Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip+ + Rockbox 3.13 - komputer nie widzi odtwarzacza


Kardithron

Rekomendowane odpowiedzi

u79gQ9Y.png

 

Mam problem z moim Clipem+ odkąd zainstalowałem Rockboxa 3.13, czyli od wczoraj.

 

Mój komputer praktycznie nie widzi odtwarzacza. Niezależnie od tego, czy podłączę go, gdy jest wyłączony, czy podłączę go, gdy jest włączony - na liście dysków komputera świeci pustkami.

 

Podpinając Clipa słychać charakterystyczny sygnał podłączanej pamięci flash. Po kilku sekundach słychać ten sam sygnał dla ODŁĄCZANEJ pamięci flash, mimo tego, że z odtwarzaczem w międzyczasie nic nie robię.

 

Na zdjęciach widzicie ekran, który się wyświetla na czas podłączenia. Co bardzo istotne - po fizycznym odłączeniu odtwarzacza ten ekran pozostaje aktywny. Muszę wtedy resetować Clipa.

 

System operacyjny komputera to Windows 7. Rockbox, jak wcześniej pisałem, jest w wersji 3.13. Zainstalowałem go wczoraj za pomocą Rockbox Utility 1.3.1.

 

Co robić?

 

 

 

EDIT:

 

Podłączyłem Clipa ponownie, z poziomu wyłączenia. Oto i nowości, którymi zostałem zaskoczony.

 

Po pierwsze: tym razem na ekranie widać sam wtyk USB. Nie ma otoczki w postaci stanu baterii, godziny itp.

 

Po drugie: komputer "coś zaczyna widzieć". "coś zaczyna widzieć" = zaczyna powoli dostrzegać, że są jakieś dyski (ale nie ujawnia ich zawartości).

 

Minęła chwila i otrzymałem poniższy komunikat:

 

97LOKKW.png

 

Zaczynam się bać. :C

 

Odłączyłem właśnie Clipa (mogłem to nawet zrobić przy pomocy bezpiecznego usuwania sprzętu, wow!) i mam do czynienia z sytuacją podobną, jak poprzednio. Przy czym:

 

1) Widać sam wtyk USB bez otoczki, tak, jak wspomniałem wcześniej.

2) Ekran się nie wygasza.

 

Pewnie i tak znowu muszę zresetować.

 

 

Liczę na ratunek. :)

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chyba najprościej i najszybciej bedzie przeinstalować RB.

A w jaki sposób mam to zrobić nie mogąc dorwać się do dysku z poziomu komputera?

 

Nie wiem, czy ma to duże znaczenie, ale przy przeskakiwaniu między odtwarzanymi utworami Clipowi z RB zdarzało się mozolnie reagować.

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie pomyślałem.

Próbowałeś podpiąć do pc na oryginalnym sofcie?

 

I to jest myśl. ^_^

 

Zrobiłem to i wszystko widać, jak trzeba, Tylko co to dla mnie oznacza? Wszelkie zmiany w zbiorach pamięci muszę przeprowadzać na oryginalnym sofcie? Niby nie jest to jakiś wielki problem, ale... Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest tak źle, może po prostu coś się nie tak w RB zainstalowało. Spróbuj odinstalować RB i usunąć wszystkie jego pliki i zainstalować od zera jeszcze raz.

 

Byłem do tego troszkę sceptycznie nastawiony, ale po reinstalce już wszystko gra - dosłownie i w przenośni. :) Dzięki.

Edytowane przez Kardithron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności