Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dzielenie pliku Flac na kilka części


Sable_97

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie sam miałem taki problem ale dogłębne oględziny ustawień ROCKbox'a sprawiły że wszystko gra.
Tylko czasami nie przeskakuje mi między niekturymi utworami gdy korzystam z plików .cue ale nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest rozwiązanie. Szczegulnie przy ograniczonej pamięci na pliki.
OGG10-9 brzmią prawie dokładnie jak Flac, a zajmują znacznie mniej miejsca sam tak korzystam 32GB - OGG10-9, a 240GB - Flac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, testow nie robilem ale pewno nie odroznie flacow od ogg10

 

W drodze na mieście itp. prawie napewno, a gdy jest wokół glośno i chałaśliwie to definitywnie, ale kanapowo-salonowo to można by i różnicę pewnie wychwycić. [ szczegulnie jak jest się zloto uchym ;) ]

 

( Sam to musiałem się wsłychiwać na spokojnie i analizować by to usłyszeć ^_^ , albo to efekt PLACEBO :blink: )

 

 

Edytowane przez GarsteK1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham mp3 jeśli muszę. Wolę flac. Nawet dla spokoju ducha. Ogg 10... ciekawa sprawa, niewiele mniejszy od flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham tylko na miescie. Natomiast moje Ety tak tlumia ze nie sadze by byla jakas roznica pomiedzy odsluchem na nich w domu a na miescie (nie odnosze sie oczywiscie do sluchania na kolumnach). Jezeli zas chodzi o odroznianie kompresja vs brak kompresji to raz zaczalem robic test I mialem dosc dobra skutecznosc flac vs mp3 320; jednakze roznica byla tak minimalna ze az kurcze myslalem potem ze jak nie skupialbym sie na utworze tak intensywnie to w zyciu bym tej roznicy nie uslyszal. Oczywiscie mowie to mp3 zrobionej samemu a nie sciagnietej z netu, bo czasem ta z netu ma taka jakosc ze bez wsluchiwania nie ma problemu z uslyszeniem roznicy.

 

Lordzie ogg10 ma srednio 500 kbps a wielkosc okolo dwa razy mniejsza od flacow; technicznie ponoc stoja wyzej od mp3 np nie ma takiego sciecia na sztywno wysokich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat trochę bo chcę podzielić Flaczki na pojedyncze utwory.

 

Ja uzywam Xrecode II. Wrzucasz plik cue i dzieli Ci go na częsci. Tylko najpierw drobna konfiguracja i bedzie ok. Jak cos to pisz.

 

Ściągnąłem Xrecode II i już coś w nim kombinuję ale chce się upewnić na czym ma polegać owa drobna konfiguracja. Moim celem jest to żeby nic nie skompresować, tylko i wyłącznie podzielić. Ustawiłem w opcjach "FLAC - ustawienia" na "Niekompresowany" wrzuciłem plik .cue do niego i odpaliłem. Trzeba ustawiać coś jeszcze? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam darmowy program Medieval CUE Splitter. Bardzo dobry i łatwy w obsłudze. O ile plik cue jest w tym samym folderze co plik dźwiękowy to wystarczy przeciągnąć go do okienka programu i kliknąć "podziel". W weekend podzieliłem kilkadziesiąt plików i za każdym razie było zrobione dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten program ale Xrecode II ma więcej możliwości a chcę ograniczyć ilość programów na kompie ;) Xrecode robi to równie szybko tylko chcę wiedzieć czy dobrze go ustawiłem.

 

EDIT:

Mam jeszcze jeden problem. Po podzieleniu suma wag pojedynczych plików jest większa niż tego jednego dużego. Na logikę waga powinna się zmniejszyć bo usuwamy tą ciszę, która jest między utworami a tutaj z pliku który powinien mieć ok 30mb robi się ok 40mb ;/

 

EDIT2: znalazłem info, że trzeba użyć opcji "kopiuj" ale wyskakuje komunikat ,że : "Kopiuj" nie działa z plikami CUE.

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Mam program Medieval CUE Splitter i do tej pory wszystko było ok. Tzn dzielił na poszczególne utwory mp3 i flaci. Teraz zrzuciłem kilka flaców 24/96 zripowanych z vinyla o wielkości 1,6Gb. I program niby dzieli na utwory,wyskakuje info,że podział został zrobiony,ale w danym katalogu nie ma podzielonych kawałków. wyskakuje tylko nowy plik cue i nic więcej. Jakaś pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Kolegów, mam do Was dwie sprawy..

1. czy ktoś, kto używa XRECODE mógłby mi powiedzieć jak należy poprawnie skonfigurować program ? chodzi o to, że mam dużo albumów, które są jedno plikowe w formacie .flac. do każdego z nich jest arkusz dyrektyw (plik .cue) i teraz chciałbym każdy jedno plikowy album podzielić na ścieżki z użyciem arkusza, a te oczywiście zapisać do formatu wyjściowego, czyli .flac. w jaki sposób program powinien być prawidłowo skonfigurowany do tej czynności ? najlepiej oczywiście, gdyby moje działania ograniczyły się do absolutnego minimum, czyli do ewentualnego załadowania pliku arkusza do programu, wskazaniu docelowego miejsca zapisu plików i naciśnięciu przycisku "START". w tej aplikacji jestem kompletnie zielony.

no i teraz punkt drugi - podejrzewam - najbardziej obszerny z mojej wypowiedzi:

2. do tej pory moje doświadczenia ograniczają się jedynie do aplikacji Nero WaveEditor, Nero SoundTrax oraz Audacity - głównie chodziło o wycinanie krótkich fragmentów z plików dźwiękowych, ewentualnie łączenie kilku fragmentów w jedną całość, zmiana tempa itd (proste edycje audio, nic skomplikowanego) i docelowo zapisanie wszystkiego do wyjściowego formatu audio. zanim jednak postanowiłem poszukać informacji o aplikacji, która podzieliła by jedno plikowe albumy na ścieżki, trochę się namęczyłem z kilkoma z nich robiąc to manualnie (bez komentarza) za pomocą wspomnianego już Nero WaveEditor'a. dzisiaj pobrałem i zainstalowałem XRECODE'a i "na próbę" podzieliłem jeden z albumów. wiedziony doświadczeniem zrobiłem to samo z tym albumem - oczywiście ręcznie - używając WaveEditor'a i moje zdziwienie wywołały parametry techniczne wyjściowych plików z obu aplikacji. może żeby było na czym się oprzeć, to napiszę jeszcze o parametrach samego albumu i tak:

- z informacji ogólnych mamy:

Format: FLAC

File size: 398 MB

Duration: 54mn 40s

Overall bit rate: 1 018 Kbps

 

- z informacji o samym Audio:

Format: FLAC

Duration: 54mn 40s

Bit rate mode: Variable

Bit rate: 1 017 Kbps

Channels: 2 channels

Sampling rate: 44.1 KHz

Bit depth: 16 bits

Stream size: 398 MB (100%)

Writing library: libFLAC 1.2.1 (UTC 2007-09-17)

 

no i teraz przyszła kolej na najciekawszy punkt programu, posługując się przykładowym utworem z tego albumu. dane techniczne pliku, który wyszedł spod XRECODE'a po podziale albumu na ścieżki:

- informacje ogólne dla wybranej, przykładowej ścieżki:

Format: FLAC

File size: 46.6 MB

Duration: 4mn 2s

Overall bit rate: 1 610 Kbps

Album replay gain: -10.00 dB

 

- informacje Audio:

Format: FLAC

Duration: 4mn 2s

Bit rate mode: Variable

Bit rate: 1 415 Kbps

Channels: 2 channels

Sampling rate: 44.1 KHz

Bit depth: 16 bits

Replay gain: -12.00 dB

Stream size: 41.0 MB (88%)

Writing library: libFLAC 1.3.2 (UTC 2017-01-01)

 

i ten sam utwór po manualnym podziale tego samego albumu w Nero WaveEditor prezentuje się następująco:

- informacje ogólne:

Format: FLAC

File size: 30.5 MB

Duration: 4mn 2s

Overall bit rate: 1 054 Kbps

 

- informacje Audio:

Format: FLAC

Duration: 4mn 2s

Bit rate mode: Variable

Bit rate: 1 054 Kbps

Channels: 2 channels

Channel positions: L R

Sampling rate: 44.1 KHz

Bit depth: 16 bits

Stream size: 30.5 MB (100%)

Writing library: libFLAC 1.2.1 (UTC 2007-09-17)

 

zatem moje pytanie brzmi: skąd wzięły się różnice w obydwu plikach ? nie mam tu bynajmniej rozmiaru plików na myśli, bo jak mniemam, im większy bit rate, tym więcej plik będzie ważył - to logiczne. bardziej interesuje mnie (bazując na jednym pliku źródłowym - tu album) dlaczego primo: w pliku, który wyszedł spod XRECODE'a stream size jest 88%, podczas, gdy ten sam z Nero WaveEditor'a, tą samą opcję ma 100% ? secundo: czym są pozycje Album replay gain oraz Replay gain (plik XRECODE) oraz czy to ma związek (jeśli tak to jaki?) z tym, że stream size w tym pliku ma wartość 88% ?

Dzięki WIELKIE za cenne odpowiedzi:)

 

* informacje o plikach uzyskałem z Format Factory > Utilities > Media File Info

Edytowane przez NikeShox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, werwolf16 napisał:

Ad. 1.

Użyj foobara2000. Ładujesz doń *.cue, zaznaczasz wszystkie pliki, prawoklik, convert, ustawiasz opcje konwersji (przygotuj zawczasu kodek flac) i lecisz

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

no właśnie problem pojawia się po załadowaniu do F2K arkusza dyrektyw - album ma np. 15 utworów, a w okienku z logiem przy każdej ze ścieżek informacja: "File not found". poza tym foobara także sobie ściągnąłem razem z XRECODE i niestety mimo, że F2K wygląda prosto to paradoksalnie trudniej mi go obsłużyć - moja intuicja w tym momencie zawodzi i nie wiem kompletnie jak się posługiwać aplikacją, a nie mam aż tyle czasu, żeby usiąść i oglądać tutki "how to use foobar2000" bo człowiek po prostu najzwyczajniej w świecie ma jeszcze pracę i jak z niej wraca to jest już na tyle zmęczony, że i tak nie zrozumie, o czym mówio w poradniku :D 

 

1 godzinę temu, robertos napisał:

Ja polecam CUETools

dzięki za info, już sprawdzam ten program :)

 

anyway: jeszcze gdyby ktoś znał odpowiedź na drugie pytanie z mojego poprzedniego posta byłoby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności