Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dzielenie pliku Flac na kilka części


Sable_97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwsz post tutaj więc proszę o wyrozumiałość :)

Otóż posiadam na dysku album flac który jest zripowany jako jeden plik zrobiony eac-iem.

I tu pojawia się moje pytanie: Jak podzielić ten plik na kilka części nie tracąc na jakości. W folderze mam także plik o rozszerzeniu .cue. Czy to jakkolwiek wpływa na podział utworu ?

 

I jeszcze jedno moje pytanie. Wiem że albumy we flacu ważą około 400-450 Mb. Ten album zajmuje około 280 Mb. Jest tam około 8 utworów. Czas trwania to 40 minut. Czy to nie za mało ?

Bitrate jest stały wynosi 929 kbs/s. Plik jest zripowany eaciem. Czy to faktycznie flac ?

Jestem trochę w tej sprawie zielony.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ripa zależy od długości płyty (ilości audio) i 'trudności' materiału - po prostu miejscami jest np. tylko 500kbps bitrate'u, reszta sampli jest zapisania zerami - bo dana sekcja np. nie wymaga wyższej gęstości danych (poprawta mnie jak bredzę). Co do podziału: plik .cue zawiera zapewne informacje o ścieżkach. FLAC jest o tyle ciekawym formatem, ze do pliku można załączyć 'osadzony' plik .cue, który, np. w foobarze2000 po otwarciu pliku FLAC zamiast wyświetlać jeden plik, działa jako swoisty 'folder wirtualny' i wyświetla ścieżki zgodnie z plikiem cue. Równie dobrze mógłbyś podzielić plik cue jakimś softem pokroju Medieval CUE Splitter (ale tego nie używaj - ssie strasznie) i otrzymałbyś pojedyncze ścieżki o rozmiarze takim, ze po zsumowaniu otrzymałbyś tą pojedynczą ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może po prostu plik cue wrzucić do foobara. I potem przekonwertowac znów do flac?

Jak najbardziej może. Ja się przestawiłem osobiście na embedded cue, bo porządek większy i nie ma problemu z konwertowaniem potem całych tysięcy plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może po prostu plik cue wrzucić do foobara. I potem przekonwertowac znów do flac?

 

Chyba ten sposób będzie najwygodniejszy bo mam foobara na dysku. Tzn. daje plik .cue wraz z flaciem i go konwertuje jeszcze raz ?

Czy foobar potrzebuje jakiegoś kodeka do tej konwersji ? Chyba nie stracę jakoś na jakości skoro to foramt bezstratny ? :D

A czy mógłbym ten jeden plik podzielić odrazu na kilka skonwertowanych mp3 ? To było by najlepsze wyjście bo i tak później miała być z tego mp3 .

 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie flaca. Czyli z tego co przeczytałem flac ma tylko jeden rodzaj konwersji i plik zripowany do flaca zawsze bedzie miał taką samą wielkość niezależnie od sposobu wykonia ? Może się mylę. Jak coś to poprawcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar2000 jest jeszcze bardziej intuicyjny, na dodatek posiada kompletnie konfigurowalne schematy nazw wg. tagów i całej reszty - bardzo mocna rzecz. Co do rozmiaru - FLAC różni się zależnie od stopnia kompresji, tzw. poziomów: poziom 0 to najmniejsza kompresja i największy plik wyjściowy, poziom 8 to maksymalna kompresja i najmniejszy plik - oczywiście od 0 do 8 jest różnica w prędkości konwersji, wiadomo - im wyższy tym wolniej, tylko nie myl tego: te pliki nie różnią się w ogóle zapisaną ścieżką WAV - jest ona po prostu bardziej lub mniej upchnięta. Najnowszy enkoder FLAC to 1.2.1b, niemniej jeżeli chcesz to podzielić na mp3 to nie potrzebujesz enkodera FLAC: pobierasz tylko np. LAME, potem (jeżeli zdecydujesz się na foobara - xrecode nie jestem w stanie 'przedstawić') w samym f2k odpowiednio ustawiasz enkoder (w sieci są poradniki) - MP3 V0 powinno być najlepszym rozwiązaniem z dostępnych i to w sumie tyle, bez wchodzenia w detale - bo jakby wejść, to wyszedłby z tego spory poradnik :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliki FLAC można traktować jak pliki WAV (w końcu jest to kompresja bezstratna) - a więc wystarczy załadować do dowolnego edytora dźwięku, pociąć, zapisać ponownie (skompresować) jako plik FLAC, jakość się nie zmieni

 

co do paranoid mode zaś :>

 

jeśli osobiście nie stworzyłeś tego pliku FLAC to oczywiście NIE MA żadnej gwarancji że nie jest to rekompresja pliku MP3 czy lossy-FLAC

 

przy czym należy zauważyć że sam fakt wcześniejszej kompresji do MP3 nie jest w żaden sposób skorelowany z tym że po rekompresji plik FLAC ma zawsze niższy bitrate, za to lossy-FLAC już tak - w końcu taka jest idea plików lossy-FLAC

 

z praktycznego punktu widzenia zaś: zakładając że jest to zrekompresowane MP3 albo lossy-FLAC a nie słyszysz różnicy, to możesz się co najwyżej czuć z tym źle, ale w końcu nie słyszysz tej różnicy więc w czym problem? :>



poza tym niektóre gatunki/aranżacje kompresują się przy pomocy FLAC-a bardziej niż inne (aż do ekstremów, gdzie plik FLAC może meć ilekolwiek od bitrate'u pliku WAV aż do niewiele ponad 320kbps czyli praktycznie do wielkości pliku MP3) i nie jest to nic nienaturalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przenosisz plik cue do okna foobara na playlistę. zaznaczasz tą płytę i dajesz prawy przycisk myszki a następnie convert. ustawiasz format na flac. jak klikniesz na destination to tam wybierasz opcję convert each track to an indiviual track. jak klikniesz obok na trzykropek to wybierasz jak ma ci się to zapisać... no wcześniej masz też opcje czy ma się pytac o miejsce zapisu, covertować do źródłowego folderu czy ustalasz sobie do jakiego. to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Opiszcie mi prosze łopatologcznie co mam zrobić.

 

Jeden plik ma rozszerzenie .flac a drugi .cue. Mam foobara200. Co mam robić, po kolei.

Program Medieval Cue splitter 1.2

Uruchom program. Lewy górny róg; plik-otwórz CUE-Wskazujesz swój plik cue.

Klikasz podziel. Zapyta gdzie dać pliki. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosisz plik cue do okna foobara na playlistę. zaznaczasz tą płytę i dajesz prawy przycisk myszki a następnie convert. ustawiasz format na flac. jak klikniesz na destination to tam wybierasz opcję convert each track to an indiviual track. jak klikniesz obok na trzykropek to wybierasz jak ma ci się to zapisać... no wcześniej masz też opcje czy ma się pytac o miejsce zapisu, covertować do źródłowego folderu czy ustalasz sobie do jakiego. to chyba tyle

i robię to z plikiem .cue a nie .flac. tak?

 

Mam ten sam problem. Opiszcie mi prosze łopatologcznie co mam zrobić.

 

Jeden plik ma rozszerzenie .flac a drugi .cue. Mam foobara200. Co mam robić, po kolei.

Program Medieval Cue splitter 1.2

Uruchom program. Lewy górny róg; plik-otwórz CUE-Wskazujesz swój plik cue.

Klikasz podziel. Zapyta gdzie dać pliki. Koniec.

ablak rozumiem że Tobie ten program dobrze chodzi? Filas pisze o jakiś błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności