Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe z dobrym basem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dotychczas korzystałem z słuchawek Brainwavz proAlpha, ale się popsuły. Szukam więc nowych słuchawek.

W najbliższym czasie powinienem otrzymać zastrzyk gotówki i wtedy je zakupię. No i tu jest mój problem, ponieważ nie wiem dokładnie jak to biedzie kwota. Pomóżcie mi poszukać słuchawek przedziale cenowym do około 100 zł. Jak będę mógł wydać więcej to i tak pewnie zakupie SM E 10.

 

No i tutaj upatrzyłem sobie:

- NuForce NE-600X (podobno bas mają całkiem niezły ale czy jakoś wydawanego dźwięku będzie na poziome proAlpha ?)

- Fischer Audio Omega ( czy one mają dobry bas ? Podobno Etern'y mają znakomity, ale to nie ten przedział cenowy)

- SoundMAGIC PM21 (Jak z jakością wykonania tych słuchawek? Wyglądają na dość kruche i łatwe do uszkodzenia.)

Które z nich mają najlepszą jakość dźwięku i mocy bas, ponieważ proAlph'y miały go trochę za mało. A może inne ?

 

Słuchawki będą grały z Sansa Clip + i Samsung Wave II. Głownie Rap i muzyka klubowa.

Edytowane przez Lemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć także podpinam się pod kolegę z zapytaniem słyszałem że SoundMagic E10 ponoć mają dobry bass ale to już koszty ok 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wypisują teraz o tych E10 wszędzie. Zrobili na to wielki bum i teraz są polecane do wszystkiego jako najlepsze...

Nie przeczę, że to dobre słuchawki, ale ostatnio są najlepsze jako mega basowe, najlepsze z wielką sceną, najlepsze wyrównane i wszystko inne.

Masa nowych użytkowników powiela wypowiedzi ludzi, którzy sami je powielali nie mając nawet styczności ze słuchawkami.

 

Wiem, że to nie wnosi nic do tematu, ale strasznie frustrujące to się robi. -_-

 

PS. podobnie z maxellami i K518, też najlepsze do wszystkiego. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak porównac Ne600 i E10? Jesli e10 sa gorsze od 600 to ja nic nie rozumiem. E10 może nie maja zalewu wątpliwej jakości średniego basu, ale za to sa jak na 150 zl dość wyrafinowane i potrafia pokazać bas tam gdzie jest on zamierzony. Wszystko zalezy do czego podepniemy i jak nam sie to zgra. Fakt że jak liczymy na basowe łupanie bez cienia polotu to na pewno nie E10!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z nich mają najlepszą jakość dźwięku i mocy bas, ponieważ proAlph'y miały go trochę za mało.

Nie E10.

 

@WojtekC, patrząc na to jak ogólnie wypadają, to z pewnością E10 są lepsze. Ale jeżeli autor oczekuje mocnego basu to przypuszczam, że E10 się nie sprawdzą. Wcale nie mają mocnego basu na tle reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że można narzekać gdyby polecali Maxelle w kwocie np. 200zł gdzie można dostać już dużo innych słuchawek, może nie lepszych co innych. Ale gdy kosztują 1/3 to trudno wybrzydzać że oferują dużo lepszy dźwięk od np. HD202 ale mają mniej basu. Dosyć podobnie jest z proAlpha i E10. Imho NE-600X znacznie odstają od proAlph, te drugie wbrew pozorom maja jak dla mnie też znacznie lepszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak porównac Ne600 i E10? Jesli e10 sa gorsze od 600 to ja nic nie rozumiem. E10 może nie maja zalewu wątpliwej jakości średniego basu, ale za to sa jak na 150 zl dość wyrafinowane i potrafia pokazać bas tam gdzie jest on zamierzony. Wszystko zalezy do czego podepniemy i jak nam sie to zgra. Fakt że jak liczymy na basowe łupanie bez cienia polotu to na pewno nie E10!

Ostatnie zdanie przeczytać dwa razy.

Postaraj sie o odsłuch R1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że można narzekać gdyby polecali Maxelle w kwocie np. 200zł gdzie można dostać już dużo innych słuchawek, może nie lepszych co innych. Ale gdy kosztują 1/3 to trudno wybrzydzać że oferują dużo lepszy dźwięk od np. HD202 ale mają mniej basu. Dosyć podobnie jest z proAlpha i E10. Imho NE-600X znacznie odstają od proAlph, te drugie wbrew pozorom maja jak dla mnie też znacznie lepszy bas.

Dążę do tego, że lepsze ogólnie nie znaczy, że lepsze dla każdego, bo ktoś może uważać słuchawki po prostu bardziej basowe za lepsze (i nikt nie zabroni). Także nie zawsze lepsza opcja jest "lepsza". Należy polecać słuchawki pod wymagania, a nie kierować się stereotypami. Ludzie chodzą zadowoleni z Beatsów. A takie dajmy na to tanie Superluxy je zjadają.

 

Co do jednego jesteśmy zgodni E10 tu nie pasują. Bas jest dobry jakościowo i nisko schodzi, ale może być go za mało.

 

Ciężko też wyczuć o co chodzi nowym użytkownikom kiedy piszą "dobry bas", a to stwierdzenie pojawia się często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież tu nie ma o czym dyskutować. Nowy użytkownik, muzyka rap i klubowa, pojawianie się słowa bas bardzo często i to, ze pro alphy maja go za mało. Widać, ze on chce po prostu mocnego walniecia i tyle. Nikt nie powiedział, ze są nuforce są super, ale ja tez nie lubię k518, a polecam je takim użytkownikom.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo podobny do mojego nie chce zakładać ponownie nowego, więc z mojej strony pytanie z inne pułki. Jakie słuchawki zgrają się z iPhone 4S jeżeli chodzi o muzykę to d&b rap elektronika. Wiem, że było multum pytań na ten temat, ale wolałbym się upewnić i wybrać dobry zakup, ponieważ pierwszy raz kupuje słuchawki dokanałowe nadal nie jestem pewien wyboru. Czy Brainwavz M5 jest wersja z pilotem? Czy warto dołożyć i kupić coś za ok. 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra E10 odpadają, przeczytałem sobie recenzję NE-600x i chyba będą najlepszym wyjściem, czy macie jeszcze jakieś pomysły ??

Edytowane przez Miras18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Wojtek napisał, postaraj się o odsłuch Brainwavz R1. W forumowym komisie używki na gwarancji wiszą za 100 o ile dobrze pamiętam. Zresztą myślę, że i tak będą lepsze jak nuforce. Ja brałbym w ciemno. Ale to nie moja szkoła grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności