Skocz do zawartości

Nowe Cresyny! Nauszne C750H i dokanałowe C520E. ZDJĘCIA.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

logo2.png

C750H i C520E

Cresyn jakiś czas temu zaprezentował na swojej stronie 5 nowych modeli słuchawek. 3 nausze i 2 dokanałowe.

 

Zaczniemy od C750H. Model ten jest lekką konstrukcją nauszną, o stylistyce nawiązującej do Beats'ów. Ale tylko lekko. Raczej ciężko będzie je pomylić z konstrukcjami Monstera. :)

 

 

C750H.png

Dane techniczne:

Typ: nauszne, zamknięte

Przetwornik: elektrodynamiczny, klasa studio, 40mm

Impedancja: 32 Ohm +/- 15%

Skuteczność: 105dB/mW

Maks. moc wejściowa: 1,000 mW

Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz

Długość kabla: 1.2 m

Waga: 170g bez kabla

 

 

Najważniejsze cechy:

  • Podwójne gniazdo słuchawkowe, pozwalające słuchać naszej muzyki z drugą osobą.
  • Pady wypełnione gąbką z "efektem pamięci". Zwiększony poziom tłumienia i wygody.
  • Jednostronny odpinany kabel, w zestawie dwa. W tym, jeden z mikrofonem.
  • Wysokiej jakości wytrzymały kabel, który się nie plącze.
  • Głęboki bas i czysty dźwięk.

Sugerowana cena: 329zł.

 

DSCF0541.JPGDSCF0542.JPGDSCF0543.JPGDSCF0545.JPGDSCF0546.JPGDSCF0547.JPGDSCF0549.JPGDSCF0550.JPGDSCF0551.JPGDSCF0552.JPGDSCF0553.JPGDSCF0554.JPGDSCF0555.JPGDSCF0556.JPGDSCF0557.JPGDSCF0560.JPGDSCF0561.JPG

 

Wrażenia:

Przyklejają się do głowy jak mała małpka. Tłumią w dużym stopniu, na tyle że słuchając na umiarkowanym poziomie głośności nie słyszę jak pstrykam palcami. Praktycznie nie odstają od głowy. Nic nie trzeszczy w słuchawkach. Mam tylko zastrzeżenie do gniazda słuchawkowego.

Wydaję się jak by miało luzy, ale porządnie siedzi w obudowie. Też sam wtyk jack jest utrzymywany prze znaczne siły, które chronią go przed wypadnięciem. Ale jednak coś się tam rusza. Mam nadzieję to tylko bolączka wersji przedprodukcyjnej.

 

Co o dźwięku? Jest moc. Słuchawki są ukierunkowane na bas. Ale o technicznym brzmieniu. Faktura i masa, to co misie lubią najbardziej. Nie rozmywa się i nie zagłusza średnicy. Średnica i góra, w tematach ilościowych są niemal równorzędne. Może z delikatną przewagą wyższych pasm.

Główna cecha? Detaliczność. Słychać w nich naprawdę dużo. Z niebywałą przyjemnością słuchałem utworów Amona Tobina na tych słuchawkach. Mają tylko 7 godzin grania, ale ogromny potencjał. Zaciekawionych zapraszam do sklepu w Wwa. :)

 

 

 

 

 

Dalej mamy malutkie i kolorowe C520E. Są to słuchawki dokanałowe, o młodzieżowej stylistyce. Moim zdaniem, bardzo fajny i udany design. Sami popatrzcie.

 

 

C520 Green.jpg c520e red.jpg

Dane techniczne:
Typ: douszny zamknięty
Przetwornik: elektrodynamiczny, 8.8
Impedancja: 16 Ohm +/- 15%
Skuteczność: 99 dB/mW
Maks. moc wejściowa: 20 mW
Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz
Długość kabla: 1.2 m
Waga: 3.4 g bez kabla

Najważniejsze cechy:
- Zamknięta konstrukcja. Pozwalająca cieszyć się nam muzyką bez przeszkód.

- Zbalansowany, neutralny dźwięk

- Płaski, nie plączący się kabel

- Przyjemne w dotyku wykończenie, zwiększający komfort użytkowania.

- Rozdzielacz sygnału, pozwalający słuchać dwóm osobom tej samej muzyki.

 

 

DSCF0563.JPGDSCF0564.JPGDSCF0565.JPGDSCF0566.JPGDSCF0567.JPGDSCF0568.JPG

 

Wrażenia:

Brak, jeszcze ich nie słuchałem i nic nie jestem w stanie powiedzieć. :) Na razie zajmuję się C750H. Ale na maluchy też przyjdzie czas. ;) Na razie mogę stwierdzić, że wygląd mi bardzo odpowiada.

 

Sugerowana cena: 129zł.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niunius93

 

C520E leżą od wczoraj wieczorem i się wygrzewają. Na razie C750H brylują u mnie. Nie bijcie mnie. Ale dla mnie, to są małe AKG K550 w sposobie prezentacji. Zaraz sobie porównam w celu upewnienia się. Ale, jak się wam podobają K550, to Cresyny też wam podejdą.



Brendan Perry brzmi na nich orgazmicznie. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi nieźle, kiedy można się ich spodziewać w sprzedaży, wiadomo? Poza tym jak to możliwe że internety nie wiedzą o istnieniu tych słuchawek?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

330 zeta... a już się zastanawiałem komu upchnąć 518, które jeszcze do mnie nie doszły. Cóż, w takim razie wciąż zbieram na jakieś fajne duże domowe słuchawki, a w portable zostaje przy DJkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Absolutnie nie widzę w nich najmniejszych podobieństw do K550. Basowe, gęsto grające słuchawki z mocno wycofaną średnicą. Patrząc na jakość wykonania, 2 kable w zestawie to jak ktoś lubi dużo basu to są bardzo w porządku a cena jest atrakcyjna.

 

Ja widzę w nich konkurenta dla K518 od AKG, sj55 od ATH, K618 jednak są półkę wyżej, ale za to Cresyny są super wykonane, świetnie izolują, i są bardzo wygodne, szczególnie tym ostatnim przewyższają AKG, no i mają odpinany kabelek, jeden w zestawie jest z mikrofonem.

 

Wyglądają trochę jak Solo HD ale grają od nich lepiej, porównywałem łeb w łeb. Są ciekawsze pod praktycznie każdym względem od Monsterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurop, to nie wiem jak Ty do takich wniosków doszedłeś. Dla mnie stoją stanowczo powyżej K518 i SJ55. To nie jest ich liga. K618 dźwięk mają technicznie lepszy, ale pasmo dużo gorzej wypełnione jest w AKG. Znacznie pełniejsze brzmienie miałem w Cresynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@darkside

no nie wiem mnie one nie urzekają, twierdzę że są poprawne i adekwatne do ceny. Okolice 300 przy 2 kabelkach w tym z mikrofonem to bardzo spoko oferta

 

@blueme

bez przesady, warte są swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie koreańskiej znalazłem bardzo podobne słuchawki z lekko zmienionym designem i spl 100 db. Może ta wersja to europejski odpowiednik c590h.

 

http://www.cresyn.com/product/view.php?proSeq=113&

 

Albo to zupełnie inny model, ale google milczy dalej.

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy można ich odsłuchać w warszawskim mp3store i kiedy wejdą do normalnej sprzedaży?

Edytowane przez Jakub612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Na stronie koreańskiej znalazłem bardzo podobne słuchawki z lekko zmienionym designem i spl 100 db. Może ta wersja to europejski odpowiednik c590h.

 

http://www.cresyn.com/product/view.php?proSeq=113&

 

Albo to zupełnie inny model, ale google milczy dalej.

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy można ich odsłuchać w warszawskim mp3store i kiedy wejdą do normalnej sprzedaży?

google googlem a ja mam je w rękach :D

 

odeślę je w tym tygodniu do Wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, C590 są niższym modelem w stosunku do C750. Ma być różnica koło 80 - 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się z opinią D@rkSid3 odnośnie tych słuchawek. Jestem po testach i kończę poprawiać recenzję, która niedługo trafi na forum i do nowego wydania Boom'a. Słuchawki są genialne. Podobny efekt WOW miałem pierwszy raz słuchając E10. Boli mnie i to bardzo tak ubogie wyposażenie oraz latające wtyki ale może to tylko problem jednej sztuki. Ogólnie czapki z głów i każdego kto narzeka na te słuchawki lub nie wierzy w opinie ludzi, którzy je chwalą zachęcam do ich odsłuchu. Będą w takim samym szoku w jakim ja byłem gdy je pierwszy raz usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności