Skocz do zawartości

Shure SRH240 - bas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

W kolejnym odcinku "poprawiamy producenta" na warsztat trafiły znane i lubiane Shure SRH240.

Często jednak odradzane do niektórych typów muzyki ze względu na niezbyt dużą ilość basu.

W foto-poradniku dokładny przepis co zrobić, żeby to poprawić. Poradnik pod tym adresem http://pokazywarka.pl/srh240_mod/

 

Dziękuję użytkownikowi @ditko za udostępnienie słuchawek do eksperymentów.

Edytowane przez Perul
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, w końcu coś dla mnie :)
chyba się pokuszę o ten mod. Pianka taka sama jak pod panele ?
Pokombinuje z ilością otworów - co bym później nie musiał zalepiać. Z tego co pamiętam w 518 basu było dla mnie zbyt dużo, mam rozumieć, że na początku wywiercić 1 otwór o średnicy 2,5, ewentualnie potem zwiększać ich ilość, czy pokusić się o jeden większy ??

Edytowane przez Serji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas zmienił swoją charakterystykę (Tzn, czy stał się mniej dynamiczny) ? ;)

Bas nie zmienił charakteru, nadal jest niski. Pewnie trochę się zmienił, ale nie mam pamięci do niuansów, bez porównań raczej ciężko ocenić.

 

Ooo, w końcu coś dla mnie :)

chyba się pokuszę o ten mod. Pianka taka sama jak pod panele ?

Pokombinuje z ilością otworów - co bym później nie musiał zalepiać. Z tego co pamiętam w 518 basu było dla mnie zbyt dużo, mam rozumieć, że na początku wywiercić 1 otwór o średnicy 2,5, ewentualnie potem zwiększać ich ilość, czy pokusić się o jeden większy ??

Pianka jak pod panele - już samo dodanie pianki troszkę basu dodaje, ale w sumie nie jest ona niezbędna - po prostu zawsze daję zwłaszcza na tył muszli.

Co do otworów to może na początek spróbować mniejszą średnicę a potem w miarę potrzeby rozwiercać. Takie małe jest trudniej zauważyć niż jeden duży - to już tylko względy estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawie się jeszcze z matą wygłuszającą - jaką stosuje się do drzwi i innych pierdół w samochodze, a nóż widelec oraz mam kawałek takiej pianki jaką montuje się zazwyczaj w rogach w studiach - nie wiem jak to dokładnie nazwać.
Pod koniec następnego tygodnia zapiszę wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ogóle to nie jest niezbędna - główny element modu to dziurki w obudowie. Pianka i watolina jest tylko w celu zmniejszenia pogłosów w muszli. Pianka trochę basu dodaje, watolina nieco ujmuje, bilans mniej więcej na zero (zależy od słuchawek, bo np w HD440 bilans to zwiększony bas). Zamiast watoliny można użyć porozciąganej waty, z tym, że ona więcej basu pochłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pokombinowałem z ilością pianki w muszli ( bez robienia dziurek i bez watoliny). Przy 3 piankach wsadzonych w muszlę - wydaje mi się, że wokal i gitary grały bliżej mnie. Ale to może moje ( mylne ) odczucie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie mylne - przybliżyłeś tylną ściankę do przetwornika, dzięki czemu zyskały inne częstotliwości.

Rozumiem twoją obawę przed zrobieniem dziurek. Tak bezinwazyjnie i tymczasowo możesz sprawdzić jak grają jako otwarte. Tylne wieczko jest przykręcane i wystarczy je odkręcić, tylko, ze wtedy pałąka się pozbawisz (odczepisz) i będziesz musiał trzymać muszle rękoma. W każdym razie na sprawdzenie brzmienia się nadaje.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem po dziurce z każdej strony (4mm). Nie miałem pianki pod panele. Wyłożyłem czymś wyprutym z kurtki zimowym.

Powiem, że zaczęły grać fajniej, basu jest zdecydowanie więcej, ale grają bliżej mnie. Mimo wszystko zmiany na +.

 

Zrobię po jeszcze jednym otworze jak będę miał piankę.

Edytowane przez ratosluaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w końcu moda. Wywierciłem po dwa otworki po każdej stronie 2,5mm średnicy. W środku siedzi pianka pod panele oraz watolina. Jak załączyłem Fisza Emade Zwierze bez nogi - jest jeb@#$%e ( sorry za słownictwo ) ale inaczej się tego nazwać nie da. W końcu słychać bas i to nie byle jaki. Mięsisty, fajnie schodzi.
Poźniej się pobawię z ilością pianki w słuchawkach oraz z watoliną i bez watoliny ;)
Dzięki za moda, lecę ustawić DAC-a w moim A826 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie pojawił się mocny bas ale jak na razie nikt się nie przyznaje jak ten mod wpłynął na inne aspekty brzmienia słuchawek. Taka informacja by się przydała bo też mam ochotę na tego moda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z 440 kami też takie cus wypali? Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

Wypali - ten mod nadaje się do wszystkich zamkniętych, o ile nie mają fabrycznie basreflexu.

 

 

Wszystko pięknie i ładnie pojawił się mocny bas ale jak na razie nikt się nie przyznaje jak ten mod wpłynął na inne aspekty brzmienia słuchawek. Taka informacja by się przydała bo też mam ochotę na tego moda :)

 

Zasadniczo basreflex nie wpływa na tony średnie a już na pewno nie na wysokie. Co innego dodatkowe otwory pod przetwornikiem (w SRH240 wyciągnięcie gąbki) - też basu dodają, ale nie są bez wpływu na tony średnie.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci basu w 440 ?

Jak je porównywałem - 240 z 440 bez modów, to imo 440 mają fajniejszy dół od 240

Szczerze mówiąc to aktualne już nie mam 440 ale planuje zakup ;) ale z tego co piszecie ze 240 po modzie maja bas na poziomie 518 ( nigdy nie słuchałem 518, bo nigdy nie miałem), a inni z kolei pisali ze bas w 518 jest sporo lepszy od 440 więc droga prostej dedukcji zapytalem jak to się ma 240 mod do stock 440, jedyne porównanie jakie mógłbym sprawdzić to do denonow 1100 ale one raczej bija basem 518 bo to typowe mocne basowki aczkolwiek skrzypiace :)

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obydwu słuchawek na sony A826 i powiem Ci, że w 240 podoba mi się góra, szczegółowa, ładnie wybrzmiewają talerze i gitary, natomiast w 440 tak jak już pisałem wcześniej - bas. Po modzie moim zdaniem 440 bedą troszke zamulać, aczkolwiek mozna spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po modzie moim zdaniem 440 bedą troszke zamulać, aczkolwiek mozna spróbować.

Ilość basu zależy od wielkości basreflexu - na początek można jeden otwór zrobić i zobaczyć efekt. Jak będzie za mało basu, to drugi itd. z tym, że im otworów więcej tym przyrost basu mniej zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności