Skocz do zawartości

mniej basu w jednej słuchawce


xmotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem nowe słuchawki Brainwavz Beta.

Osoba które je kupiła napisała mi:

"..po włozeniu jej w kanał na tipsach różnej marki jak również na comply T400 jedna słuchawka gra z mniejszą ilością basu, jeżeli chodzi o głośność to jest ok, góra i środek jest taki sam natomiast dół jest tak jakby wycięty - jest go dużo mniej co daje efekt jakby nie była do końca w kanał wciśnięta. Sprawdzałem na różnych tipsach i zawsze jest to samo.."

 

Jest możliwe coś takiego na jednoprzewodnikowej słuchawce? Skoro gra tą samą głośnością, nie charczy, pasmo wysokie i średnie ok, natomiast mniej basu.Moim zdaniem nie pasuje do budowy wewnętrznej ucha...

 

Co sądzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę tych słuchawek ale jeżeli to dynamiki które posiadają jeden przetwornik na membranie to sprawa jest bardzo prosta. Koleś kupił słuchawki podpiął pod źródło dźwięku gdzie poszła troche za wysoka moc i membrana się zniekształciła tzn. lekko się wygieła, skutek jest właśnie że wszystko gra dobrze tylko dużo mniej basu lub czasem może charczeć. Efekt jest w 100% odwracalny. Wystarczy bardzo lekko i delikatnie pchnąć ta membranę od strony magnesu do góry np: wykałaczką.

"Co sądzicie ?" a jak było wcześniej przed sprzedażą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były nowe słuchawki, przyszły od producenta. sprawdzałem je przed wysyłką i były ok, tzn. obie grały tak samo.

Napisałem mu, że są niewygrzane i żeby sobie je najpierw wygrzał i obawiam się, ze za mocno się za to zabrał, dał "czadu" na nierozchodzonej membranie i teraz ma braki w jednym paśmie.
Jeszcze może być, że jest śliski tips i się słuchawka nie zasysa. Napisałem mu,żeby przemył i spróbował ponownie.
Ewentualnie niech założy tipsy w większym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam transakcja przeprowadzona wewnątrz forum

Poniżej nasza konwersacja

 

xmotyl napisał:

Dzisiaj, 21:09

 

Wydaje mi się, że albo nie spodobała Ci się charakterystyka dźwięku, albo źle leżą w Twoim uchu, skoro 2 pasma i głośność taka sama.

Przecież to jest jednoprzewodnikowa konstrukcja!

 

One nie są uszkodzone, masz wysłane dobre, nowe słuchawki. Oczywiście, że je sprawdziłem przed wysyłką. One są nowe, więc postaraj się je wygrzać,

 

Przepłucz tipsy w wodzie z detergentem, żeby nie były śliskie, to zwykle pomaga.

 

Jedna słuchawka się zasysa a druga nie. Normalna sprawa.

 

Przecież to jest tak, jakbyś zakupił ode mnie buty i napisał, że uszkodzone, bo jeden za luźny...

 

Ja odpisuje:

 

czy sprawa jest normalna to dopiero zobaczymy a tymczasem pragnę poinformować Ciebie ze:

- płukać tipsów nie muszę bo nie są śliskie

- T400 się nie myje "nawet tych nowych!"

- na kilkunastu parach słuchawek i kilku tipsach problemu nie stwierdzam - zawsze dobrze leżą w moim uchu - problem jest na słuchawkach które od ciebie dostałem.

- w tej sytuacji wygrzewanie nie pomoże - przerobiłem trochę sprzętu

- charakterystyka sprzętu jak najbardziej mi odpowiada i teraz najlepsze

- TO MOJA 3 PARA Brainwavz Beta i ich charakterystyka ******ŚCIE mi odpowiada i ******ście dobrze leża mi w uszach i wszędzie z nimi hasam i dlatego zawsze mam je pod ręką i wracają do mnie jak bumerang bo są super - tzn super były te 2 wcześniejsze pary a ta od ciebie nie !!!

Po prostu prawa słuchawka gra tak jakby "jaśniej" od lewej i ma mniej niskich tonów - domyślać się mogę ze (przetwornik ma ograniczony ruch) - ale to tylko moje gdybanie.

 

Poważnie za 65 zeta nie chciało by mi się pisać i robić problemów - nie warto i gdyby tak jak napisałeś nie spasowało by mi np. ich brzmienie - po prostu lecą na forum albo allegro i po problemie.

 

W celu sprostowania - oba otwory uszne jak i stopy mam tej samej wielkości

 

 

Zobaczymy jak to się skończy - sprzedawałem na forum DUŻO sprzętu i nigdy nie było problemu - zakupiłem równie dużo i pierwszy raz trafia mi się "niewypał" - nie neguję i nie skreślam nowych użytkowników o ile są w porządku - zobaczymy Wszyscy

Koleś kupił słuchawki podpiął pod źródło dźwięku gdzie poszła troche za wysoka moc i membrana się zniekształciła tzn. lekko się wygieła, skutek jest właśnie że wszystko gra dobrze tylko dużo mniej basu lub czasem może charczeć.

Q2 nie ma nawet tyle mocy żeby spalić lub uszkodzić podróbki epków - 13 mm przetwornik trochę ciężej spalić - poza tym fantazja mnie nie ponosi - nie charczą - pierwszy kontakt miały z S3 na oryginalnym sofcie gdzie głośność maxymalna to połowa głośności CLIPA+ i już grały nie równo więc...

 

Pomijając wszystko to nie mam najmniejszego zamiary ani ochoty rozbebeszać i popychać wykałaczkami membram słuchawki gdyż kupiłem NOWE, a co za tym powinno iść sprawne słuchawki - no i h.....

Edytowane przez petu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego wygrzewania nie skreślał tak definitywnie. Co prawda nie w dokanałowych, ale w nausznych miałem przypadki nierównego grania, zwłaszcza basu (na to jestem wyczulony) w czasie wygrzewania.

Co do samego wygrzewania to trudno powiedzieć ile im trzeba, ale spotkałem się z dokanałowymi, gdzie nawet było to w granicach 150-200 godzin (z reguły 50 godzin w zupełności wystarcza).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak doszliście do tego że w jednej słuchawce basu jest mniej? Efekt stereo oparty jest na tym że słuchawki/kanały nie graja identycznie. Do mnie przychodzi magik któremu żadne słuchawki nie pasują bo jak wyjmie jedna to druga gra inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie słuchawki zostały już dzisiaj wysłane do mnie, posłuchamy, zobaczymy

Zgodziłem się na zwrot, bo zakładam, że petu mówi prawdę...

 

 

Oczywiście napiszę tutaj jak się skończyło

 

 

Póki co, sprawa w toku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności