Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Edifier R2600 po kilku dniach


mantis30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Tym razem chciałbym podzielić się z Wami swoją pierwszą recenzją/testem głośników, które od kilku dni poznaję a nasza wspólna znajomość zaczyna przekształcać się w bliską relację :)

 

http://www.applesauce.pl/?p=3379

 

Miłej lektury!

Marek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej wrzucaj linki to działu "Wylęgarnia testów"? Łatwiej to wtedy będzie znaleźć, ponieważ testy zostaną wrzucone do indeksu.

 

W sumie zgadzam się co do brzmienia R2600. Fajne głośniki, dla mnie jednak zbyt masywne brzmienie, za dużo basu - za bardzo dociążone, przez co trochę leży ogólna czytelność. Ale po małej korekcji już było bardzo ok. Sam wolałbym jednak Modecomy SHF120U - brzmieniowo pasowały mi lepiej, bardziej zrównoważone. No i zgrabniejsze.

 

Do tego pilot R2600 jest słabiutki, za duże skoki skali głośności na jej początku, no i nr jeden problemów, czyli za duża głośność na wzmaku po włączeniu. Kilka razy mało co nie dostałem zawału, jak zapomniałem je ściszyć przed włączeniem muzyki ;) Wzmak głośników chyba zrobiony pod słabe źródła.

 

Edit: Mocny repertuar! Muszę chyba wrócić do Death :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię :)

Ja generalnie nie przepadam za zbyt przodującą średnicą, ale Edzie bardzo zgrabnie ją eksponują. Basu jest sporo, co ważne słychać go i czuć nawet przy stosunkowo cichym odsłuchu. Lubię tak :) Aczkolwiek nie akceptuję sytuacji, gdy niskie tony przykrywają i zamulają całą resztę. Brakuje mi w Edziach nieco góry o czym pisałem w recenzji, ale - co również zauważyłeś - da się poprawić wprowadzając korektę dźwięku.

Niestety nie mam porównania do Modecomów, dlatego należy podchodzić do testu z dystansem, jest bardzo subiektywny :)

Pilota praktycznie nie używam, no chyba po to by na szybko wyciszuć głośniki, generalnie steruję z poziomu iPhone/iPada.

Co do repertuaru - jeśli głośniki dają radę z mocnymi i szybkimi brzmieniami to i z resztą sobie poradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności