Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Sennheiser HD518 i HD558


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem teścik porównawczy dwóch całkiem ciekawych modeli słuchawek Sennheisera z serii HD5xx.

 

Przedmiotem testu są dwa modele słuchawek produkcji Sennheisera z serii pięćset: HD518 i HD558. Oba mają ze sobą wiele wspólnego, jednak różnica cenowa pomiędzy nimi to około 160 zł. Które są bardziej opłacalne?

Sennheiser ma bardzo bogatą ofertę słuchawek, jednak w gruncie rzeczy jest ona mało zróżnicowana. Niemiecki producent opiera się zazwyczaj na kilku podstawowych konstrukcjach, które różnią się jedynie jakością użytych materiałów, kształtem lub wygłuszeniem muszli, rzadko zmieniając w nich przetworniki. Umożliwia to często proste modyfikacje, pozwalające osiągnąć brzmienie modeli znacznie droższych z tej samej serii. Popularnym przykładem takiej modyfikacji był model HD555, który można było zmodować do HD595. Testowane słuchawki HD518 i HD558 opierają się na tej samej konstrukcji, co poprzednicy, ale tym razem są to niższe warianty najdroższych HD598, wycenione kolejno na 421 i 585 zł.

 

Całość dostępna pod adresem: http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-sennheiser-hd518-i-hd558/

 

a2.jpg

b2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Zaś co do podsumowania to komercha wali po oczach, gdyż nie ganisz ich za cenę lub chociaż nie wspominasz o jej wygórowaniu względem możliwości.. no chyba, że uważasz, że są tyle warte ile kosztują.

 

To, że 558 po modyfikacji brzmią jak 598 to nieporozumienie z tego co czytałem, niektórzy po owej modyfikacji cofnęli mod bo brzmienie było jeszcze gorsze. 555 były dobrze podatne na modyfikacje i brzmiały wtedy prawie na poziomie 595. W przypadku nowszych modeli niestety tak nie jest.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiem jak to ocenić i nie mogę podjąć jednoznacznej decyzji. Z jednej strony nie warte kasy, ale z drugiej furtka do modyfikacji do HD598, ale czy brzmią jak one czy nie, tego nie mogę ocenić. Nie mam korzyści finansowych z pisania tej recenzji - starałem się spojrzeć na to obiektywnie, sorki, że taki to ma wydźwięk.

 

Mike na Headfonii najpierw z entuzjazmem opisał modyfikację, a potem jednak cofnął się do stanu oryginalnego. Coś w tym może być.

 

Bardzo mi się HD558 podobały, jednak po czasie zdałem sobie sprawę, że brzmią jakby je coś przytykało i czuję, że po wyrzuceniu gąbki byłbym z nich wielce zadowolony.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od kiedy możliwość modyfikacji wpływa do ogólnej oceny (jeśli coś jest lepsze po modyfikacji to pisze się to w recenzji, że wtedy sprzęt zyskuje i tyle). Większość userów boi się cokolwiek modyfikować, nawet jeśli idzie to odwrócić.

 

Mówisz teraz, że nie warte kasy, a w recenzji o tym ani słowa, i przeciętny człowiek wejdzie przeczyta recenzję i może kupić, myśląc, że są warte tyle ile kosztują. Więc zakupek od teraz zalatuje mi komerchą, a nie serwisem pomagającym kupującym.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po modyfikacji podobały się bardziej. Jakby zrzuciły blokadę. Poprawa głównie w przestrzeni, rozmachu. Pojawiło się też dużo niższego basu. Po skorygowaniu eqalizerem znalazłem satysfakcjonujące brzmienie. Ponad rok byłem im wierny. W tym pół roku z modem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od kiedy możliwość modyfikacji wpływa do ogólnej oceny (jeśli coś jest lepsze po modyfikacji to pisze się to w recenzji, że wtedy sprzęt zyskuje i tyle). Większość userów boi się cokolwiek modyfikować, nawet jeśli idzie to odwrócić.

 

Mówisz teraz, że nie warte kasy, a w recenzji o tym ani słowa, i przeciętny człowiek wejdzie przeczyta recenzję i może kupić, myśląc, że są warte tyle ile kosztują. Więc zakupek od teraz zalatuje mi komerchą, a nie serwisem pomagającym kupującym.

Jednak możliwość zakupienia słuchawek ok. 200 zł taniej i zmodyfikowania ich (podobno) do poziomu HD598 brzmi bardzo kusząco, tym bardziej jeżeli jest to tylko kwestia wyjęcia gąbki.

 

Wydawało mi się, że stosunek cena/jakość HD558 wynika to z testu - widocznie nie wyraziłem się w niej dostatecznie jasno i z chęcią to poprawię. Dzięki za krytyczne spojrzenie.

 

Jednak w teście zaznaczyłem, że HD518 wypadają korzystniej cena/jakość, więc jest to poniekąd zawarte w recenzji, ale rzeczywiście przydałaby się większa emfaza.

 

 

Mnie po modyfikacji podobały się bardziej. Jakby zrzuciły blokadę. Poprawa głównie w przestrzeni, rozmachu. Pojawiło się też dużo niższego basu. Po skorygowaniu eqalizerem znalazłem satysfakcjonujące brzmienie. Ponad rok byłem im wierny. W tym pół roku z modem.

 

Dokładnie tego oczekiwałbym po tym modzie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka Sennheisera w związku z tymi bliźniaczymi konstrukcjami też nie jest do końca fair, sztuczne zapychanie oferty, a z drugiej strony ciekawa opcja modów.

 

Jeśli rzeczywiście są tam te same przetworniki, to zastanawiam się z czego by wynikały zmiany brzmieniowe pomiędzy zmodowane 558 a 598, o identycznej konstrukcji. Pady? Maskownice? Może kable?

 

Dostałem jakiś czas temu feedback, że HD558 vs HD598 to też nie są różnice "noc a dzień".

 

Edit: oblivion chyba trochę przesadziłeś z tą komerchą. Zauważ, że HD558 dostają mnóstwo pozytywnych opinii, trafiają na top w wielu portalach, a ich ocena to zazwyczaj 80 - 95%. Właściwie jestem jednym z niewielu, który je sensowniej skrytykował, mimo że nie są wcale takie złe. Dostaję do recenzji zazwyczaj sprzęt warty uwagi i już doceniony, jednak często wychodzi zupełnie odwrotnie, jak np. w przypadku Cube, który moim zdaniem jest po prostu słaby.

 

Nawet gdy coś nie brzmi jak powinno, to zaznaczam, że przydałoby się np. inne źródło - mniej lub bardziej jasne, ciepłe, muzykalne itp. Zawsze jest opcja, że np. transparentność O2 i ODAC nie służy słuchawkom.

 

Nie mam żadnego interesu w tym czy to się sprzeda, czy nie - tutaj nie jestem w stanie jednoznacznie określić, wygłosić wyrok. To czy ktoś je kupi po przeczytaniu mojej recenzji zależy od większej ilości czynników. Absolutnie nie mogę się czuć winny, jeśli ktoś kupi słuchawki i mu się nie spodobają - przedstawiam za i przeciw, nie podejmuję decyzji za kogoś. Poza tym, recenzja to tylko wskazówka - zawsze powinny decydować o zakupie odsłuchy. Jeśli coś co testuję jest wyjątkowo opłacalne, wtedy dostaje rekomendację. HD558 jej nie dostały i zaznaczyłem, że to HD518 prezentują lepszy stosunek cena/jakość, więc w czym problem?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście są tam te same przetworniki, to zastanawiam się z czego by wynikały zmiany brzmieniowe pomiędzy zmodowane 558 a 598, o identycznej konstrukcji. Pady? Maskownice? Może kable?

konstrukcja nie jest identyczna, a prawie identyczna i to zapewne robi różnicę. Grille są inne, plastiki wewnątrz inne http://www.headfonia.com/sennheisers-new-hd558-and-hd598/3/

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz teraz, że nie warte kasy, a w recenzji o tym ani słowa, i przeciętny człowiek wejdzie przeczyta recenzję i może kupić, myśląc, że są warte tyle ile kosztują. Więc zakupek od teraz zalatuje mi komerchą, a nie serwisem pomagającym kupującym.

 

Komercha to by była gdybyśmy dostali je od polskiego dystrybutora i dalo obu modelom znaczki rekomendacji, a tak się nie stało :) To prostu niezłe (jak na Sennheisera) słuchawki (w dodatku dość ładne, wygodne i relatywnie niedrogie), choć w kategorii jakość/cena np. takiego Superluxa nigdy nie pobiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nieco za ostro pojechałem, tak na "gorąco" zaraz po przeczytaniu, wybacz.

 

Jednak wciąż razi mnie brak w minusach "overpriced" i pisanie o modyfikacji dając złudną nadzieję, że zagrają jak HD598, szczególnie, że nie każdy kto ją zrobił był z niej zadowolony. Tłumaczenie, że słuchawki w niektórych portalach mają najwyższe oceny też mnie nie przekonuje, HD380 czy bitsy również, a to nie zmienia jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuje HD518 mega syf,

HD558 mniejszy ale też syf.

 

Od chłopaka nie wymagajcie, że pojedzie po słuchawkach bo ma za testy płacone i to też tak niewolno wtedy ;)

Pisał, że mu nic nie płacą. Ponadto nie wymagam, żeby łajał sprzęt jak Ty w recenzjach, jak np. kozacko napisałeś, że HDP brzmi jak integra :D , starczy jakby napisał w minusie -wysoka cena, bo coś takiego można widywać nawet w recenzjach z różnych gazet itp, więc to nie jest nic ponad przyjęte standardy. Ale może najwyraźniej maciux rozsmakował się w iście wykwintnych jak piszesz HD518 i HD558, więc już milczę w tym temacie :)

 

Zresztą tutaj jest fragment odnośnie, że pieniążków z tego nie ma:

Z jednej strony nie warte kasy, ale z drugiej furtka do modyfikacji do HD598, ale czy brzmią jak one czy nie, tego nie mogę ocenić. Nie mam korzyści finansowych z pisania tej recenzji - starałem się spojrzeć na to obiektywnie, sorki, że taki to ma wydźwięk.

 

Mike na Headfonii najpierw z entuzjazmem opisał modyfikację, a potem jednak cofnął się do stanu oryginalnego. Coś w tym może być.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuje HD518 mega syf,

HD558 mniejszy ale też syf.

 

Od chłopaka nie wymagajcie, że pojedzie po słuchawkach bo ma za testy płacone i to też tak niewolno wtedy ;)

 

Chłopaku: Jak już pisałem, nie dostajemy random sprzętu do recek. Sprawdzamy co z tego o czym jest głośno warte jest uwagi i zachodu. Zdarza się, że to co docenione jest moim zdaniem nienajlepsze, tak jak Cube, który wzbudził ogólny potężny zachwyt, a potem okazało się, że jednak trzeba grzebać w środku, żeby to brzmiało. Nigdy jednak nie "pojadę sprzętu" z racji ogólnego, bardzo subiektywnego odbioru sprzętu audio. Staram się też, żeby trzymało to odpowiedni poziom. Jedni kochają Grado SR60i, a inni ich nienawidzą - nie ma w audio niczego czarnego i białego. Próbuję nakreślić czego się po sprzęcie można spodziewać.

 

Robię to hobbystycznie i poświęcam temu sporo czasu. Jeśli ktoś chce i może z tego skorzystać to się bardzo cieszę. Wydaję mi się, że moja analiza jest więcej warta niż Twoja "uniwersalna" opinia o tych słuchawkach, niepoparta żadną argumentacją.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuje HD518 mega syf,

HD558 mniejszy ale też syf.

 

Od chłopaka nie wymagajcie, że pojedzie po słuchawkach bo ma za testy płacone i to też tak niewolno wtedy ;)

Chłopaku: Jak już pisałem, nie dostajemy random sprzętu do recek. Sprawdzamy co z tego o czym jest głośno warte jest uwagi i zachodu. Zdarza się, że to co docenione jest moim zdaniem nienajlepsze, tak jak Cube, który wzbudził ogólny potężny zachwyt, a potem okazało się, że jednak trzeba grzebać w środku, żeby to brzmiało. Nigdy jednak nie "pojadę sprzętu" z racji ogólnego, bardzo subiektywnego odbioru sprzętu audio. Staram się też, żeby trzymało to odpowiedni poziom. Jedni kochają Grado SR60i, a inni ich nienawidzą - nie ma w audio niczego czarnego i białego. Próbuję nakreślić czego się po sprzęcie można spodziewać.

 

Robię to hobbystycznie i poświęcam temu sporo czasu. Jeśli ktoś chce i może z tego skorzystać to się bardzo cieszę. Wydaję mi się, że moja analiza jest więcej warta niż Twoja "uniwersalna" opinia o tych słuchawkach, niepoparta żadną argumentacją.

 

 

 

Wyskakujesz teraz z obiektywizmem, a jednak mimo wszystko łajasz właśnie Cube, mimo, że używałeś nie tego jacka (przeznaczonego do iem'ów) i słuchawki miałeś praktycznie akurat te, które mu nie leżą. Więc dla mnie to jeszcze mniejszy obiektywizm niż opinia jednej osoby o danych słuchawkach. A co do HD518/558 to nie widzę w PL, żeby ktokolwiek z osłuchanych osób je posiadał, więc te w miarę pozytywne recenzje zagraniczne to bardziej komercha jak dla mnie. Pozytywne recenzje beatsów tez można znaleźć w jakiś serwisach nie związanych z audio. Mam nadzieję, że w nastpnęj recce nie będziesz bronił beatsów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblivion, twój atak jest wręcz śmieszny, fakt, że ci się nie podobają te słuchawki i masz negatywną ocenę stosunku ich jakości do ceny, nie znaczy, że jesteś jakąś wyrocznią i wszyscy mają padać przed twoją ocena na kolana i zmieniać recenzje lub je zdejmować z afisza

ok, masz swoje zdanie ale uszanuj tez że inni mają słuch, doświadczenie i tez potrafią i mają prawo ocenić sprzęt

tak się składa, że ja miałem niedawno okazje porównać 558 i 598 z HD650 - sory ale mówienie, że 558 są shitowe i za drogie ma więcej w sobie emocji i demagogii niż rozsądku, już fakt, że bardzo dużo osób pozytywnie je ocenia oraz niezależnych recenzentów wskazuje na to, że przynajmniej część odbiorców może doceniac takie granie i takie brzmienie

z ich ceną to wszystko zależy od punktu odniesienia - jak 558 porównam do 650, to wcale nie mam poczucia, że są za drogie - kosztują tyle samo mniej ile gorzej od 650 grają

zarzut zbyt wysokiej ceny można stawiać praktycznie większości słuchawek, w których marża jest spora (przykładem najlepszym SoundMAGIC P30, które empik sprzedawał z zyskiem za 100 zł), ale taki zarzut można stawiać nie tylko słuchawkom

superluxy nie są słuchawkami doskonałymi, mają swoje wady ja akurat wszystkich superluxów jakie miałem się pozbyłem, wcale nie uważam je za lepsze od 558/598 po tym co usłyszałem, a do tego dzieli je przepaść pod względem wygody - a to tez kosztuje (kup sobie welurek do 681 to wydasz min. 70 zł)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem HD518, miałem 598 na głowie, syf i tyle.

 

518, zamulone, bas rozlazły, zero życia, reszta pasm to pomyłka :)

 

Headbeat za testy płaci, wiem bo też z nimi mam kontakt i wiem jak to działa, również wiem jak działa pisanie za "coś" wtedy pewnych rzeczy nie wypada pisać.

 

Ty bierzesz ten sprzęt bo ja piszę Pawłowi wprost, że badziewia do domu po prostu nie będę brać bo szkoda mojego czasu i prądu na to.

 

Dlatego Ty piszesz recki jakiś Senków czy tanich Beyerów, a ja Pawłowi piszę wprost, że poniżej jakieś przedziału sprzętu nie wezmę, a też Ci powiem miałem propozycję napisania o nich recenzji, byłaby krótka "****nia z ****ówą" ;)

 

W takim razie masz niezłe wtyki w światku audio, bo mi żaden dostawca sprzętu za testy nie płaci. Jedyne korzyści jakie z tego czasami mam to ewentualny rabat jeśli po publikacji treści chcę odkupić któryś z testowanych sprzętów, co i tak bardzo mnie cieszy.

 

Czyli, zgadzam się na testy sprzętu, który nie był godzien Twojej recki. W sumie dzięki - całkiem podoba mi się ten "syf", który dostaję.

 

Dużo Ci płacili za sponsorowane recki? :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioMagic.pl zawsze mi dawał i daje do dziś zniżki, wtedy kiedy pisałem recki wszystko było robione za firko, dopiero później w natłoku wysyłania paczek, lutowania po godzinach powiedziałem sobie, że jakaś kasa musi być za to, że jakoś dzielę te obowiązki.

 

Ja swój czas szanuję, Tobie także to polecam robić, albo nie brać jak leci, tylko konkretnie ten a ten produkt nie ważne czy za 100zł czy za 5 koła.

 

Czy mam wtyki ? Nie, nie mam, ale często sami do mnie piszą, a ja stawiam sprawę jasno, bo praca to poświęcony czas, oni zarabiają na sprzedaży a recka w tym pomaga, a mi rabat, który może kiedyś zrealizuje jest do niczego nie potrzebny, szczególnie, że większość to zakupy z ebay u mnie teraz, albo elektronika z allegro, czyli asortyment, którego nie mają w ofercie.

 

Szczerze Ci napisze, że nikt nawet nie prosił mnie o napisanie super pozytywnej recki sprzętu, który został mi wypożyczony.

 

Napiszę Ci, że te Senki oraz jakieś tam Beyery DTX trafiły do Ciebie bo się zgodziłeś a ja od razu odmówiłem, nie mam czasu na pisanie udawanych recenzji albo katowania sobie słuchu, dla mnie powrót z przedziału 1500-2000zł do czegoś za 200zł jest często bolesny albo conajmniej problematyczny.

 

Dlatego teraz nie piszę recenzji, mimo, że mam na dysku kilka recek z tamtego roku to ich na necie nie ma, bo doszedłem do wniosku, że pisanie za friko jest fajne do czasu.

 

Ja z Pawłem dogadałem się, że jeśli będą testy będzie i jakaś choćby symboliczna zapłata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblivion, twój atak jest wręcz śmieszny, fakt, że ci się nie podobają te słuchawki i masz negatywną ocenę stosunku ich jakości do ceny, nie znaczy, że jesteś jakąś wyrocznią i wszyscy mają padać przed twoją ocena na kolana i zmieniać recenzje lub je zdejmować z afisza

ok, masz swoje zdanie ale uszanuj tez że inni mają słuch, doświadczenie i tez potrafią i mają prawo ocenić sprzęt

tak się składa, że ja miałem niedawno okazje porównać 558 i 598 z HD650 - sory ale mówienie, że 558 są shitowe i za drogie ma więcej w sobie emocji i demagogii niż rozsądku, już fakt, że bardzo dużo osób pozytywnie je ocenia oraz niezależnych recenzentów wskazuje na to, że przynajmniej część odbiorców może doceniac takie granie i takie brzmienie

z ich ceną to wszystko zależy od punktu odniesienia - jak 558 porównam do 650, to wcale nie mam poczucia, że są za drogie - kosztują tyle samo mniej ile gorzej od 650 grają

zarzut zbyt wysokiej ceny można stawiać praktycznie większości słuchawek, w których marża jest spora (przykładem najlepszym SoundMAGIC P30, które empik sprzedawał z zyskiem za 100 zł), ale taki zarzut można stawiać nie tylko słuchawkom

superluxy nie są słuchawkami doskonałymi, mają swoje wady ja akurat wszystkich superluxów jakie miałem się pozbyłem, wcale nie uważam je za lepsze od 558/598 po tym co usłyszałem, a do tego dzieli je przepaść pod względem wygody - a to tez kosztuje (kup sobie welurek do 681 to wydasz min. 70 zł)

 

@blueme

 

Ale Ciebie zbulwersowałem, ciekawe czym, bo przecież nie mówiłem, że wszyscy mają mi przybić piątkę :)

 

Ponadto przypisujesz mi coś czego nie mówiłem, mianowicie, że HD558 są shitowe. Jedynie może nieco przesadziłem pisząc "A co do HD518/558 to nie widzę w PL, żeby ktokolwiek z osłuchanych osób je posiadał, więc te w miarę pozytywne recenzje zagraniczne to bardziej komercha jak dla mnie." mając bardziej na uwadze 518 (których notabene raczej się nie wychwala nigdzie), a że 558 to takie nieco okrojone 598 nie będę negował

 

Sam maciux w końcu przyznał, że nie warte ceny, jedyne moje zdziwienie wynika, że w recenzji o tym nie wspomniał, a w końcu mówi, że nie jest płatna.

 

Także nie widzę do powodu wyjeżdzania z P30 mają inną konkurencję w segmencie portable. Jak dla mnie ocena produktu według jego ceny jest podstawowym czynnikiem ocen w recenzji, dlatego te posty w tym temacie. Zauważ też, że celem zakupka jest ocenianie jakości do ceny, a ta recenzja jest pozbawiona tego czynnika, brak porównań do innych słuchawek, wręcz te słuchawki nie mają żadnych minusów, dodatkowo w plusie pisze o modyfikacji do wyższego modelu, ani to nie było sprawdzone przez maciuxa, a nawet było obalane w necie.

 

Na obecną chwile ewentualne wyrzuty mogę mieć jedynie, że nie jest wspomniane praktycznie nic o opłacalności HD518 i to powyżej co pisałem i nic więcej. Nie wiem czy był jakiś edit w recenzji w kwestii na temat nie opłacalności HD558, czy jakimś trafem ominąłem te kwestia czytając.

 

Na marginesie:

Co do wygody superluxów 668 to nie dla każdego jest zła, czyli nie każdy potrzebuje zmiany na welur, by czuć się komfortowo.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikolaj612: Również dostaję sporo propozycji - robię mały research i wtedy piszę o tym co mnie najbardziej zainteresuje. Nie udałoby mi się ogarnąć wszystkiego, zresztą studia i tak stały się niestety drugoplanowe - chociaż na specjalizacji dziennikarskiej przydaje mi się każda publikacja.

 

Nie uważam, że problematyczne jest skakanie z różnych przedziałów cenowych. Do tego profil Zakupka to relacja cena/jakość, więc biorę sprzęt niezależnie od tego ile kosztuje - taka idea przyświeca portalowi i tego się trzymam - dostaję sprzęt na różną kieszeń.

 

Dlatego proszę Cię, uszanuj moje zdanie, a ja uszanuję Twoje, bo gusta i guściki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kwestia podejścia, niektórzy traktują to jako hobby a inni jako "prace". Są ludzie którzy są w stanie napisać recenzję tylko dlatego żeby pomóc innym bo np. sami wcześniej stali przed jakimś wyborem i nie wiedzieli czym się sugerować a i są tacy którzy chcą to robić to dla pieniędzy.

Osobiście recenzji nie mam nic do zarzucenia, jak i do reszty autorstwa maciuxa. Nawet dlatego że nigdzie nie znajdziemy chyba tak przystępnych recenzji dla średnio i mało zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności