Skocz do zawartości

iPod Classic 6g a iPod Video 5g, 5.5g - jakie różnice w dźwięku ?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś porównywał może iPody :

- Classic 6g

- Classic Video 5g (5.5g)

 

oczywiście chodzi o dźwięk. Zarówno z WY słuchawkowego jak i z liniowego po kablu LOD( plus wzmacniacz) ? Oczywiscie nie chodzi o iModa (bo tego nie da się zrobić w 6g), ale o iPody z RockBoxem. Wiadomo,że do 6g da się wgrać RB (Fatso potrafi, inni pewnie też). Czy są znaczące różnice ? Wiadomo w 5 Wolfson w 6 Cirrus Logic.

 

Mam teraz wersję 5g (zwykła z RB) i po kabelku L11 i ze wzmacniaczem E07K gra całkiem dobrze (słuchawki T50p i DT770 Pro).

Odczułbym różnicę na niekorzyść w 6g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak jak Ci napisałem na PM ciężko stwierdzić lepszy/gorszy. Są inne.

 

Prosto z jacka Video ma gigantycznych rozmiarów scenę, gra bardzo precyzyjnie i analitycznie, jest dość skromny na basie. Classic z kolei ma nieco mniejszą ale nadal bardzo rozbudowaną scenę, jest nieco cieplejszy i ma wyraźnie lepszy bas, ma go więcej, jest bardziej wypełniony.

 

Po LOD podobno Video gra wyraźnie lepiej ale ostatnio słucham głównie Classica z IEM'ami więc nie wypowiadam się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na pomysł porównania obu wpadłem już w domu, kiedy zobaczyłem jedną aukcję. Tanio, 80 GB ale niestety 6g. Ale temat mam nadzieję, przyda się także innym forumowiczom.

 

To,że Marcin słucha Classica to wiem,ale,że Fatso ma też jakiegoś to nie wiedziałem.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Ale ten http://allegro.pl/show_item.php?item=2985341019 i tak juz poszedł. Po prostu błyskawicznie. Wygląd, 80 GB i cena. No ale twoje komentarze mnie zniechęciły. Lepiej chyba czyhać na 5g 80 GB i brać od razu jesli jest OK.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać zbędnego tematu to ja poproszę o porównanie classica tego ostatniego do nano 6g jesli ktoś ma możliwość. w szczególności, scena, czystość, ilość basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem jak classic 7g bo mamy tylko 6g ale dźwięk jest bardziej neutralny. Nano 6g faworyzuje bas i wyższą średnicę co w rozrachunku daje nam dynamiczny basowy dźwięk który przez tą średnicę oszukuje nas nieco i sprawia wrażenie "czystszego" niż jest naprawdę. Gra to bardzo fajnie, mi się podoba i to bardzo.

 

Co do Classica to przy nano brzmi on płasko, nie jest ukierunkowany w stronę zarówno basu jak i średnicy jak i góry. Określiłbym je jako równe. W Video jednak wydaje mi się że balans jest przesunięty w stronę wysokich a w Classicu na płasko.

Co do sceny to rozmiarami na pewno iMOD Video+FIIO E7>Ipod Video>Ipod Classic>Ipod nano. Chociaż trzeba wziąć poprawkę że nano jak na takie maleństwo jest i tak świetny. Z pewnością pod względem ilości basu wygrywa nano, to niezaprzeczalne. Gra ciepło, efektownie a dyskowce grają bardziej neutralnie.

 

Warto wspomnieć o mocy video i classica na rockboxie napędzają z powodzeniem większe słuchawki pokroju k540 czy k550 jak również hd598 itp. Oczywiście przez wzmaka sie zyskuje ale już z dziury gra to nieźle. Nano niestety nie radzi sobie z nausznikami, fajnie się sprawdza ale do dokanałówek.

 

Oczywiście wszelkie opisy video i classica dotyczą urządzeń z rockboxem. Słuchanie classica na oprogramowaniu apple szczerze odradzam, szkoda niszczyć słuch, brzmi fatalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w dźwięku po zmianie oprogramowania? Miałem Classica, ale bardoz dawno temu i nie pamiętam. Słuchałem tylko na stockowym oprogramowaniu.

 

Ja właśnie chcę czegoś równiejszego od Nano 6g. Mniej basu, ale chcę też, żeby dźwięk był czystszy. Classic mi to zapewni czy prędzej video? Bo zimnego grajka też zbytnio nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Video jasny i chłodny, Classic neutralny i lekko ciepły (bardzo lekko). Tak mi się wydaje porównując je.

Jak nie chcesz używać iMOD'a co będzie zdecydowanie najlepszym wyjściem jeżeli chodzi o całościową jakość dźwięku to proponuję Classica, zrobić CF MOD'a i Rockboxa i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @Kurop'a Classic CF z RB i masz naprawdę dobrze grający odtwarzacz.

Pewnie tak. Ale ten http://allegro.pl/show_item.php?item=2985341019 i tak juz poszedł. Po prostu błyskawicznie. Wygląd, 80 GB i cena. No ale twoje komentarze mnie zniechęciły. Lepiej chyba czyhać na 5g 80 GB i brać od razu jesli jest OK.


Ale @Lord Rayden jak chcesz większy dysk i lepszy wygląd to nie lepiej zakupić 240GB i zestaw renowacyjny do wyglądu ? Za całość wyjdzie ci tyle co za samego ipoda w bdb stanie a będziesz miał igle z większym dyskiem. A jak cię to nie przekonuje to się umówimy i pokarze ci co ze swoim zrobiłem jak już z nim skończę, bo części już niektóre mam, a reszta w drodze jest.

Edytowane przez GarsteK1989
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mi CF mod, jak tam jest dysk 160GB, a sama karta np. 64GB CF to gruuby wydatek. ;) Raczej w imoda bawić się nie będę. ;) Także chyba ten classic i RB plus Audeo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jak będziesz z niego standardowo korzystał to w końcu padnie. Kwestia mechaniczna i dopiero wtedy zrobisz sobie CF moda lub kupisz nowy.
Z doświadczenia wiem że jak się dba o odtwarzacz to dysk i 5-6 lat może wytrzymać, a jak masz tendencję do poniewierania to po 1 roku lub i szybciej może odmówić posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na CF'ie wszystko w ipodzie działa ze 3 razy szybciej, menu listy utworów, przewijanie, wczytywanie, przełączanie i nie martwisz się o uszkodzenie dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie działa szybciej ale ma to tylko znaczenie jak co utwór zmieniasz na inny, gdy zapuszaczasz cały album, już nie. 5g z dyskiem mam od momentu jego wyjścia na rynek (jeden z pierwszych egzemplarzy), działa i zero bad sektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio zgłębiałem temat video 5g vs. 5.5g vs classic 6g. to, co mnie ostatecznie zniechęciło do nich wszystkich do dość wysoka impedancja wyjściowa (5 omów)... ale podobno ostatnio Apple zaczyna wypuszczać iurządzenia z niską impedancją - warto chyba zaczekać na classica 7g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garstek - ale problem w tym,że nawet nie wiadomo, czy płyta główna iPoda 5g 30 GB, rozpozna i udźwignie dysk 60 GB a co dopiero większy. No i jak słusznie zwrócił mi uwagę kolega Marcina z MP3store (też Marcin), z baterią może być kłopot - wymiana na większą (przy większym dysku) się kłania.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio zgłębiałem temat video 5g vs. 5.5g vs classic 6g. to, co mnie ostatecznie zniechęciło do nich wszystkich do dość wysoka impedancja wyjściowa (5 omów)... ale podobno ostatnio Apple zaczyna wypuszczać iurządzenia z niską impedancją - warto chyba zaczekać na classica 7g.

 

Z tego co się orientuję to już chyba nie będzie kolejnego Classica. Apple ma z tego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności