Skocz do zawartości

Test słuchawek Brainwavz ProAlpha i M1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem test i porównanie bardzo przyjemnych dokanałówek od Brainwavz.

 

W trakcie oczekiwania na następcę Brainwavz R1 otrzymałem do testów inne słuchawki tej firmy. Przedmiotem testu porównawczego są dwa modele dokanałówek, które kosztują tyle samo i wyglądają niemal identycznie: ProAlpha oraz M1. Jaka jest różnica w brzmieniu?

Produkty Brainwavz spotykają się z różnymi opiniami. Zazwyczaj ich słuchawki prezentują bardzo dobry poziom za stosunkowo nieduże pieniądze. Niestety, firma często korzysta z zapożyczonych lub wykupionych konstrukcji, oferując mało innowacyjne produkty, a niektóre dublując. Na mnie Brainwavz zrobił wrażenie głównie dwuprzetwornikowym modelem R1, który został bardzo dobrze przyjęty. Tym razem pora zająć się modelami z pojedynczym przetwornikiem dynamicznym. Oba wyceniono na 129 zł – wyglądają bliźniaczo, ale brzmią różnie. Od początku odczuwałem pewne deja vu.

 

Całość dostępna pod adresem: http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-brainwavz-m1-i-proalpha/

 

m1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli P3 jest ocieplony , to M1 zagrają znakomicie jak na doki za 130 zł , z Sony X gra to rewelacyjnie są to moje główne doki do wszelakiej muzyki , małe i nierzucające się w oczy , najlepiej brzmia jak noszę je kablem do góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj otrzymalem proalphy. Sluchawki sa zajefajne. Ladnie graja, bass odpowiedni (mogl by byc wiekszy ale tragedi nie ma), wykonanie ok. Fajne sluchawki jak za 60PLN (kupione na promo w mp4nation)

 

Mam pytanie, gdzie kupie do nich jakies inne gumi (silikonowe?). Te z zestawu mi nie podpasowaly. Jedynie kolor zielony w miare lezy mi w uchu ale jak cos jest lepszego to z checia zaopatrzyl bym sie w takie.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kupiłem słuchawki Brainwavz M4 oraz słuchawki Brainwavz ProAlpha. Miałem przyjemność używać słuchawek przez około 1 roku. Po tym czasie obie pary wyzionęły ducha - kabelki zaczęły przerywać jak w taniej chińszczyźnie za 10zł. Dodatkowo jedna 'końcówek' z Brainwavz M4 rozpadła się po paru miesiącach i musiałem ją skleić kropelką aby dalej ją użytkować. Nie tego oczekiwałbym od słuchawek które kosztowały 230zł i 120zł. Jakikolwiek kontakt mailowy/facebookowy z Brainwavz nie ma sensu - nie dostałem ani słowa odpowiedzi z ich strony.


TL;DR: dobra jakość dźwięku, bardzo kiepskie wykonanie, słuchawki w dużej cenie na 1 rok, nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności