Skocz do zawartości

Wybór głośników/monitorów 2.0. Niewielkich rozmiarów, +/- 500 zł


Karmel WZSP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;)
Ostatnio zdecydowałem się zmodernizować sprzęt muzyczny z którego korzystam przy komputerze. Dotychczas była to zintegrowana karta dźwiękowa i baardzo stare głośniki 2.1 Logitecha. Teraz planuje zakup czegoś konkretnego. Słucham dużo muzyki.. głównie rap, reggae czasami funk, rock. Odpadają takie gatunki jak techno, dup step, ciężki rock/metal więc interesuje mnie zestaw 2.0. Karta dźwiękowa w jaką zamierzam się zaopatrzyć to Focusrite Scarlett 2i2 (Interfejs na USB, nie podlega to wymianie. Zajmuje się też nagrywaniem i po prostu taką kartę potrzebuje wink.gif ). Budżet jaki zamierzam wydać na głośniki to okolice 500 zł. Myślałem o Microlab SOLO6C ale niestety problemem staje się ściana przy biurku która nie pozwala tutaj stawiać tak wysokich głośników. Kombinowałem na wszelki sposób (nawet przestawianie biurka) no ale w grę wchodzą albo mniejsze głośniki albo ustawienie je poziomo. Będę ich głównie używał na biurku, z sygnałem z komputera. Rzadziej, używałbym ich do nagłośnienia całego pokoju (chociaż też by się tak zdarzało).
I tutaj pojawia się pytanie: Jakie głośniki w tym przedziale cenowym (i wysokości max ok. 32 cm) powinienem zakupić? Lub (jeśli Solo6c to rzeczywiście najlepszy wybór) czy można głośniki postawić poziomo? Dostałem też propozycje zakupu monitorów aktywnych, ale obawiam się, że nie będą dobrze grały gdy tylko trochę je podgłośnie. Proszę o rady i dzięki z góry za odpowiedź ! smile.gif

Edytowane przez Karmel WZSP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w pokoju z poddaszem, i akurat biurko mam przy lewej ścianie, która jest pod skos. Rozmiar biurka ogranicza mi więc wysokość głośników. Z tyłu przyparte do ściany nie muszą być, ale i tak będzie to około. 5 cm. Więc nie wiem... Położenie głośników poziomo to zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie głośników poziomo to zły pomysł?

Wg mnie tak, tweeter powinien być na wysokości uszu, do tego przy minimalnej odległości od ściany wszystko z BR z tyłu będzie się dusić i bas będzie po prostu kiepski. Także myślę, że naprawdę lepiej akustycznie będzie jak weźmiesz coś mniejszego i z BR z przodu, w ogóle Solówki na biurku, dopóki nie jest naprawdę duże, nie ma sensu, to nie głośniki to tak bliskiego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, przeglądając tematy z głośniczkami 2.0 do PC zauważyłem, że ludzie polecali STUDIOPHILE AV 40, rozmiarowo są dość małe http://cdn.head-fi.org/7/76/769efb2e_20100226-125205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównujecie używane kolumny za 500 zł do zestawu nowiutkich, aktywnych kolumn za te same pieniądze? Gdzie tu sens? I czemu sadzisz ze te modecomy to komputerowe zabawki? To są normalne aktywne monitorki, nie pierdziawki pokroju creativa. Dla ciebie każda kolumna z wbudowanym wzmacniaczem to komputerowa zabawka czy co? Kupisz kolumny używane to do tego dochodzi kupno wzmaka i okablowania, a kupując takiego modecoma masz gotowy zestaw, ogólna wartość używek jest większa i nie ma co się dziwić że grają lepiej. Gdyby porównać to do używek za 300 zł + wzmak to co innego.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności