Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio e10 i e9


TvSuperStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam szybkie pytanko:

 

Jest promocja walentynkowa na mp3store i fiio e9 jest w bardzo ciekawej cenie. Nosiłem się z zamiarem kupienia fiio e10, ale przy takiej cenie mógłbym spokojnie, bez stresu dołożyć do e10. Pytanie czy warto? Jaka jest różnica?

 

Powiem tyle, że będę podpinał to do Mac-a ( mini, albo iMaca - jeszcze nie wiem ), zwykłego pc-ta na integrze i ipoda nano 6g + słuchawki superlux hd 681 ( w każdym przypadku ) z przyszłościowym upgradem do akg 550 lub philips fidelio x1.

 

Pomóżcie, proszę :)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio E9 to nie jest DAC, pełni tę funkcję tylko we współpracy z E17, E7, E07k.

 

Używanie go jako wzmaka pod dobre źródła wchodzi w grę, ale w przypadku Integry nie będzie rewelacji.

 

Chyba, że planujesz dokupić E07k :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu, to z 350 robi sie 700 zł ;)

 

To za duzo jak na ten etap tym bardziej, ze to ma byc zastępczy, bo karty muzycznej nie chce kupować do tego komputera ( w drugim mam zewnętrzna, muzykę bede tworzył ), a z iPoda chce wycisnąć w domu ( na dworze to sound magicki ) ile moge dlatego dokupie to fiio e10, bo w drugim mam genialny amplituner marantza. Jedno pytanie. Jak juz kupie ww. model to jak go podłączyć prawidłowo, bo widziałem wiele przejściowek. Co dokupić i do czego podłączyć słuchawki. Cos w stylu iPoda podłączyć przez Dock i drugim końcem do kabla do fiio a potem słuchawki do ... wlasnie, do fiio czy iPoda. A moze powinno sie podłączyć iPoda do fiio przez jacka i słuchawki do fiio? Jak to wyglada ( i jak to wyglada w przypadku komputera ); wiem, pytania jak dla lajka, ale nigdy nie miałem do czynienia ze wzmacniaczami, bo kiedys jakości nie wymagalem, a jak juz wymagalem to miałem samego iPoda/iPhonea i amplituner. Teraz nie zawsze mam Dostep do drugiego wiec usprawnić chce jabłka no i ... chce, abym mogl bez bólu włączać muzykę na komputerze podczas pracy ;)

 

A, poczytalem jeszcze o funkcjach tego e7, cena taka jak e10 - ktory bedzie lepszy do zastosowań moich? W przyszłości pomysle tez o e9 jesli bym miał tego pierwszego, ale musze wiedzieć czy jest sens ;)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pudło.

 

E10 nie jest przenośnym wzmakiem, nie ma baterii jest zasilany przez USB. Jedyne wejście sygnału jakie ma to interfejs USB, a wyjścia coax, słuchawkowe i line out.

 

E17, E07k i E7 pełnią takie funkcje - przetwornik stacjonarny USB (w E17 jeszcze spdif) i przenośny wzmacniacz. Podłączysz do niego każdego DAPa, a z Ipodami możesz przez LODa, a do tego do kompa przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam e9, chyba że do napędzenia bardziej wymagających słuchawek żeby nie grały cicho.

E7 w połączeniu z E9 gra chłodno, bez żadnej rewelacji, brakuje niskich tonów, a wszędzie polecają to połączenie (chyba żeby wydać więcej kasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podłączyć to do ipoda, to jak wyżej ktoś napisał tylko E7, E10 nie ma własnego zasilania :)

Nie wiem tylko czy fiio poradzi sobie dobrze ze słuchawkami typu philips fidelio x1.. raczej nie ;)

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli biore sobie takiego fiio e7 lub e07k ( co do tego drugiego: mozna gdzies dostać w Polsce poza amazonem, bo nie widziałem ani na Allegro, ani na ceneo, znaczy - przeżyje, ale jesli da rade to wolałbym z polski ;) ).

 

Ostatnia prośba, bo nie bede zakładał dwoch tematów jak juz przyjdzie. DAP I LOOD to co? Audiofilem moze i jestem, ale "początkującym" i na skrotach sie nie znam :)

 

@Bakus - o fidelio myslalem, bo duzo czytałem. AKG kocham, bo słuchałem wiele razy, acz na razie mam te superluxy i jestem bardzo zadowolony. Zmienie jak bede miał okazje, ale nie spieszy mi sie strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w zestawie z fiio masz też kabelek, którym połączysz player mp3/ipoda z E7, tylko, że nie uzyskasz takiej jakości dźwięku jak przez ten kabel, co podesłałeś w linku (w sumie nie testowałem jak gra ipod przez lod, więc w tej wypowiedzi kieruje się tylko tym co wyczytałem :P:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności