


eternia

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nie podchodzi, zachwycony ostatnio jestem davidoffem w ziarnach oczywiście za 30 pół kilo.

Ja się zapaijam Mk Cafe India przyrządzoną w cezve, znalezionym pod choinką.

Z kawiarki teraz smakuje jak popłuczyny.

M

Oj prawda, na Cyprze rządzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak to mozliwe, ze przegapilem ten watek?

 

Kawa to dla mnie calkiem istotne hobby. Od jakiegos juz czasu robie espresso przy pomocy srednio zaawansowanego, domowego setupu firmy Lelit. Za dostawce w ostatnim czasie najczesciej robi lodzka palarnia Euro Cafe. Robia swietna robote i ceny duzo lepsze niz "warszawskie".

Na domiar tego jestem w tym calkiem dobry :)

 

Czas strzelic shoota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo :D . A ja takiego tematu tutaj szukałem i nie mogłem znaleźć :D . 

 

W skrócie to szukam jakiejś kawy nowej do spróbowania :D . Jako że każdy z nas ma inne preferencje to może podam jaka kawa mi podeszła a jaka nie ;) . 

 

Co mi podeszło: ASTRA DELIKATNY SMAK, lavazza qualita rossa, lavazza creme e gusto, mk cafe crema, 

 

Co mi nie podeszło (przeważnie jak dla mnie były po prostu bez smaku ale ja mam raczej dziwne kupki smakowe :P ) : lavazza qualita oro (ta złota), niebieskie tchibo, markus gold

 

Lubię kawę mocniejszą, z wyrazistym smakiem. Kawę parzę w ekspresie kolbowym (tanie de longhi ec156). Preferuję kawę ziarnistą, ale dobra zmielona nie jest zła (lenistwo się włącza :P ). Często 100% arabica jest dla mnie za słaba no chyba że jest mocniejsza/bardziej wyrazista w smaku jak ta mk cafe czy astra. Złota lavazza ma jakiś dziwny smak który mi kompletnie nie podchodzi (wiem że dla wielu to najlepsza kawa, ale ja nie mam tak prosto :D ). Jakieś propozycje :P ? Aaaa...kawę piję z niewielką ilością mleka (powiedzmy że 1/6-1/7 filiżanki). 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amrowek napisał:

 

@mojo_aka_jojo

jak mielisz kawę  i czym?

 

Mam niezły, metalowy, włoski młyn z regulacją ślimakową i stożkowymi żarnami. W planach zakup Macapa.

Jak? Naciskam guzik i odważam stosowną dawkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręczny czy elektryczny?

 

Oskar zajrzyj na tą stronę co wrzuciłem.

i szukaj kaw mocno palonych

 jak też proponuję poszukać u nas kawy tej firmy

https://blogkawowy.pl/zoegas-skanerost-test/

 

 nie kłamią w teście 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

A mnie kawa niestety nie służy - mam po niej problemy żołądkowe (nieważne: z ekspresu, sypana, rozpuszczalna, z mlekiem lub bez).

Jednakże z rana potrzebuję kofeiny, dlatego zainteresowałem się yerba mate, którą piję regularnie od ponad roku - i szczerze mówiąc smakowo bardziej mi odpowiada, bo trochę przypomina herbatę zieloną, którą też uwielbiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Brain napisał:

Przerabiał ktoś z was jakieś tanie młynki żarnowe? Da się nimi zmielić drobniej od gotowców ?

Zmieniłem tydzień przed świętami stary młynek żarnowy bo padł po 6,5 roku mielenia. Kupiłem MPM MMK-05. Na najniższym ustawieniu mieli bardzo drobno i  jest cichszy od starego. Na razie zmielił 1,5 kg kawy i nie narzekam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny dobry młynek to np. Aergrind, ja mam i sobie bardzo chwalę, tylko kupiłem jeszcze na Kickstarterze za ok. 250pln, teraz są po ok. 400plnów... Panowie tyle jesteście wstanie wydać na sprzęt audio, a pijecie takie lury... Przecie tchibo to kawa podła i bez smaku! U mnie na młynku zawsze świeżo palona kawa jakości speciality, młynki mam dwa, ręczny i elektryczny do tego kilka akcesoriów do zaparzania. Nie wyobrażam sobie teraz pić znowu plujek pokroju mk cafe... Momentami jestem do tego zmuszony z kultury na rodzinnych spotkaniach, wtedy sobie przypominam jaka to jest przepaść! Żyjemy w pięknych czasach pod względem wyboru, po co marnować krótkie życie na słaby smak? Ja nie rozumiem... Pisząc te słowa popijam kawę zaparzoną w Chemexie, ziarna wypalone przez małą niemiecką palarnię z Monachium pochodzące z Gwatemali, coś pięknego w aromacie korzenne przyprawy, miód gryczany i lekko kakao... Ach to jest chwila przyjemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Ty chcesz mielić drobniej? przecież te mielone kawki z marketów to są na pył wręcz czasami zmielone... pytanie w czym chcesz parzyć tą kawę :) odezwij się na PW postaram się coś doradzić w temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Delonghi dedica ec685m, na dniach będę robił w nim przeróbki (dysza rancilio silvia, kolba npf, sitko niskociśnieniowe) i dlatego potrzebuje drobno zmieloną  i mocno ubitą, na razie przerobiłem z 5 różnych kaw ze sklepu i jedynie jacobs kronung miał odpowiednie zmielenie, reszta bardziej jak pod alternatywy. Ale potrzebuje świeżo zmielonej, bo jednak gotowce nie mają tego aromatu.

A że trochę już poczytałem i wiem że prędzej czy później trzeba będzie zmienić młynek na coś porządnego to na start chce coś taniego, żeby potem dać znajomemu albo rodzinie a nie bawić się w odsprzedaż a sobie kupić lepszy. Jako że mam delonghi i wersji metalowej to myślałem o młynku delonghi kg89, wizualnie żeby pasowało a w tym przedziale cenowym i tak pewnie nie ma dużego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Chcheckitout said:

 

Nie taki głupi, świetny młynek ! 

 

Ja mam elektryczny bo pod espresso cienko mielą ręczne. 

Tego mam pod tygielek także jest dobrze. Mocniej niż pod espresso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comandante zyskał sławę między innym przez możliwość mielenia pod espresso, z dobrymi wynikami nawet jeśli chodzi o walory smakowe i praktycznie zerową retencję. co do Twojego wyboru @Brain no to już chyba wybrałeś, ja bym pomęczył sklepy i upolował w dobrej cenie Baratza 30, widziałem już po ok. 800pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do wątku, metody parzenia głownie DRIP i AEROPRESS, mlynek commandante .przećwiczyłem wiele palarni ale generalnie nic nie umywa sie do tej https://mastroantonio.pl/ polecam spróbować, ogólnie gustuje w keniach i etiopiach ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palarni polskich jest dużo dobrych, ja szczerze to od Andrzeja i Eli wolę kawy pod espresso, te do dripów jakoś jeszcze mnie ani razu nie powaliły.
Z takich pierwszych palarni które zrobiły mi dobrze na podniebieniu i w mojej opinii nie mają słabych wypałów to https://www.goodcoffee.pl .

Z takich co jeszcze mogę polecić z czystym sumieniem to Hard Beans oraz https://nieczapla.pl - chodź jest tego dużo, a te trzy to tylko ułamek. Rynek teraz się nasyca i przetrwają najlepsi, ale ta trójka na bank da radę :) Ale MastroAntonio i Goodcoffee to już ci co przetrwali, parę lat na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności