Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do ipod touch 4g


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Do niedawna byłem bardzo szczęśliwym posiadaczem słuchawek Sennheiser CX400-II. Z ipodem touch 4g zgrywały się bardzo dobrze, mogę z czystym sumieniem polecić tę parkę dla ludzi lubiących czerpać dużo radości z muzyki, a nie zależy im na analitycznym dźwięku. Zawsze coś się ciekawego działo w tych słuchawkach nigdy się nie nudziłem. Jednak przyszedł czas i na nie. Do środka dostał się kurz i inne substancje, zaczęło się trzeszczenie gdzieniegdzie szumy itd. Bardzo mnie interesowało jak są zbudowane więc dopadłem cieniutki śrubokręt i do dzieła. Nie ma co się rozpisywać, koniec końców słuchawki są zdezelowane, a ja szukam czegoś co zagra równie dobrze (jak będzie lepiej to się przecież nie obrażę). Co mnie w nich oczarowało to separacja (bardzo lubiłem wygodnie zasiąść i łowić każdy szczegół z danej nutki) i wypełniona scena basiorem, bo to już nie bassik ani nawet bass (czego w Audeo mi brakowało, czułem wielką pustą dziurę i plumkanie to tu to tam). Z wad to na pewno tony wysokie, nie były jakieś super czyste, ale na szczęście wycofane więc nie rzucały się aż tak w ucho. Chciałbym usłyszeć coś co zagra podobnie do tych sennków, ale czyściej, szczególnie w kwestii tonów wysokich.

Zna ktoś może ten mój złoty środek? Przepraszam wszystkich, jeśli mój styl nie jest zbyt klarowny, jestem tu nowy. Proszę o wyrozumiałość i ostrą krytykę jeśli to niezbędne.

P.S Budżet powiedzmy do 600 zł z tym, że jeśli ktoś zna ciekawie brzmiące słuchawki za 200 zł to bez krempacji chwalić się odsłuchem czy tam opiniami.

Edytowane przez Jamal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paruje je z samsungiem p3 za ktorym nie przepadam. ale jest ok tylko troszke trzeba sie pobawic w korektorze. p3 jest ciemniutki ale nie brakuje zbytnio wysokich mimo to w takim zestawieniu chociaz z pewnoscia yamahy nie maja ich na pierwszym planie. ciezko mi powiedziec bo doslownie zaczalem ich sluchac i nie chcialbym cie wprowadzic w blad bo domyslasz sie ze pierwsze wrazenia moga byc mylne.

 

napewno:

nie sa bassowymi potworami, ale bass maja podbity.

srednica hmm jak narazie bym powiedzial ze ani nie wysunieta ani nie zaslonieta

wysokie tony sa moze lekko schowane, ale nie odczuwam zamulenia.

 

potem bede testowal na ipodzie touch 2g na ktorego czekam i jesli sie wstrzymasz kilka dni to moze cos napisze na temat tego polaczenia.

 

ps. jakbys sie zdecydowal to najlepiej by miec blisko sklep jesli bedziesz mial pecha takiego co ja i trafisz na wadliwa pare.

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią poczekam aż sobie wygrzejesz bębny (bo podobno słuchawki sie nie wygrzewają tylko nasz mózg). Bardzo ciekawi mnie jak prezentuje się u nich separacja, wypełnienie i jakiego rodzaju muzyki słuchasz?

Z pytaniem do innych użytkowników, co sądzicie o CX 985? Są warte swej ceny w porównaniu do 400? i jeszcze CX 680, czy mają jakiś specjalnie lepszy dźwięk od 400 czy chodzi tu wyłącznie o ich sportowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez jestem sceptykiem co do wygrzewaia. na head-fi sie zarzekaja ze potrzeba 100h by sie uspokoil sredni bass i troche wyszly wysokie - sam nie wiem.

 

separacja napewno stoi na wysokim poziomie - wiecej bede mogl powiedziec jak poslucham na innym playerze bo styl grania samsunga troche mnie irytuje z jakichs powodow. i nie mowie tu konkretnei o polaczeniu z eph tyko ogolem.

 

co rozumiesz przez wypelnienie ? glebie dzwieku ? jesli tak to napewno wszystko jest na + ale za krotko slucham by jakims czarodziejskim opisem rzucic.

 

muzyka jakiej slucham to zwykle mocniejszy rock, troche metal, ale zdarza sie i pop, w mniejszych ilosciach rap i muzyka elektroniczna. przewina si rowniez jakies typowo instrumentalne soundtracki z filmow badz tez projekty typu globus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż się z nimi oswoisz i posłuchasz z Ipodem, dzięki za zainteresowanie tematem btw ;)

 

 

Z tym wypełnieniem to określę to tak: Sennheiserki grały "do głowy" miały małą scenę więc nie słychać było w tej scenie "pustych przestrzeni" i to mi się podobało. Audeo znowu grały jakby trochę "poza głową", scenicznie i słychać było dziurę, takie miejsce w którym nic się nie działo, a high heaty (jak źle napisałem to poprawcie mnie) słyszałem już jakby poza tą całą sceną gdzieś w dolnyh partiach przestrzeni.



A co myślicie o Sennheiser IE 60? Dobre są do muzyki czy to już bardziej studyjne brzmienie? Jak mają się w porównaniu do CX400-II, a jak do Audeo PFE?

Edytowane przez Jamal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawców proszę o radę. Miał ktoś do czynienia z IE60 i CX880? Które będzie najlepszym upgradem z CX400-II? Czytałem też trochę o Shure 215, co o nich myślicie?

 

I czy to orginały? http://allegro.pl/sennheiser-cx-880-oryginalne-nowe-gw-fv-raty-i2993825410.html

Edytowane przez Jamal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem na ipodzie 2g i powiem ci ze przyjemnie ale nie wiem czy szal. napewno BARDZO dobra separacja ale sam zestaw jest troche za jasny.

na samsungu p3 jest znacznie ciemniej i trzeba troche cudow w EQ i gra to ok.

 

problemem jest to ze czytalem ze eph-100 nie maja zadnych oznak sybilizacji lecz w porownaniu do reanimowanych ex85 syki w wokalach sa momentami bolesne

 

taki utwor soul of ice jest nie do przecierpienia na eph-100 gdzie na ex85 mozna sie zrelaksowac.

 

moze sie potem zbiore do recenzji eph-100 lecz narazie za malo ich sluchalem i graly dopiero jakies 30-50h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bassik napewno jest dobry. nie jest go malo nawet z ipodem, ale moze byc go sporo za malo jesli jego ilosc jest powaznym priorytetem.

 

jednak tak jak mowie : malo sluchalem lacznie 30-50h na 2 odtwarzaczach. jesli zdecyduje sie na recenzje to cos skrobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności