Skocz do zawartości

Shure SRH240 - bas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem te słuchawki, faktycznie bez wzmacniacza to trochę mało tego bassu było. Aż w końcu dzisiaj przewierciłem 3 dziurki, założyłem i nie te słuchawki. Efekt zaskakujący i bardzo zadowalający. Koszt: 50gr + 2 piwa. Jedyne z czego zrezygnowałem to z ostatniego punktu poradnika, z watoliną wokół bass był tak jakby trochę przytłumiony. Gwarancja przez taki mod oczywiście stracona? Ale warto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te słuchawki, faktycznie bez wzmacniacza to trochę mało tego bassu było. Aż w końcu dzisiaj przewierciłem 3 dziurki, założyłem i nie te słuchawki. Efekt zaskakujący i bardzo zadowalający. Koszt: 50gr + 2 piwa. Jedyne z czego zrezygnowałem to z ostatniego punktu poradnika, z watoliną wokół bass był tak jakby trochę przytłumiony. Gwarancja przez taki mod oczywiście stracona? Ale warto. :)

 

Z ta gwarancja to różnie, zależy kto będzie serwisowal

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mówię. Dzisiaj podłączyłem je pod lapka. Głośność full i załączyłem soundtrack z Project X. Mięsko. Innymi słowami nie da się tego ująć, Słuchawki wibrują na głowie :D
Co jak co, ale kolega Perul odwalił kawał dobrej roboty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mówię. Dzisiaj podłączyłem je pod lapka. Głośność full i załączyłem soundtrack z Project X. Mięsko. Innymi słowami nie da się tego ująć, Słuchawki wibrują na głowie :D

Co jak co, ale kolega Perul odwalił kawał dobrej roboty !

Podłącz je pod jakiś wzmacniacz, zaczną odskakiwać od uszów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W minimalnym stopniu bardziej, w końcu są niewielkie otwory, ale przy normalnej głośności nie powinny nikomu przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
no a gwarancja nie spadnie?

gwarancji mówimy "pa, pa", ale to nie są słuchawki, którym jest ona potrzebna - jeszcze nie słyszałem o spalonym przetworniku, czy samoczynnym połamaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo modow do shure, to teraz mam 440stki z zmodowanym palakem oraz pady od 840stek , imo te 440 teraz to ideal , bo zostały wyeliminowane dwie wady - pady standardowe oraz bolacy czubek glowy przy dluzszym odsluchu

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bolacy czubek glowy przy dluzszym odsluchu

Mało kto zwraca na to uwagę przy opisach komfortu, a akurat dla mnie to jest dość istotne, bo od tego potrafi cała głowa mnie boleć.

Jakbyś mógł to zamieś fotkę tego modu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, postaram sie jutro kilka fot cyknac, bo od poniedzialku bede sie meczyl z uczelnia.

 

 

 

 

Tak więc to są obiecane zdjęcia tego moda, myślę że da radę zastosować to do każdego modelu serii srh x40 i nie tylko. Zanim kupilem 440stki , zamowilem za wczasu pady od 840 z racji tego ze sa bardziej komfortowe( mialem juz kiedys 440 nowe i pady byly dosc twarde i mocno grzejace ) lecz ku mojemy zdziwieniu te od 440 okazaly sie niemalze identyczne z nowymi 840stkami.

Jezeli beda jakieś pytania o foto lub jak zrobic taki mod, prosze smialo pisac, jezeli bedzie wielki odzew stworze temat.

Dany mod eliminuje TOTALNIE problem z bolacym czubkiem głowy, co sie zminia po zastosowaniu modu to skala dostosowania wielkosci rozpietosci palaka, przed modem uzywalem 2/10, po modzie to 3/10 , wiec zmiana raczej kosmetyczna , choc warto zaznaczyc.

Peace#Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem te shurki już po tym modzie i coś mi nie pasowało, średnica schowana dziwnie, basu troszkę za dużo

jak na moje ucho. ( słuchawki były zmodowane 3 utwory 3mm, wata w środku, a na tej ściance przyklejony kilku mm filcu (?)

 

Bawiłem się i pomyślałem, że zrobię moda od CAL ( http://pokazywarka.pl/cal-mod/ )

Po prostu przykleiłem te 2 plastry taśmy izolacyjnej.

Zmiany? Owszem!

 

Wokal wyszedł do przodu,

scena się powiększyła,

bas nie jest już taki punktowy ( nie przepadam za takim ),

teraz jest miękki ale nie są to takie kluchy.

Pojawiło się też trochę powietrza w dźwięku,

lekko pogłos też można wyczuć.

 

Poprzednia wersja podobała mi się przy słuchaniu kawałków metalowych,

gdzie ten bas punktowy ładnie dawał mięcha. Jednak ja słucham

spokojniejszej muzy, gdzie bardzo lubię gdy wokal idzie na pierwszy ogień.

 

Przestrzegam, że dopiero zaczynam opisywać dźwięk.

Jednak mod odwracalny, więc krzywdy nie zrobi.

//gra to z s8500 //paski kleiłem na tym poziomie: http://imageshack.us/scaled/landing/32/49g6.jpg

Edytowane przez shanex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 240A różni się pałąkiem - konstrukcja muszli jest (z tego co pamiętam) taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeżeli komuś nie pasuje scena, to mam na nią sposób.

 

"Modyfikacja" jest bardzo prosta, a do jej wykonania wystarczy nam taśma izolacyjna i wata (opcjonalnie).

 

1. Rozkręcamy słuchawki i przyklejamy kawałek gąbki na taśmę do tyłu drivera (może być od gąbki do naczyń):

7717975.jpg

 

2. W ten dekielek, który od zewnątrz ma napis "Shure" wkładamy trochę watoliny/waty (może być z poszarpanych płatków kosmetycznych), nie za dużo, tak żeby tylko zakrywała piankę. Jednocześnie nie możemy zatkać otworów B-R.

 

3. Przyklejamy taśmę izolacyjną w zaznaczonych miejscach.

6312549.jpg

 

4. Gotowe!

 

Na przykładzie zdjęć Perula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mniej więcej tak :P Trochę się to kupy nie trzyma. W CAL jest coś takiego jak ta gąbka do okoła drivera (patrząc od przodu), w Superluxach mamy białe coś (fizelina?), może tutaj też da radę zrobić w czymś dziury nie rozwiercając muszli, robiąc tym samym bass reflex ? Albo dziury w np. fizelinie na driverze. dały by coś ?

 

@EDIT

 

W SRH440 jest fizelina dookoła drivera, po przedziurawieniu jej powstanie jakby BR, czy w SRH240 też coś takiego jest?

 

 

2ibn9dw.jpg

 

 

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SRH240 w tym środkowym otworze jest gąbeczka - wystarczy ją wyjąć i już będzie więcej basu. Ale nie będzie to efekt taki jak w przypadku basreflexów.

 

Jak nadal będzie za mało basu to jeszcze ten mały otwór możesz dorobić w tym pierścieniu z fizeliny wokół magnesu.

 

Tej fizeliny w najbardziej zewnętrznym pierścieniu nie dziurkuj - zabierze to basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności