Skocz do zawartości

Stary odtwarzacz CD czy DAC pod laptopa?


fosforan

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, co lepsze: wyrwać starego, dobrego Philipsa CD380czy zainwestować w powiedzmy DAC E10 pod laptopa?

Wszystko ma być ustawione pod słuchawki.

Czy taki Philips da radę sensownie zagrać z dziurki a przynajmniej lepiej niż fioo, który ma wbudowany także wzmacniacz?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie słuchasz płyt czy z plików ?

Ile kosztuje ten cd philipsa ? W tym philipsie masz od razu transport i to będzie przemawiać za jakością dźwięku .

Gdzieś czytałem ze wyjście/wejście usb degraduje dźwięk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki CD - ma to być taki domowy zestaw.

Philipsa dorwę za stówkę jak dobrze pójdzie.

Zastanawiam się tylko czy nie jest za słaby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 100 zł i w pełni sprawny to go bierz :) najwyżej za jakiś czas dokupisz jakiś wzmacniacz słuchawkowy i będzie ok .

Jakie słuchawki chcesz podpinać pod ten cd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby to grało naturalnie i klarownie.

Dzięki za odp., a ten odtwarzacz z Twojej sygnaturki - jak byś go określił pod względem mocy, co do napędzenia słuchawek i jakości dźwięku?

Porównywałeś z jakimś dacem pod usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham tylko na kolumnach , słuchawki nie mają startu do kolumn :)

Właściwie teraz to mam cd na archaicznych 14 bitowych dacach - mono .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprostu umówię się na test sprzętu.

 

,,Ja słucham tylko na kolumnach , słuchawki nie mają startu do kolumn :)'' - heh prowokator...

 

pozdrawiam_



Zapytam jeszcze, może ktoś się wypowie: czy warto inwestować w tani cd pokroju tego philipsa ( zaznaczam, że pewnie będę też zgrywać dużo na płyty z plików flac ), czy może dać sobie spokój i zwrócić uwagę w stronę takiego fiio e10, który byłby podpięty pod laptopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz zrobić z tym cd i ile wydać na to pieniędzy :) moim zdaniem warto inwestować .

Ja w swój cd na 2 x tda1540 "zainwestowałem" około 150 zł a efekt przerósł moje oczekiwania :)

Najważniejsze rzeczy na początek :

Wymiana kondensatorów , pominięcie filtra cyfrowego , zrobienie nawet prostego master clocka dla przetwornika C/A .

Oczywiście warto też wymienić fabryczne zamontowane wzmacniacze operacyjne .

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz: CD za 150 zł to nie to samo co wydać ponad 250 na fiio e10 - i w tym momencie pytam jaka różnica?

Do CD to tylko płytki tłoczone, albo wypalane przeze mnie, a dac usb pod lapka podpinam i połowa muzyki siedzi u mnie na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale zadaj sobie pytanie jakiej jakości jest ten dac za 250 zł i ile danych tracisz na wyjsciu USB .

Porównaj sobie nie modyfikowany cd z tym DACiem i sprawdz jak gra dac podpięty pod usb a jak gra podpięty przez wyjście cyfrowe w jakimś odtwarzaczu cd lub dvd - bo z tego co widze ten konkretny model nie ma wyjścia cyfrowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze rzeczy na początek :

Wymiana kondensatorów , pominięcie filtra cyfrowego , zrobienie nawet prostego master clocka dla przetwornika C/A .

Oczywiście warto też wymienić fabryczne zamontowane wzmacniacze operacyjne .

ja humanista jestem...

innymi słowy modyfikacje odpadają...

ten model philipsa jest już niedostępny, a co byś proponował podobnego?

Czytam, że Marantze za niewielkie pieniądze dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz są modele które można kupić za 100-150 zł a już grają fajnie a jakbyś miał zaprzyjaźnionego elektronika co by Ci powymieniał te rzeczy to by było jeszcze lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie poszperam jeszcze w tym temacie.

Znalazłem już kilka informacji o dac'ach umieszczonych w odtw. CD i zaznaczone jest, że właśnie te starsze wersje były - są znacznie lepiej wyposażone pod tym względem od produkowanych teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę na tablicy czy są jakieś cdki z twoich okolic warte uwagi .
Tu masz za 30 zł dość dobry cd jak na taką cenę i ma wyjście cyfrowe :
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-odtwarzacz-cd-akai-cd-32-ID2dsU5.html#488effba0e;r:15;s:21

Za tą cenę chociaż go posłuchaj :)

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam, w środę mam wolne to pewnie przesłucham co się da i porównam.



Myślę jednak, że najrozsądniej będzie skierować się w stronę DACa pod lapka...

Cały czas ten fiio e10 mnie kusi, albo e07 teraz wszedł, muszę też brać pod uwagę żeby jeszcze maksymalnie wykorzystać e11, który już używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem Fiio E10 i muszę przyznać, że nie przekonał mnie wcale - nie miał problemu z napędzeniem,

 

ale zagrało to gorzej niż grajek z E11, którego ostatnio bardzo doceniłem:

 

padła w nim bateria i podpiąłem bezpośrednio do sonego a tu error - gdzie się podziała muzyka?

brak wypełnienia, niskich, wysokich, ogólnie wszystkiego brak i to na K 420tkach, które także bardzo sobie cenię.

Innymi słowy E11 uzależnia :)

 

Tak czy inaczej poszukiwania trwają dalej, niebawem podejście do E07K i Cube...

Tylko co przebije prosty player mp3?



właśnie znalazłem takie ogłoszenie:

http://tablica.pl/oferta/odtwarzacz-cd-pioneer-pd-4550-drobna-modyfikacja-ID2hr35.html#a5512d70db;r:15;s:21

warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności